Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 283 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 168 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1341 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Pe mine nu ma intereseaza daca este cu bun simt sau nu. Am pus o intrebare si am vrut un raspuns, nu o alta intrebare. SI da stiam despre ce este vorba in joc, dar nu imi place jocul punct. nu sunt persoana care se uita pe youtobe la tot jocu cum fac majoritatea

  2. #1342 SP
    Member seven1994's Avatar
    Eu sunt de parere ca jocurile ar trebui sa aiba drept de retur,la fel ca si alte produse,dar pentru ca traim in Romania iar oamenii se gandesc doar sa iasa ei bine,sunt in stare sa is un joc,sa il joace toata ziua dupa care sa il returneze

  3. #1343 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Jocurile, filmele, muzica, sunt in general produse de entertainment, nu produse cu functii sa spunem.... fizice. Spre exemplu un aspirator cumparat care dupa o zi nu functioneaza este normal sa poata fi returnat. Chiar si desigilat. Sau un telefon. Sau orice de genul.

    La jocuri acest aspect mi se pare normal sa se aplice cand cumperi un joc stricat: vezi cazul Arkham Knight pe PC sau chiar AC unity. Sau unul cu disc nefunctional, coduri dlc lipsa etc.

    Pe de alta parte, cum ar fi daca fanii Game of thrones le-ar cere banii pe dvd-uri sau pe abonamentul hbo celor de la hbo sau scenaristilor pentru ca a murit un personaj si deci lor nu le mai place serialul?

  4. #1344 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E absurd sa ceri sa dai retur la un joc dupa ce l-ai cumparat, mai ales acum, cand exista internet si te poti documenta despre orice inainte sa cumperi (mai ales cand dai o caruta de bani pe un joc).

    Pe principiu asta, poti cumpara cate 1 joc pe saptamana, il termini si-l dai inapoi, nu ?

    Nu-ti convine produsul, daca nu te-ai documentat inainte (am si eu cativa colegi de munca ce merg la cinema si vad acolo ce filme ruleaza si se hotarasc la ce se duc), te risti si daca esti nemultumit (spre deosebire de cinema, ca in exemplul meu), il pui la vanzare/schimb, pierzi un procent din pretul dat si mergi mai departe.

  5. #1345 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Postase cineva un link prin care puteai confirma comanda plasata pe Altex. Știe cineva care era?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  6. #1346 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Am primit azi un colet de la Altex, si cand m am dus dupa el, si a deschis baiatul usile la duba, coletul meu se afla sub niste cauciucuri, da, am crezut ca turbez, dar imi era prea somn ca sa i fac scandal din fericire, carcasa la joc e intacta.
    Sper sa vina ziua, in care vor trimite si astia de la Altex jocurile in plicuri cu bule de aer/sau in carton

  7. #1347 SP
    Member musat's Avatar
    Ai avut noroc sa fie totul ok. Dar nu exista optiunea sa deschizi coletul la primire, pentru verificare?

  8. #1348 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Din cate stiu eu, nu.

  9. #1349 SP
    Member felixanu's Avatar
    Mi-au anulat și mie comanda la Assasins Creed american saga după ce a fost confirmată. O vânăm demult

  10. #1350 SP
    Junior Member Shiva's Avatar
    Io nu ma pot plange de operativitatea celor de la Altex. Am comandat ieri ceva jocuri si azi dimineata m-a trezit din somn curierul ca au sosit.
    Am comandat sapt. trecuta un mouse wireless si ii lipsea receiverul (cutia are semne ca a fost abuzata). Am facut o cerere de retur si inlocuire de Craciun. Azi m-au sunat si mi-au acceptat returul. Sa vaz' acum cat dureaza sa se prezinte curierul dupa el.

  11. #1351 SP
    Member kinezu's Avatar
    Si se mai aplica o reducere de 4% la checkout cat si la casa. Am luat astazi consola Star Wars LE la 1727,90 lei.

  12. #1352 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Sunt simpatici tare astia de la Altex / MG, TVA-ul e 20% lege iar ei iti oferta cei 4% sub forma de promotie...

  13. #1353 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Quote Originally Posted by Quasivasi View Post
    Sunt simpatici tare astia de la Altex / MG, TVA-ul e 20% lege iar ei iti oferta cei 4% sub forma de promotie...
    Sa nu fim carcotasi. Promotia incepuse inainte de 1 ianuarie cand nu intrase legea in vigoare!

  14. #1354 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Despre ce lege e vorba??

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

  15. #1355 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    Noul cod fiscal


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1356 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Pfff..m ai lamurit ))

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

    ---------- Post added 06-01-2016 at 12:32 ----------

    Aa s a redus de la 24 la 20..am inteles..ms

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

    ---------- Post added 06-01-2016 at 12:35 ----------

    Da am vazut ca la Altex e 1450 consola Xbox one deja..vreau si eu sa mi schimb consola..sa mi iau Limited Edition de 1Tb..dar astept o oferta ceva.

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

  17. #1357 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    OMFG !!! Fratilor, scoate-va mizeria aia de semnatura din Tapatalk, ca e absolut hidoasa si ocupa o tona de spatiu la fiecare postare. Daca adaugi, cum ai facut tu acum, la ultima postare, deja 3 semnaturi insemana juma' de pagina !!!

  18. #1358 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    )) suparat mai esti...ideile nu vin toate odata

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

  19. #1359 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    M-am amuzat si eu astazi pe seama MEDIA GALAXY, chiar intrasem azi la ei pe site sa ma uit de niste prostii (tot jocuri pe care probabil nu am timp sa le joc dar na .. si m-a "lovit" aia cu "diferenta de TVA inapoi" :/

  20. #1360 SP
    Member Duni's Avatar
    Dar cu reducerea TVA, nu trebuie sa scada si preturile la jocuri si accesorii?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 283 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 168 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts