Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 283 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1281 SP
    Member flamer's Avatar
    Ori mergi intr-un magazine Altex si iei de acolo garatia ori scrii LA support ( dupa ce am scris LA support, am primit garantia necompletata tot prin curier )

    Sent from my LG-V400 using Tapatalk

  2. #1282 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Si eu am avut aceasi problema cu ei. Am luat un ps4 din magazin si nu am primti garantie, decat un bon stampilat. Pe spatele bonului zice ceva de garantie 6 luni, desi produsul asta trebuie sa aiba 24 luni garantie. Le-am trimis mail la suport clienti si mi-au trimis o garantie scanata pe mail la un usb memory kingston. Astia fac misto de noi?

  3. #1283 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Azi mi-a sosit PS Vita-ul de la Media Galaxy si.......surpriza! Nu am primit nicio garantie, decat factura.

  4. #1284 SP
    Junior Member andvav86's Avatar
    Eu am primit pe email garantia scanata la o camera web logitech dupa o sesizare si pentru siguranta mea am fost si in magazin si pe baza facturii mi-au completat si una in original.

    Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

  5. #1285 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Eu am cumparat o masina de spalat anul trecut si anul asta in primavara am avut nevoie de o interventie in garantie, m-am dus cu factura de la curier intr-un magazin altex si mi-au facut pe loc garantia no problem.

  6. #1286 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pentru cei care isi cumpara ceva online (deci livrare prin curier), de cele mai multe ori, garantia nu vine la pachet pentru ca acel document trebuie completat cu serial number-ul acelui produs. Asta se face foarte usor in magazin cu SN notat pe ceva si bonul/factura.


    On an unrelated note:

    Eu am facut un upgrade PS4-ului meu recent, am luat unul dintre acele bundle-uri de la ei cu PS4 1 TB + un controller + un joc la alegere. Pe certificatul de garantie pentru consola am 3 ani trecuti in loc de standardul de 2 cum am avut si pe primul PS4 () si cand am intrebat de garantia pentru controller-ul extra, mi-au spus la fel ca prima data, ca este de doar 6 luni in baza bonului. Nu am stat sa ma cert, am plecat de acolo.

    Unde voiam sa ajung. Userul Dant3 de aici a postat o poza cu o garantie de 2 ani pentru un controller. Am luat legatura cu niste persoane avizate din cadrul Altex (nu angajati magazin/la raft) si, aparent, acel certificat a fost emis eronat. E bine pentru el care are ceva la mana cu garantie de 2 ani, dar astia nu se lasa si o tin pe a lor ca asta e politica. Accesoriile au 6 luni. Oamenii nu aveau de ce sa ma minta. Eu am facut o mica plangere la OPC, asa, de amorul artei. Nu se va schimba nimic, cel mai probabil.

    Aviz celor care se vor infrunta cu astfel de situatii.

  7. #1287 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu pentru DS4-ul meu cumparat in weekendul acesta am primit garantie 1 an. Desi, foaia de garantie era initial pentru alt produs, angajatul Altex a taiat si a scris DS4-ul. Nu am avut nicio legatura cu acel produs de la Microsoft, am rezervat DS4-ul pe net in magazin, m-am dus sa-l iau, la raft era 249 iar eu am platit pe el 219 cat era online.
    Attached Images Attached Images imag0213.jpg

  8. #1288 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    1 an ? 2 ani trebuie sa ai garanție .

  9. #1289 SP
    Junior Member Aresus's Avatar
    Mie inca nu mi-a venit comanda de Uncharted, care a fost lansata si procesata integral pe 20.11. Mai este cineva care inca nu si-a primit comenzi de ~10 zile?

  10. #1290 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici eu n-am primit comanda data la ora 8 de pe Altex pentru power bank.

  11. #1291 SP
    Junior Member humanage's Avatar
    Quote Originally Posted by Aresus View Post
    Mie inca nu mi-a venit comanda de Uncharted, care a fost lansata si procesata integral pe 20.11. Mai este cineva care inca nu si-a primit comenzi de ~10 zile?
    Eu dupa aproape doua zile m-am reorientat si l-am luat din magazin, insa e drept ca la scurt timp dupa m-a sunt curierul pentru livrare.
    Ca idee, daca retin bine, in termenii si conditiile promotiei de BF Altex era un termen de livrare de 2-10 zile lucratoare.

  12. #1292 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Era termen de 3-7 zile.

  13. #1293 SP
    Member Caponescu's Avatar
    bad post

  14. #1294 SP
    Member bdevil's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    1 an ? 2 ani trebuie sa ai garanție .
    Atat am primit din pacate. 1 an. Poate celelalte DS4-uri au 2 ani. N-am intrebat.

  15. #1295 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Acum 2 luni am cumpărat de la EMAG si mi-au dat 2 ani garanție.

  16. #1296 SP
    Junior Member Aresus's Avatar
    Quote Originally Posted by humanage View Post
    Eu dupa aproape doua zile m-am reorientat si l-am luat din magazin, insa e drept ca la scurt timp dupa m-a sunt curierul pentru livrare.
    Ca idee, daca retin bine, in termenii si conditiile promotiei de BF Altex era un termen de livrare de 2-10 zile lucratoare.
    As fi facut si eu asta, dar am platit online... Am facut ieri un Ticket celor de la Altex. O sa astept un raspuns.

  17. #1297 SP
    Member seven1994's Avatar
    Aveti idee cum pot anula o comanda la altex?Am dat comanda la uncharted si nici macar pana acum nu a venit,am vorbit cu ei si mi-au spus ca se afla la cjrier si se va livra in 5-10 zile,dupa care pot face cerere de retur.Nu pot refuza pur si simplu curierul?

  18. #1298 SP
    Junior Member humanage's Avatar
    Quote Originally Posted by seven1994 View Post
    Aveti idee cum pot anula o comanda la altex?Am dat comanda la uncharted si nici macar pana acum nu a venit,am vorbit cu ei si mi-au spus ca se afla la cjrier si se va livra in 5-10 zile,dupa care pot face cerere de retur.Nu pot refuza pur si simplu curierul?
    Ba da. Am facut un formular de contact pe site prin care am anulat comanda si cand m-a sunat curierul i-am spus ca nu mai e cazul sa o livreze.

  19. #1299 SP
    Member seven1994's Avatar
    Si cand ai completat,ai pus ca sa vina curierul sau ca duci tu produsul?

  20. #1300 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by bdevil View Post
    Pentru cei care tin sa aiba jocuri in visterie pentru colectie, la preturi bune.

    Battlefield 4 PS4 | ALTEX 59 RON de la 130
    Need for Speed - Rivals PS4, curse, 12+ | ALTEX 72 RON de la 130

    Plus multe alte reduceri la jocuri pentru toate platformele. Eu mi le-am luat doar p-astea doua sa le am la colectie. Merita pretul ala. De colectie.
    Mare atentie. Aceste jocuri au copertile in limba italiana, de asta si pretul redus. Eu unul nu as cumpara asa ceva pt. colectie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 283 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts