Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 283 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 89 139 ... LastLast
Results 761 to 780 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #761 SP
    Junior Member catalynu's Avatar
    Pana acum experienta mea cu Altex (comenzi online) este foarte buna.
    Am comandat Driveclub Special Edition la promotie cu 100 ron ( a ajuns a doua zi).
    Am comandat The order 1886 la promotie cu 50 ron (a ajuns a doua zi).

  2. #762 SP
    Member Twiztid's Avatar
    good for you...

  3. #763 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am un coleg nou la munca, care a fost pana de curand angajat la Altex. L-am intrebat din curiozitate: de ce uneri nu sunt onorate comenzile/precomenzile?
    Dupa spusele lui apar probleme de genul acesta atunci cand este trafic prea mare pe site, sistemul nu face fata si nu sunt nici suficienti operatori care sa se ocupe de rezolvarea eventualelor probleme, prin urmare unele comenzi sunt anulate.

  4. #764 SP
    Member b615dub's Avatar
    Mda, pai daca atunci cand dau comanda scrie clar ca e in STOCK, ca apoi sa primesc mesaj ca s-a anulat comanda pe fondul lipsei stock-ului ce sa mai crezi Si mai comanda unu a doua zi si lui ii vine comanda.

  5. #765 SP
    Member theusher's Avatar
    Exact.Poate as intelege explicatia asta in cazul comenzilor care nu ar fi inregistrate corect la ei din cauza traficului, operatorilor insuficienti, whatever si prin urmare nu le-ar mai confirma si livra. In cazul meu au avut tupeul sa-mi emita si factura a doua zi, sa confirme comanda si apoi sa n-o livreze si nici macar sa nu ma anunte de noul status asa cum scrie in regulamentul lor.

  6. #766 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Problema e ca sunt dezorganizati. Ei ar trebui sa aiba stocul real al produselor in baza de date si atunci cand se plaseaza o comanda stocul ala se decrementeaza corespunzator cantitatilor comandate. Cand ajunge la 0 produsele automat apar fara stoc. In mod normal asa functioneaza un magazin online. Dar dupa cum am observat la ultima promotie multi merg in magazine a doua zi si cumpara direct de pe raft si atunci normal ca nu mai au stoc necesar ca sa respecte comenzile plasate cu ore sau chiar cu zile inainte ...

  7. #767 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    Idea e ca uneori jocurile dispar din stocul magazinului, se vand gresit se fura.. Eu m-am trezit cu client trimis din alt magazin sa-si ridice un produs ca au verificat colegii si eu il am pe stoc

  8. #768 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Ziua 1: Produsul rezervat-alocat. Ziua 2: Coletul pregatit, asteapta curierul. Ziua 3: Ne cerem scuze...lipsa stoc. Sa inteleg ca se fura pana si coletele pregatite pt expediere? Asta dupa ce mi s-a confirmat si reconfirmat ca voi primi comanda de catre 3 persoane diferite de la serviciul clienti...whatever...keep up the good work guys...one less customer right?

  9. #769 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Eu am o curiozitate: daca plata se face cu cardul, ci nu ramburs, tot la fel de usor pot "refuza" onorarea comenzii? Daca eu am platit cu cardul si mi-ai luat banii, iar produsul este pe stoc in momentul efectuarii comenzii, atunci cum mama supararii sa nu imi trimiti produsul?
    Eu am comandat doar o data sau de doua ori de la MediaGalaxy si nu am avut probleme. Probabil tine si de noroc. Dar nu e deloc normal ce se intampla.

  10. #770 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Am incercat si degeaba ... Comandat Far Cry 4 pentru PS4 chiar cand au dat drumul la reduceri si produsul aparea in stoc. Mi-au oferit versiunea standard la acelasi pret si am spus ca nu mi se pare corect asa ca am cerut banii inapoi sau sa-mi trimita un joc un pic mai scump.

  11. #771 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Penibil. Dar cum spunea un coleg de pe forum intr-unul din posturile anterioare: iti permiti asta cand nu ai concurenta. O data in an se mai trezesc si cei de la eMAG sa faca ceva reduceri , in rest...

  12. #772 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Da, foarte penibil. Zilele trecute am primit un raspuns de la ANPC pentru plangerea mea care spunea ca au fost sanctionati pentru comenzile neonorate.

  13. #773 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am primit astazi scrisoare recomandata de la ANPC prin Posta Romana. Pentru ca au anulat comanda si nu au tinut cont de stocuri, Altex a primit amenda

    Poate asa se invata minte...

  14. #774 SP
    Member b615dub's Avatar
    Asta ar trebuii sa facem cu totii, plangeri. Dar cred ca sunt destuli, inclusiv eu, ca nu au timp/chef/rabdare/chef sa mai recurga la astfel de tactici.

    Si faza cu cumparatul din magazin, cel putin eu m-am nimerit de multe ori in magazin ca sa cumpar produsul la pretul redus si in cele mai multe cazuri mi s-a comunicat ca doar online sunt reducerile. Deci eu nu mai stiu ce sa cred.

  15. #775 SP
    Member theusher's Avatar
    Cred ca nici nu tine de chef sa faci o plangere la ANPC din moment ce consideri ca un comerciant a gresit cu ceva fata de tine. Tine de drepturile tale de cetatean civilizat dintr-o tara, se prespune, civilizata. Iar de timp sau rabdare nici nu se pune problema. Mi-a luat, cred, maxim 5 minute sa completez formularul de pe site-ul ANPC. Dar pana n-o sa apeleze mai multi la astfel de 'tactici', normal ca n-o sa se schimbe nimic.

  16. #776 SP
    Junior Member EuGeniu's Avatar
    Salut, eu am o consola ps vita 2000, cumparata de la Altex, cu un card de 8gb din bundle, si in ultima vreme imi tot apareau erori la lansarea jocurilor.
    M-am adresat la Altex ca sa identifice problema si sa o rezolve, dar codul de serie de pe consola a fost dezlipit (l-am dezlipit eu mai demult, ca se tinea prost si nu imi placea estetic), si desi sunt in perioada de garantie, mi-au zis ca in lipsa codului, nu pot identifica produsul cu cel cumparat de mine on-line, deci am ramas singur cu problema mea.
    Nu stiti, daca ma adresez la ANPC, ma vor putea ajuta cu ceva, sau va fi o pierdere de timp ? Multumesc

  17. #777 SP
    Banned Templier's Avatar
    daca ai dezlipit tu codurile ti-ai cam facut-o cu mana ta si nu prea cred ca ai avea noroc cu Altex.

  18. #778 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by EuGeniu View Post
    Salut, eu am o consola ps vita 2000, cumparata de la Altex, cu un card de 8gb din bundle, si in ultima vreme imi tot apareau erori la lansarea jocurilor.
    M-am adresat la Altex ca sa identifice problema si sa o rezolve, dar codul de serie de pe consola a fost dezlipit (l-am dezlipit eu mai demult, ca se tinea prost si nu imi placea estetic), si desi sunt in perioada de garantie, mi-au zis ca in lipsa codului, nu pot identifica produsul cu cel cumparat de mine on-line, deci am ramas singur cu problema mea.
    Nu stiti, daca ma adresez la ANPC, ma vor putea ajuta cu ceva, sau va fi o pierdere de timp ? Multumesc
    Din păcate eu stiu ca nu ai ce face, poți sa încerci sa te convingi singur

  19. #779 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    E un pic si greseala ta EuGeniu... chiar daca s-au dezlipit cele doua stickere (pt. ca sunt doua - unul este in stanga cu codul de bare si modelul, iar al doilea este in dreapta si contine serial number-ul), trebuia sa le tii si tu undeva.

    Pe de alta parte, tie cu siguranta nu ti-au dat garantia in functie de serialul de pe consola, pentru ca nici dracu' nu desface cutia sa ia seria si sa o treaca pe garantie. Tie ti-au dat garantia folosindu-se de stick-erul care se regaseste pe cutie (poti sa verifici seria de pe cutie, daca iti corespunde cu cea de pe garantie). Prin urmare, te duci frumos cu cutia si consola la ei, si trebuie sa o rezolve.

    Ca sa-ti faci o idee, eu m-am uitat acum la seria de pe cutie si cea de pe PSVita, si nu sunt la fel...

    Bine, e si vina celor de la Sony, ca au folosit stickere de 2 lei... Puteau sa-l graveze si ei cu laser pe consola, sau puteau foarte frumos sa tina serial number-ul asa cum o face orice amarat de smartphone, undeva in OS... si sa il poti vedea in System Information. Dar nah, vrem prea multe de la Sony...

  20. #780 SP
    Junior Member EuGeniu's Avatar
    2 Monky la consola mea ps vita slim era un sg sticker, jos, in partea stanga. Acu m-am uitat pe cutie si nu am gasit nici un cod, doar ala barcode (consola venea in bundle). O sa ma descurc deja cu fortele proprii
    Mersi mult la toti pt raspuns

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 283 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 89 139 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts