Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 17 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 331

Thread: Assassin's Creed: Syndicate

1. #81 SP
    Senior Member dark18's Avatar

2. #82 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    mda. clar
    aduna 50 de x
    fa 30 de y
    din 50 de achivements 40 sunt pentru multiplu de ceva

3. #83 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

4. #84 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by ACT View Post
    Sa speram ca o sa-si revina astia de la ubisoft. Unii spun ca AC 3 a fost un joc slab, dar pana la AC: Black flag seria a fost superba. Daca mai apare o catastrofa ca unity...s-a terminat joaca
    AC1, ok. Seria Ezio a fost cea mai reusita, superba. AC3 a schiopatat, Black Flag a fost iar un joc bun. Rogue si Unity, nu am mai simtit misterul ala in poveste, misterul care ma tinea ore in sir in fata televizorului doar sa mai dezleg putin din poveste.
    Syndicate? Nu cred ca va invia seria!

5. #85 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ubisoft has revealed that Assassin’s Creed Syndicate will have microtransactions, but it won’t be the same as the last time.
    Development director Francois Pelland compared Syndicate’s microtransactions model to Assassin’s Creed Black Flag. For gamers who want to acquire the best gear but don’t have the time, this makes it that much easier to get them sooner.
    However, there is nothing in Assassin’s Creed Syndicate that is not available in the base game. Microtransactions are 100 % optional.

6. #86 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

7. #87 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Primele 40 minute

8. #88 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    poate sa-mi spuna si mie cineva care a pre-comandat in trecut editii de colectie de pe uplay shop, daca aia trimit coletul in ziua lansarii sau cu 1-2 zile inainte astfel incat sa ajunga cat mai aproape de launch date?

9. #89 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Am comandat de la ei, în general ajunge în interval de -1, +1 față de data lansării.

10. #90 SP
    uhuhuuu OEE you just made a party happen in my brain

11. #91 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    De ce iti comanzi de acum editia de colectie? da, statuetele alea din PVC sunt geniale, dar merita sa o cumperi la 470 de lei? o sa gasesti editiile de colectie pe la 200 de lei. Acum un an pe Altex notre dame edition a fost 120 de lei.

12. #92 SP
    man eu n-am comandat editia de colectie care e prin toate magazinele. am comandat aia exclusiva uplay, care din ce-am vazut e doar acolo. si am dat 550 cu tot cu transport asta incluzand un discount din total de 20% pe care l-am obtinut cu puncte uplay.

editia de colectie de peste tot este charing cross edition, care include o figurina de 26 de cm si alte cateva chestii.

editia de colectie luata de mine este Big Ben case edition, care include o figurina usor diferita si ceva mai mare de 30 de cm, o cutie si un case diferite, si pe langa misiunile extra si harta, soundtrack-ul si artbook care sunt si in cealalta editie, mai include o litografie numerotata, o plosca cu aspect metalic cu imitatie de piele gravata, si season pass-ul care valora vreo 30 de eur daca il luam separat, ceea ce si intentionam.

editiile "normale" de colectie vor aparea probabil reduse prin multe parti. si exemplul cu notre dame e adevarat dar doar partial. el a aparut la 120 (ca si editia de la FC4), dar eu am fost printre cei carora Altex la dat teapa si nu le-a livrat comanda.

si oricum, avand in vedere ca editia asta e exclusiva Uplay, nu cred ca va fi cazul sa apara in viitor la preturi derizorii pe altex

in alta ordine de idei, eu fie luam asta, fie imi luam jocul+season pass in format digital day 1. consider ca am iesit mult mai bine asa.
    Attached Images Attached Images assassin_s_creed_syndicate_charing_cross_edition.jpg acv-combo-pres-bigben.jpg

13. #93 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fara sa jignesc pe nimeni, dar mi se par bani aruncati. Pe cat imi plac editiile de colectie, mi se par bani aruncati atunci cand vorbim de un joc care de cateva editii incoace e tot mai prost, cu tot mai multe probleme si si-a pierdut de mult din farmecul primelor jocuri. E si un produs anual, precum Fifa, Cod, etc, iar in fiecare an primeste editii de colectie. Nu zic sa nu le cumparati, faceti ce doriti, unele chiar arata bine, dar mi se pare furt pe fata din fata unui developer care inca incearca sa mulga cat mai poate dintr-o franciza care se duce de rapa. Iar aceste editii de colectie sunt doar un mod de a profita si mai mult de asta.

Repet, fara a jigni pe nimeni, dar mi se par bani aruncati si editii fara valoare, nu sunt nici rare si nici nu vin impreuna cu jocuri deosebite sau remarcabile in vreun mod.

14. #94 SP
    nu comentez partea cu banii aruncati, dar mie din ultimele 3 jocuri doar Unity mi s-a parut prost. in sensul in care povestea e destul de slaba si scurta, iar jocul a fost plin de probleme tehnice la lansare. singura parte pozitiva este ca de pe urma lui am jucat Far Cry 4 gratuit, si ala chiar mi-a placut.

Black Flag mi s-a parut un joc foarte misto, si Rogue a fost si el decent. nu le-as compara totusi cu FIFA sau COD. sincer toata lumea am vazut ca e indragostita de partile alea de gameplay din prezent (incluse in primele cateva jocuri din serie) si de Desmond. pe mine alea cat si personajul (desi inteleg rolul lui in poveste) ma lasa absolut rece. intotdeauna m-au interesat exclusiv momentele de gameplay din trecut. poate si pentru ca am absolvit istorie, si cel mai important motiv pentru care joc seria asta e level design-ul oraselor, forturilor, corabiilor, etc.

imi este si mie clar ca Ubisoft mulge franciza. dar eu cred ca anul asta va fi crucial pentru serie. daca au inteles ceva din esecul de anul trecut, poate mai au o sansa. daca nu, asta va fi ultimul AC pe care-l cumpar day one, iar daca jocul e de kk probail si ultimul pe care il cumpar.

15. #95 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Nu stiam ca la edita aia te referi. Sunt un mare fan al seriei AC, dar tin sa-i dau dreptate lui tudy, nu merita sa le cumparam. Desi spun asta, mai mult ca sigur o sa iau Charing Cross Figurinele ma intereseaza cel mai mult. La pret sa punem ca e OK daca ne raportam la Uncharted 4 collector's edition, care o sa coste 750 de lei.

16. #96 SP
    acum sincer sa zic, eu cred ca as da 750 pe U4. fiindca imi place foarte mult seria, si imi place ce scot cei de la ND. as da... daca as avea.

in alta ordine de idei (apropos si de ce zicea tudy mai sus), intr-adevar, vorbind strict de cost vs continut la launch date, putine CE si-ar merita banii, insa pentru mine asta e si un ultim tren. din ianuarie cheltuielile mele vor mai include doar in mod cu totul exceptional jocuri, si probabil deloc editii de colectie.

si honestly, imi place statueta cu mecanismul de ceas foarte mult, imi place plosca aia foarte mult si oricum imi luam jocul day one cu season pass, ceea ce ma ajungea pe la 90 de USD (370 de RON) de pe PS store US.

17. #97 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    te insori?

18. #98 SP
    already there. it's the other one

19. #99 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    acum sincer sa zic, eu cred ca as da 750 pe U4. fiindca imi place foarte mult seria, si imi place ce scot cei de la ND. as da... daca as avea.

in alta ordine de idei (apropos si de ce zicea tudy mai sus), intr-adevar, vorbind strict de cost vs continut la launch date, putine CE si-ar merita banii, insa pentru mine asta e si un ultim tren. din ianuarie cheltuielile mele vor mai include doar in mod cu totul exceptional jocuri, si probabil deloc editii de colectie.

si honestly, imi place statueta cu mecanismul de ceas foarte mult, imi place plosca aia foarte mult si oricum imi luam jocul day one cu season pass, ceea ce ma ajungea pe la 90 de USD (370 de RON) de pe PS store US.
    Si mie imi place mult seria, dar ai vazut statueta cu Drake de la uncharted 3? sper sa nu o dea in bara cu edita asta...

20. #100 SP
    mda, ala parca era doghnut drake dupa o usoara cura de slabire, si un transplant de mutra.

PS: oricum mie statueta asta de am luat-o eu mi se pare mai "artistica" si interesanta decat drake stand asa ca un darlau.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 17 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast