Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 31 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast
Results 441 to 460 of 611

Thread: Black Friday 2014

  1. #441 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Ok, sun acum. Asteapta aici.

  2. #442 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Tocmai pt. ca lumea e atat de credula merg chestiile de genul in Romania. Nu exista greseli de genul, la care sa pierzi sume astronomice si sa te si lauzi cu ele.

  3. #443 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    D'oooh, e clar ca a fost o "greseala" intentionata. Bravo lor, o sa le prinda foarte bine.

  4. #444 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nebunia a inceput pe la 8 jumate, toți au tăcut mâlc pe acest forum...

  5. #445 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Tare, erau obligați sa onoreze comenzile doar celor care au plătit in avans, ei au ales pt toata lumea. Frumos, mai rar asa ceva.
    Eu nu înțeleg cum au fost unii pe faza...
    Anuleaza comanda si iti returneaza banii nu ar fi prima data deci unde este obligatia?

  6. #446 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Stiu..si eu am văzut târziu ,dar faza e ca apăreau produse sa zicem din 10 in 10 minute,dar un model disponibil in 2-3 exemplare ..doar s4 a stat mai mult pe stoc,vreo 5 minute...

  7. #447 SP
    Junior Member ABkr's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nebunia a inceput pe la 8 jumate, toți au tăcut mâlc pe acest forum...
    Egoisti, nu au vrut sa prindem si noi electronice cu 1 leu

  8. #448 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Anuleaza comanda si iti returneaza banii nu ar fi prima data deci unde este obligatia?
    Tu citești ce spun eu? Înțelegi ce spun? Eu nu vorbesc sa nu adorm, in aceste cazuri știu despre ce vorbesc. Nu pot face acest lucru daca ai platit in avans cu un card bancar. Daca altii nu cunosc legile nu înseamnă ca toți suntem la fel.

  9. #449 SP
    Junior Member ABkr's Avatar
    Total de acord cu Dant3, atat timp cat a fost facuta o plata catre ei, si tu ai platit pt un serviciu sau produs, indiferent ca pretul era gresit(intentionat sau nu) sunt obligati sa iti ofere in schimb lucrul pentru care ai platit. Nu e greu de inteles, serios...

    Si pana la urma spunea cineva mai sus ca sunt persoane care deja si-au ridicat comenzile si chiar au fost "felicitate" pt norocul pe care l-au avut cumparand produse in baza acestei greseli, deci nu prea inteleg despre ce tot vorbim...

  10. #450 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Tu citești ce spun eu? Înțelegi ce spun? Eu nu vorbesc sa nu adorm, in aceste cazuri știu despre ce vorbesc. Nu pot face acest lucru daca ai platit in avans cu un card bancar. Daca altii nu cunosc legile nu înseamnă ca toți suntem la fel.
    Si eu iti spun tie ca se intampla chiar destul de des... pana si eu am patit. Daca tu crezi in lege bravo eu ti-am zis ca se intampla. Ai uitat in tara traiesti de pui mare pret pe lege? Comanda se anuleaza banii revin in cont si gata balciul.

    @nytrousox iti returneaza banii inapoi.... ce naiba fratilor nu s-a intamplat la nimeni pe forumul asta sau nu s-a citit nicaieri de astfel de cazuri?
    Vorbim de ideea ca toti care au platit cu cardul prin lege cica au dreptul sa primeasca produsul... nu se poate anula. Cica asa e legea.

  11. #451 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    Eu vad asa lucrurile.. Fie angajatii EMAG care sunt responsabili cu preturile produselor au gresit in mod intentionat pentru a cumpara ei insisi (prin persoane interpuse) produsele afisate cu pretul gresit intentionat mult mai mic / emag-ul a spalat niste bani.

    Pe langa asta, n-am ce spune, baieti destepti... la noi lumea inca pune botu'

  12. #452 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Si eu iti spun tie ca se intampla chiar destul de des... pana si eu am patit. Daca tu crezi in lege bravo eu ti-am zis ca se intampla. Ai uitat in tara traiesti de pui mare pret pe lege? Comanda se anuleaza banii revin in cont si gata balciul.

    @nytrousox iti returneaza banii inapoi.... ce naiba fratilor nu s-a intamplat la nimeni pe forumul asta sau nu s-a citit nicaieri de astfel de cazuri?
    Vorbim de ideea ca toti care au platit cu cardul prin lege cica au dreptul sa primeasca produsul... nu se poate anula. Cica asa e legea.
    Apeleaza la OPC apoi la un avocat bun, eu ma opresc aici...

    Sper ca data viitoare o sa fim si noi mai uniți

  13. #453 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    eu aici vad alta lege... e vorba de O.G. nr. 99/2000 privind comercializarea produselor si serviciilor de piata, republicata, cuprinde reglementari cu privire la vanzarea produselor in pierdere, respectiv la un pret egal sau inferior costului de achizitie.
    acolo sunt specificate destul de clar cand poti pune in vanzare anumite produse la astfel de preturi.
    nu poti sa incalci legea si sa apari cu un comunicat de genul "oops, a fost o eroare de sistem" si sa fie totul ok.

    chestia asta se numeste dumping.

  14. #454 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Ok, sun acum. Asteapta aici.
    Pizzi, ai sunat?


  15. #455 SP
    Member Kratos's Avatar
    Ce tara de fomisti am ajuns daca stam si plangem dupa produse la 1 leu. Probabil asta e 'tara lucrului bine facut'.

  16. #456 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Inca nu, asta a fost tara lu' Mickey Mouse si Popeye Marinaru'

  17. #457 SP
    Senior Member nina's Avatar
    totusi nici black friday-ul de la americani nu ofera asa discount de 99,99%

    si ca sa fiu dragut va dau niste super oferte de black friday
    eneveste.ro au promotie 2 ron nevasta si daca iti duci vechea nevasta mai primesti un discount
    dar sotidecalitate.ro au si ei promotie de black friday 1 ron modelul phat,5 ron modelul slim,10 ron modelul cu muschi

  18. #458 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E aproape sigur o chestie de marketing... asa au facut si anul trecut. Fie trebuie sa scape de anumite produse si nu stiau cum, fie si-au dat seama ca e mai ieftina toata treaba asta decat o reclama pe mai toate site-urile (si sunt sigur ca va ajunge si la TV).

    Cat despre stress-ul pe care il aveti unii dintre voi legat de forumul "vecin", va reamintesc ca acolo pana si cuvantul consolegames.ro e cenzurat, pe cand aici nu. Daca s-a sters vreun link catre ei, a fost pt. ca n-avem chef sa le facem reclama moka... iar unul din link-uri ducea la un post cu o caruta de injuraturi. Daca asa va place, puteti merge linistiti acolo.

    Iar despre produsele de 1 leu stiu ca s-a anuntat ceva si pe ChatBox (robert123 a apucat sa comande chiar 3 produse, dintre care unul fiind un Xperia Z2)... dar daca nu folositi, eu ce sa va fac?

    ---------- Post added 24-11-2014 at 13:35 ----------

    Apropos, va recomand sa aruncati un ochi pe amazon.co.uk... acolo sunt oferte serioase. Eu tocmai am prins ceva dragut cu discount 54%. Din cate stiu toata saptamana vor avea acele flash sales - nu se stie ce prindeti bun

    ---------- Post added 24-11-2014 at 13:38 ----------

    Si inca ceva, referitor la seriozitatea emag. Am cumparat si eu ceva de "Black Friday" de la ei (pt. femei, ca n-am apucat nimic din ce-mi doream eu)... am primit vineri SMS cum ca vor fi livrate in perioada 22.11.2014 - 23.11.2014. Suntem deja in 24.11.2014 si la ei in cont inca apare "Comandă înregistrată", nepreluata de curier.

  19. #459 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Acum e Batman Arkham Origins la 6 lire pe amazon.uk
    Nu mai pun Url pt ca nu afiseaza pretul redus, acesta aparand dupa ce puneti produsul in cos.

    Mai pe seara pe amazon.co.uk aveti reducere la editia de colectie pt South Park A Stick of Truth, atat 360 cat si PS3.
    http://www.amazon.co.uk/South-Park-S...=1416830553&sr

  20. #460 SP
    Member vallio's Avatar
    Livreaza si in RO Amazonul din UK?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 31 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2013 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 392 Last Post: 01-05-2014, 13:23
  2. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11
  3. Oferte console Black Friday la noi in Romanica By psicho1986 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 25-11-2011, 14:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts