Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 31 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 611

Thread: Black Friday 2014

  1. #381 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Pai de aia exista BAN pe cont, nu? Sau suspend sau whatever. Pt. ca daca eu (sau oricine...) vreau sa fac lucrui naspa oricum le pot face. Le comand (si asa serios de 100 de mil vechi), le cumpar si aleg sa platesc la curier si dupa aia nu raspund la telefon si fac pe prostu...

    Da-ti seama daca eram eu acela care prindea PS4-le si acel laptop de 500 de lei si alte produse...si le cumapram si refuzam sa le platesc la curier. Ce se intampla? Erau din nou la reducere peste 4-5 zile?

    No daca tot fac asta de 1000 de ori...imi mai trimite la adresa aia sau mai pot face comenzi pe numele ala? NU no pai asa sa faca si pe site.

    Ia sa vedem ce face fraieru asta...pune in cos aiurea si nu plateste? BAN. Next please.

    Ar trebui impusa o limita de timp (si acea limita sa varieze in functie de promotie...etc.) in care produsul pus in COSUL TAU sa fie al tau. Daca in 12 de ore (sa zicem...pt. cumapraturi normale) sau in 10 minute (BF) nu l-ai achitat...salut/dispare.

    Asa se face.

    Exact asta voiam sa postez si eu, ar fi o solutie foarte buna pentru problema. Adevarat, ar trebui investit ceva in baza de date/programe sa poata sa faca treaba asta, sa actualizeze stocul aproape in timp real, dar cred in the long run, ar ajuta enorm atat vanzatorul cat si cumparatorul.

  2. #382 SP
    Member xper's Avatar
    Amazon-ul are cel mai bine pus la punct sistem de shopping ever asta daca ai Prime si anume acel sistem 1-Click
    poate vom vedea si pe la noi asa ceva "candva".
    http://www.amazon.com/gp/help/custom...?nodeId=468482

  3. #383 SP
    Junior Member ABkr's Avatar
    Si pentru a mentine viu spiritul "Black Sh*tday", dovada ca si Domo s-a aliniat cu restul magazinelor...

    P.S. Poza e postat de un prieten din Baia Mare pe Facebook.
    Attached Images Attached Images 10383681_729487863805748_3110365279481432923_n.jpg

  4. #384 SP
    Member cyrax's Avatar
    Quote Originally Posted by Mechatronick View Post
    Attachment 237280 Se pare ca pana la urma dupa ce am discutat cu ei imi vor trimite Vita-ul

    Aveam doua comenzi, una pentru 3G, una pentru WIFI. Am primit mail cum ca amandoua ar fi fost anulate iar apoi am primit un mail care spunea ca cea de-a doua comanda, cea cu WIFI-ul va fi procesata si voi fi contactat de un operator. Site-ul lor este f t t in ultimul hal, o comanda aparand ca fiind confirmata, iar cand dai click pe ea iti spune ca este 'anulat' iar cealalata fiind direct anulata.

    Le-am dat mail si le-am spus ca daca nu-mi voi primi comanda care apare ca fiind confirmata ii voi reclama la OPC.

    E vreo diferenta intre 3G si WIFI in afara de evidentul fapt ca prima beneficieaza de 3G?
    Si eu am trimis tot doua comenzi una pt wi fi respectiv 3g mi-a confirmat ca mai apoi sa anuleze... O sa le trimit si eu email poate poate...

  5. #385 SP
    Member iliedobre's Avatar

  6. #386 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Ce porcarie cu BF-ul asta,am platit online la MediaGalaxy in data de 19.11.2014,pentru un Xbox One Sunset Overdrive bundle,(pret standard)si astept de parca i-l comandasem de BF...pana la 7 zile...si posibil sa mai decaleze,mi-au spus astazi la telefon,cu OPC-ul sar pe ei!

  7. #387 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Quote Originally Posted by robert123 View Post
    Cargus livrează si azi
    Comanda 1170xxxx4, va fi livrata pe 22.11.2014 in intervalul orar 09:00-14:00, la adresa specificata prin CARGUS.

    In schimb ssd'ul nu cred ca il mai vedem
    Si surpriza:
    Recapitulam : Primim sms ca o sa soseasca comanda X (care contine un produs) , pe site la emag mai am 2 comenzi ,sa zicem Y si Z ,comanda Y contine 2 produse.

    1.Se face 14:30 sunam la cargus,primesc numarul de telefon,sun curierul, raspuns " nu avem colete pe numele dumneavoastra" ,zice ca verifica si ma suna in 5 minute.Dupa 5 minute surpriza avem 1 colet .
    2.Ajunge ,cobor in fata blocului,unde asteptam coletul X ,dar primesc coletul Y cu un produs lipsa
    3.A ramas sa-l suna maine dupa ora 10,pentru ca nu raspundea nimeni la depozit....

  8. #388 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by xper View Post
    Amazon-ul are cel mai bine pus la punct sistem de shopping ever asta daca ai Prime si anume acel sistem 1-Click
    poate vom vedea si pe la noi asa ceva "candva".
    Amazon.com Help: About 1-Click Ordering
    Da, acela e un sistem bun... insa nu este ce vrea RonanN1 (adica sa-i rezerve produsul cat il tine in cos). De fapt, 1-Click ocoleste complet cosul de cumparaturi. Practic te duce direct la checkout. Din pacate un astfel de sistem la produse ieftine te duce la niste costuri foarte mari de shipping (in caz ca nu ai Prime - ceea ce din pacate noi romanii nu putem avea), pentru ca te obliga sa platesti shipping pentru fiecare produs in parte. Astfel, daca la o comanda normala se uneste shipping-ul si poti ajunge sa iei 10 produse cu 6-7 Lire, cu 1-Click poti sa ajungi sa platesti 50-60 de Lire doar shipping-ul (sau chiar peste 500 Lire daca vrei shipping super rapid de 1-2 zile).
    Quote Originally Posted by robert123 View Post
    Cargus livrează si azi
    Comanda 1170xxxx4, va fi livrata pe 22.11.2014 in intervalul orar 09:00-14:00, la adresa specificata prin CARGUS.
    Din cate stiu curierii folositi de eMag dintotdeauna au livrat Sambata. Eu sunt curios daca vor face o exceptie si vor livra si Duminica, pentru ca la unele comenzi am vazut mesaje de genul "livrarea se va face in zilele 22.11 - 23.11", iar 23 este Duminica...

  9. #389 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Cargus livreaza si maine. M-au sunat azi pt PS Vita de la Diverta, dar nu sunt in Buc. Curierul a zis ca au program de Bf, cu f multe comenzi asa ca lucreaza si maine.

  10. #390 SP
    Member b615dub's Avatar
    Eu am primit SMS cu data de livrare 23-24 desi nu cred ca o sa vina maine

  11. #391 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu nu inteleg cum de Altex/MG isi tin site-urile inchise. In magazine e nebunie...pe site nu poti sa intri. Great.

  12. #392 SP
    Member Dante's Avatar
    au fost ceva oameni care aveau banii pregatiti pentru promotia cu ps4 de la emag. si au fost atat de dezamagiti ca n-au prins incat imediat dupa s-au indreptat catre forumuri, olx etc. din ce am vazut eu , cred ca toti de pe bazar ne-am vandut ps-urile, eu am primit multe mesaje cu oferte cash aseara asta in conditiile in care pana ieri nu am primit decat de schimburi , si astea rar

  13. #393 SP
    Member sollo's Avatar
    E bataie de joc ce a facut emag. In loc sa puna console PS4 undeva la 1300-1400 lei, 1000 de bucati, sa apuce toata lumea, au pus 100 (dar nu cred) la 999 lei, sa ia bijnitarii(putini sunt care pastreaza pentru ei), si sa dea ei cu 1500 lei. Nu o sa mai cumpar nimic de la emag, astept sa ridic telefonul si adio emag, si asa au preturi scumpe la mai tot...

    Sau macar PS4+un joc la 1500 -1600 lei... "Romania lucrului bine facut"

    Poate repar greseala facuta de adevaratul Black Friday si de sarbatori...

  14. #394 SP
    Member Dante's Avatar
    eu l-am dat cu 1300 lei cu garantie inca un an si 2 luni tocmai pentru ca m-am gandit ca o sa apara bisnitarii cu astea de la emag si o sa strice piata si pentru noi astia care am dat pret intreg la timpul lor

  15. #395 SP
    Junior Member Brutars's Avatar
    Piata nu se strica ,cu 100 de ps4 din care foarte multe o sa ramana la cumparatori.
    Si dupa multi ani am prins si eu o super oferta la emag in cazul de fata ps4 , acum sa vad ca il si livreaza.

  16. #396 SP
    Member Dante's Avatar
    nu, tu esti probabil una din exceptii , multi care au prins vor pune anunturi pe olx. chiar si daca raportul ar fi 50/50 tot e mult in conditiile in care in mod normal sunt 10-11 ps4 la vnzare din care doar 4-5 cu garantie

    vazusem pe olx chiar pe 21 la pranz anunt

  17. #397 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Off: Dante, cum de ai vandut consola? Te-ai plictisit de ea?

  18. #398 SP
    Member Dante's Avatar
    eu nu jucam decat fps-uri pe ps4, mai exact seria battlefield, a fost un chin pentru mine sa joc cu controllerul. pe ps3 foloseam fragfx si era undeva asemanator cu un mouse de pc. am decis sa ma intorc la locul unde am inceput acum multi ani, pe pc. am cumparat un pc de gaming si cu banii de pe ps4 am amortizat din investitie. oricum ps4 este un device absolut superb, dar pentru gameri cu vederi mai largi nu pt cei din nisa fps-urilor ca mine

  19. #399 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Off: Dante, cum de ai vandut consola? Te-ai plictisit de ea?
    Nu am vândut-o

  20. #400 SP
    Member Dante's Avatar
    deci e a doua oara cand imi obosesc dejtele raspunzand l o intrebare care nu-mi era adresata?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 31 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2013 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 392 Last Post: 01-05-2014, 13:23
  2. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11
  3. Oferte console Black Friday la noi in Romanica By psicho1986 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 25-11-2011, 14:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts