Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: NBA 2k15

  1. #1 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar

    NBA 2k15

    Salutare tuturor,

    Sunt un nou membru al acestui forum si de ce nu, un incepator pe partea de console. Desi nu am postat deloc pe acest forum, citesc in fiecare zi noile comentarii pe topicurile ce au legatura cu PS4

    Deci, am intrat de curand in posesia unei console PS4 cu GTA V. Tin sa precizez ca inca ma chinui sa ma obisnuiesc cu controllerul etc.

    Am si eu o intrebare la voi, cei care sunteti mai vechi in domeniul consolelor....

    Am luat de curand (mai exact aseara) NBA2K15 si pentru ca nu exista un topic separat pentru acest joc as dori sa va intreb daca cineva are acest joc, daca cineva joaca baschet. Eu am intrat in joc...am incercat sa joc un meci si m-am lovit de o mica/mare problema ....cea cu shoot with right stick. Pur si simplu nu m-am obisnuit si am citit pe undeva ca se poate da disable la aceasta optiune si sa poti arunca la cos DOAR cu butonul Square.

    A incercat cineva asa ceva, chiar se poate da disable?

    Joaca cineva baschet pe aici?? Am facut o alegere proasta sa iau NBA2K15 si nu NBA Live 2015 (am avut de ales intre cele 2 jocuri)

    Multumesc anticipat si scuze daca nu am postat in categoria corecta.

    O zi buna,
    BlackS0ull
    Attached Images Attached Images nba-2k15-header.jpg

  2. #2 SP
    Member blondutzu's Avatar
    ai facut alegerea buna, NBA 2k15 este mai bun decat alternativa. In privinta controlului, right stick este cel mai important, indiferent ca vorbim de driblinguri sau de aruncat la cos. Incearca tutorialul sa te obisnuiesti cu diferite miscari si sa intelegi de ce zic ca fara right stick joci un NBA cu 10% din animatii

  3. #3 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    ai facut alegerea buna, NBA 2k15 este mai bun decat alternativa. In privinta controlului, right stick este cel mai important, indiferent ca vorbim de driblinguri sau de aruncat la cos. Incearca tutorialul sa te obisnuiesti cu diferite miscari si sa intelegi de ce zic ca fara right stick joci un NBA cu 10% din animatii
    Ehh..am zis si eu....ca poate o sa imi fie mai usor. Am vazut acele tutorial de shoot with right stick si intr-adevar sunt cool animatiile si ce poti sa faci ....dar na am zis ca la inceput pana invat asa jocul sa arunc la cos cu SQUARE

    Dar ai ideee, pot da disable la shoot with right stick?

  4. #4 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Acum avem si thread dedicat jocului. Spor la discutii.

  5. #5 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Acum avem si thread dedicat jocului. Spor la discutii.
    Multumim frumos pentru ajutor!

    O zi buna,
    BlackS0ull

  6. #6 SP
    Member blondutzu's Avatar
    pai nu trebuie sa ii dai disable, poti arunca default atat cu right stick cat si cu patrat parca era (nu am mai jucat de ceva vreme).

  7. #7 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    pai nu trebuie sa ii dai disable, poti arunca default atat cu right stick cat si cu patrat parca era (nu am mai jucat de ceva vreme).
    OKi, o sa incerc cand ajung acasa

    Ceva recomandari...ai jucat My GM mode ?? Cu ce echipa sa incep

    O sa incerc sa joc si My Career League parca se cheama, sa creez un jucator si sa il duc pe culmile gloriei in NBA

    Dar pana una alta as vrea sa iau o echipa si sa incep un sezon ....ceva recomandari aici

  8. #8 SP
    Member blondutzu's Avatar
    eu am jucat doar My career, mi s-a parut cel mai interesant. Daca vrei sa controlezi toata echipa ai putea sa iei Oklahoma (parca la astia era Lebron James) sa iti fie mai usor.

  9. #9 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    eu am jucat doar My career, mi s-a parut cel mai interesant. Daca vrei sa controlezi toata echipa ai putea sa iei Oklahoma (parca la astia era Lebron James) sa iti fie mai usor.
    la astia este Kevin Durant ...dar o sa vad...ma mai gandesc eu poate o sa incep chiar cu Oklahoma

  10. #10 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    ReadMe
    18. Nu folositi functia "Reply With Quote" pentru a raspunde unui mesaj imediat anterior, exceptie facandu-se atunci cand selectati in Quote doar o anumite parte din mesajul anterior.

  11. #11 SP
    Member gabytro's Avatar
    Salut. Are cineva idee care este cel mai bun aruncator de 3p?
    Merci

  12. #12 SP
    Member bdevil's Avatar
    Daca jocul e in concordanta cu realitatea, Steph Curry, Klay Thompson, Kyle Korver, James Harden. Sa nu arunci de la libere, sau de la distanta cu DeAndre Jordan, Howard pentru ca sunt praf (sunt buni recuperatori, dunkeri si aruncari de sub inel dar si cei mai slabi aruncatori de libere si puncte de la distanta).

    Ai aici topul de 3p realizate din NBA la zi, gasesti acolo orice statistica ai nevoie, recuperari, TO-uri, steals, etc.

    http://espn.go.com/nba/statistics/pl...e/seasontype/2

  13. #13 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Depinde si de timing... Eu am bagat cateva 3p cu Howard

  14. #14 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    nu stiu..dar eu sunt dependent de acest joc ...din cauza lui nu am reusit sa termin GTA V, am lasat balta Dragon Age sau Far Cry 4 ...incredibil ...imi place la nebunie...

    sunt aproape gata sa termin primul sezon cu Oklahoma Thunder...sunt aproape sa prind playoffs cu ei, momentan sunt pe 2nd place in division si parca locul 7 sau 8 in conference. Oricum mai am de jucat vreo 14 meciuri pana in play-off. Sper sa prind

    Oricum, este fantastic jocul. Deabia astept o stire cu noul NBA2K ...sa vad un trailer ceva

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts