Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 61

Thread: Divinity: Original Sin Enhanced Edition

  1. #41 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    L-am comandat pt ps 4 la Altex acum.


    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

  2. #42 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca nu insista Dant3 atat cred ca nu il luam acum si asteptam varianta fizica. Am jucat doar co-op in splitscreen si e putin greoi. Adica banuiesc ca fiind turn based se joaca mai bine cand ai tot ecranul doar pentru tine, asta m-a deranjat putin. Controlul pe care l-am urat pe PC, fiind cu mouse si tastatura, acum in co-op mi se pare si mai greu. Cand am jucat singur pe One a fost ok, in couch co-op nu e la fel de bun ca Diablo 3, vezi prea de sus, nu poti da zoom si se forteaza splitscreenul (desi i-am dat disable din meniu) in situatii cand personajele sunt unul langa celalalt.

    Ce vreau sa spun e ca intr-un final, pe cat de ok ar fi in singleplayer sau online co-op, in splitscreen nu e la fel de finisat precum Diablo 3. Mai apar meniurile unuia dintre jucatori in jumatatea celuilalt, chestii de genul asta. Iar textul e uneori greu de citit desi stau la 2m de un TV de 55".

    Per total dupa vreo 2h doar de couch co-op, tot nu pot sa ma plang. Cate jocuri de pe PS4/One mai au splitscreen?

  3. #43 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Co-op online e foarte mișto

  4. #44 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Joc acuma online coop pentru cine vrea sa vada : http://www.twitch.tv/baciu91


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #45 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    l-am luat si eu pana la urma dupa toate laudele aduse de catre dant3 ca tot era la reducere pe store ,la prima impresie nu ma dat pe spate chiar nu mi sa parut peste diablo 3 are si gameplay diferit,o sa mai revin cu impresii dupa cateva zeci de ore petrecute in joc
    PS: poate face careva in weekend un coop cu mine sa vedem daca imi schimb impresia (ps4 id moldo_007 )

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Normal ca are gameplay diferit, e turn based, un fel de Xcom. Eu am deja 30 de ore în el și mi se pare cel mai bun RPG, după Witcher 3 bineînțeles Dacă îți place XCom nu are cum să nu uiți placă ăsta. Mai bagă vreo 10 ore, să începi să găsești arme, să pricepi povestea, interacțiunea cu personajele, personalitatea care si-o formează personajele principale în funcție de alegerile tale.

  7. #47 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    am mai jucat si prin final fantasy turn based nu asta ar fi problema acolo mia placut ,au fost cateva lucruri care mau deranjat dar nu mai zic nimic, momentan astept sa bag cateva ore bune de gameplay apoi revin

  8. #48 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un joc cu 88 pe Metacritic e totuși un joc foarte bun. Poate nu e genul tău, eu sper să te prindă până la urmă. Nu e un joc perfect, dar pt mine a ajuns în top 5.

  9. #49 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    Mi-a venit si mie jocul.
    Un pic cam greoi pana inveti sa il joci , dar dupa aia devine addictive

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

  10. #50 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, e destul de greu, stau numai cu mâna pe quick save In fiecare zi spun ca intru seara un pic și stau vreo 3 ore

  11. #51 SP
    Member geo971986's Avatar
    a avut cumva vreo reducere la altex care a expirat recent? L-as lua si eu dar nu la 215 lei...

  12. #52 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Din cate stiu nu, a fost doar pe Store RO.

  13. #53 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    a avut cumva vreo reducere la altex care a expirat recent? L-as lua si eu dar nu la 215 lei...
    Doar versiunea digitală, 110 lei, a expirat ieri oferta.

  14. #54 SP
    Member geo971986's Avatar
    damn

  15. #55 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Îl găsiți din nou la ofertă până pe 15, doar pe US, 23.99 $, PS4

  16. #56 SP
    Member geo971986's Avatar
    ooo saru'mana pt informatie!!!

  17. #57 SP
    Member geo971986's Avatar
    HAHA am decis sa il joc in honor mode. Acolo zice "If the whole party dies" ti se sterge salvarea automat...totul pare clar pana aici insa defapt e o mare TEAPA. E deajuns sa iti moara doar primele 2 caractere si deja pierzi salvarea. Daca ai party de 4 (ca mine)...ultimele 2 personaje nu sunt luate in considerare. Am pierdut o zi intreaga de progress din cauza asta.

  18. #58 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai normal, doar doi contează, cele două personaje de la început sunt actorii principali Eu joc pe normal și mi se pare destul de greu.

    PS Am deja 55 de ore

  19. #59 SP
    Member geo971986's Avatar
    ma rog dar...chiar nu inteleg de ce e normal pt ca eu (poate si altii) prin "whole party" inteleg intreaga formatie de 4/4. Nu sunt foarte familiar cu jocul tinand cont ca azi am jucat prima oara insa nu sunt nici strain acestui gen iar daca era vorba numai de astia doi, as fi specificat in description "main characters" sau altceva...

    Anyways...cam ce procent din joc estimezi ca ai reusit sa parcurgi in cele 55 de ore? Sa imi fac o idee cat de mare e.

  20. #60 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai dreptate și eu am rămas surprins când mi-au murit doar personajele principale.
    Hmmm, nu știu ce să zic, am făcut multe misiuni secundare, sunt doar nivel 15. Din ce am inteles povestea principală are vreo 75?

    http://howlongtobeat.com/game.php?id=31400

    LE: Cred ca o sa-mi ia încă 20-25 de ore.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 30-05-2012, 08:03
  2. Baldur's Gate: Enhanced Edition vine si pe iPad By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 15 Last Post: 14-04-2012, 08:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts