Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 283 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 76 116 166 ... LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1301 SP
    Junior Member humanage's Avatar
    Formularul pe site a fost simplu - Anulare comanda xxxx. Nu a fost vorba de retur pt ca atunci cand m-a sunat curierul i-am spus ca nu mai vreau produsul, a ramas intre curier si Altex sa ajinga produsul inapoi.

  2. #1302 SP
    Member bdevil's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Mare atentie. Aceste jocuri au copertile in limba italiana, de asta si pretul redus. Eu unul nu as cumpara asa ceva pt. colectie.
    In cazul asta ii zic curierului sa le returneze. Nici macar nu mi-au venit. Vad ca se misca din ce in ce mai greu cu comenzile.

  3. #1303 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by bdevil View Post
    In cazul asta ii zic curierului sa le returneze.
    Ultimele colete de la Altex au venit in plic/ambalaj inchis. Ca sa ma uit la produse a trebuit sa rup ambalajul. Mai pot sa refuz un pachet daca am rupt ambalajul de protectie in care vine produsul? Nu este vorba de cutia unui produs sau tipla de pe carcase de jocuri, etc. numai plicul sau cutia de transport.

  4. #1304 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu cred ca se poate. Uneori cand ma astept la surprize, deschid coletul in fata in agajatului si ii zic sa astepte pana confirm ca e ce am comandat. Daca nu e ce comanzi, i-l dai inapoi.

  5. #1305 SP
    Member Aliosa's Avatar
    In sfarsit vad si eu un pret m bun la jocurile m vechi de PS4.
    Infamous Second Son, Littlebigplanet 3, Knack, Tearaway unfolded 80 lei pe Altex. Until Dawn la 130 lei.
    In magazine mai gasiti si Killzone Shadow Fall si Driveclub la 80 lei.

  6. #1306 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Intarzieri se datoreaza si Nemo. Eu am un colet depus la Bucuresti miercuri dimineata, acesta inca nu a plecat de acolo. Aveam nevoie de el astazi. A ramas persoana de la care intentionam sa cumpar produsul sa se certe cu ei. Doar i-am zis sa-l puna la posta Prioripost ca ajunge in 24 ore, nu dom'le, curier, curier. Si cu posta normala ajungea astazi.

  7. #1307 SP
    Junior Member DORUblk's Avatar
    Salutare , stie cineva daca in magazine (altex/mg)se poate plati cu euro ?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  8. #1308 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    In romania nu se poate plati cu euro nicaieri. Daca ai card in euro se va face plata dar convertita in lei. Deci numai cu cardul poti


    Sent from my iPad using Tapatalk

  9. #1309 SP
    Member musat's Avatar
    In orice magazin din Romania , chiar daca pretul este in euro, tot in lei se plateste. De obicei, cu cardul (indiferent in ce valuta este emis) nu sunt probleme de plata la casa (fizic) sau online.

  10. #1310 SP
    Junior Member cristi1910's Avatar
    La Altex-ul de la Obor se poate plati in Euro, dar restul se da in ****.

  11. #1311 SP
    Member musat's Avatar
    Te-ai dus TU la magazinul ala si ai platit cash in euro? Sau ai auzit de la "cineva" ? Pentru ca platesti cu un card care este emis in euro tot in lei.

  12. #1312 SP
    Junior Member DORUblk's Avatar
    Mi-a schimbat paznicu de la altex/mg bani :-)

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  13. #1313 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Deci am avut dreptate. Jmecher paznicul ca a avut atat la el


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #1314 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Ok deci astia de la Altex cu promotiile lor mai au de gand sa trimita comenzile sau se fac ca ploua!? Am o comanda de vineri care nici azi nu a fost preluata inca Am incercat sa-i si sun dar degeaba ca nu raspunde nimeni, imi vorbeste robotu ala de 10 minute incontinu, vai de capu lor

  15. #1315 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Poate sunt eu mai ghinionist, dar e al 3lea joc pe care îl primesc de la Altex şi găsesc discul liber prin carcasă.

  16. #1316 SP
    Member Striker09's Avatar
    Pai nu prea depinde de ei treaba asta. Fiind sigilat produsul...

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  17. #1317 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Dacă ar fi fost ambalat corespunzător, nu existau probleme de acest gen.

  18. #1318 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Ai optiune de a rezerva in magazin si iti alegi tu produsul dorit. Eu asa procedez pt. a scapa de problemele cu jocuri in alte limbi decat engleza.
    Daca ar face si un punct micut de livrare macar pt. zona Bucurestiului ar fi extraordinar, dar e greu pt. ei.
    Prefera metoda asta antica a curieratului. Am vrut sa cumpar un SSD intel de la ei de asa zis ul Black Friday, dar mi-am pus pofta in cui doar pt. simplul fapt ca nu au componente in magazinele din tara si nu am vrut sa astept 1 saptamana pentru un amarat de produs.

  19. #1319 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Când aveam posibilitatea, alegeam sa rezerv produsul în magazin, însă nu tot timpul găseşti joculețul în magazinul Altex/Media Galaxy local.

  20. #1320 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Ok deci astia de la Altex cu promotiile lor mai au de gand sa trimita comenzile sau se fac ca ploua!? Am o comanda de vineri care nici azi nu a fost preluata inca Am incercat sa-i si sun dar degeaba ca nu raspunde nimeni, imi vorbeste robotu ala de 10 minute incontinu, vai de capu lor
    10 minute? Unde te crezi? Stai si tu 1 ora, ai rabdare, floricele, bere, un film bun sa nu te plictisesti. Ai grija sa nu adormi, daca ratezi, mai stai 3 ore.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 283 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 76 116 166 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts