Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 333

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2016

  1. #21 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Daca vine cu aceasi porcarie de gameplay nu conteaza ce are.

  2. #22 SP
    Member Peetzy's Avatar
    'Pro Evolution Soccer 2016' is actually worth playing over 'FIFA'

    Konami emphasizes that the main focus for this year's release was on soccer, not licenses. "It's always about the gameplay," a company spokesperson says about the upcoming release

  3. #23 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    O sa avem si o versiune aniversara: Pro Evolution Soccer 2016 20th Anniversary Edition
    Attached Images Attached Images pes_anniversary.jpg

  4. #24 SP
    Junior Member Enemyz0r's Avatar
    Ii astept pe cei de la Altex/Media sa vina cu precomenzile

  5. #25 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Si-a facut cineva precomanda la PES 2016? Eu am dat preorder la varianta digitala pe Store-ul de Deutschland. Ar fi fain sa ne strangem 8 sau 16 pentru o cupa.

  6. #26 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Nu mai dau preorder la pes in veci,anul trecut dupa nici 2 luni il puteai lua la 120 ron dupa store.Ar fi o idee buna sa ne strangem mai multi sa jucam o cupa.Putem sa ne lasam id urile aici

  7. #27 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pe 13 apare demo, vedem cum va fi, sper sa fie ceva bun anul asta.

  8. #28 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    2 luni de zile eu nu stau fara joc, chit ca asta inseamna o gaura de aproximativ 120 lei. propun sa lasam id-urile doar dupa ce intram efectiv in posesia jocului.

  9. #29 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  10. #30 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu arata rau deloc.

  11. #31 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca nu rezolva problemele tehnice din 15, tot nu va merita luat in loc de Fifa.

  12. #32 SP
    Junior Member bogdanblondoo's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Arata binisor.

  13. #33 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca nu rezolva problemele tehnice din 15, tot nu va merita luat in loc de Fifa.
    Iar incepem cu cearta pes vs fifa? La varsta asta ar trebui sa fii suficient de matur sa intelegi ca fiecare are perspectiva lui in ceea ce priveste un anumit lucru. Fifa si pes sunt 2 jocuri complet diferite, care se adreseaza unor categorii diferite de jucatori. Fiecare alege ce i se pare lui mai bun, realist, atractiv dpdv grafic si asa mai departe. Eu de exemplu dupa 15 ani de rupt fifa am trecut la pes. Apreciez in continuare eforturile depuse de ea, pentru ca fara rivalitate nu ar putea sa existe un progres real.

  14. #34 SP
    Junior Member bogdanblondoo's Avatar
    Foarte bine punctat!

  15. #35 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Maine apare demo pe console.

  16. #36 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pe Noua Zeelanda am inteles ca a aparut, nu sunt acasa si nu pot sa verifi, va puteti face un cont fictiv sa verificati.

    ---------- Post added 13-08-2015 at 04:32 ----------

    A aparut pe PSN RO, am dat download prin telefon.

  17. #37 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Iar incepem cu cearta pes vs fifa? La varsta asta ar trebui sa fii suficient de matur sa intelegi ca fiecare are perspectiva lui in ceea ce priveste un anumit lucru. Fifa si pes sunt 2 jocuri complet diferite, care se adreseaza unor categorii diferite de jucatori. Fiecare alege ce i se pare lui mai bun, realist, atractiv dpdv grafic si asa mai departe. Eu de exemplu dupa 15 ani de rupt fifa am trecut la pes. Apreciez in continuare eforturile depuse de ea, pentru ca fara rivalitate nu ar putea sa existe un progres real.
    Omule, unde ai vazut tu cearta? Jocul are unele probleme tehnice ridicole pe care nu doar eu le consider importante. Daca ai trecut la Pes stii si tu cat de cretine sunt faulturile si cat de des se da galben sau rosu. E o prostie ordinara partea asta. Daca portarul degajeaza cu mana, poate arunca mingea pana in jumatatea cealalta. Ai vazut tu undeva asa ceva intr-un meci de fotbal? Cand adversarul e faultat si bate rapid, jucatorii tai nu se intorc in aparare si pana nu executa adversarul lovitura tu nu ii poti controla. Apoi, se intampla prea des sa incerci o deposedare si sa cada jucatorul advers pe jos, iar tu sa nu mai ai control asupra jucatorului tau pana nu se ridica cel cazut. Sunt prea multe momentele in care nu ti se mai ofera control asupra propriilor jucatori. Mai sunt cateva chestii mai minore deranjante, nici nu pomenesc de licente sau alte alea.

    Mie problemele enumerate mai sus mi se par indeajuns de mari incat sa ii zic pas lui 2016. Cel putin la pret full nu merita daca sunt inca prezente problemele. Ca si gameplay in rest si prezentare e altceva. Mi se pare mai fun decat Fifa iar atunci cand joc vs. COM mi se pare mult mai echilibrat decat la Fifa. Nu mai exista frustrarea problemelor de acolo. Dar nu poti spune ca Pes nu are probleme si sa nu accepti critici asupra jocului.

  18. #38 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Sa vedem ce e de el...
    Attached Images Attached Images 20150813111003.jpg

  19. #39 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Omule, unde ai vazut tu cearta? Jocul are unele probleme tehnice ridicole pe care nu doar eu le consider importante. Daca ai trecut la Pes stii si tu cat de cretine sunt faulturile si cat de des se da galben sau rosu. E o prostie ordinara partea asta. Daca portarul degajeaza cu mana, poate arunca mingea pana in jumatatea cealalta. Ai vazut tu undeva asa ceva intr-un meci de fotbal? Cand adversarul e faultat si bate rapid, jucatorii tai nu se intorc in aparare si pana nu executa adversarul lovitura tu nu ii poti controla. Apoi, se intampla prea des sa incerci o deposedare si sa cada jucatorul advers pe jos, iar tu sa nu mai ai control asupra jucatorului tau pana nu se ridica cel cazut. Sunt prea multe momentele in care nu ti se mai ofera control asupra propriilor jucatori. Mai sunt cateva chestii mai minore deranjante, nici nu pomenesc de licente sau alte alea.

    Mie problemele enumerate mai sus mi se par indeajuns de mari incat sa ii zic pas lui 2016. Cel putin la pret full nu merita daca sunt inca prezente problemele. Ca si gameplay in rest si prezentare e altceva. Mi se pare mai fun decat Fifa iar atunci cand joc vs. COM mi se pare mult mai echilibrat decat la Fifa. Nu mai exista frustrarea problemelor de acolo. Dar nu poti spune ca Pes nu are probleme si sa nu accepti critici asupra jocului.
    O vorba veche zice asa: "Unele persoane asculta doar ca sa poata sa dea o replica".
    Nu am zis nicaieri ca PES este sau ca va fi un joc perfect. Are si el partea lui de bug-uri si scriptaj. Jocul perfect nu cred ca va fi nventat, deoarece nu ar fi rentabil dpdv. financiar pentru firma respectiva. Daca am avea un gameplay perfect realist si fara probleme tehnice, practic de la un an la altul nu s-ar putea aduce (cel putin pe varianta de console) decat imbunatatiri minime de gameplay, grafica si sunet. In esenta doar loturile ar suferi modificari majore. Tind sa cred ca jucatorii casual nu ar mai cumpara in acest caz jocul an de an. Cum crezi ca ar vedea firmele producatoare acest lucru?

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce ai spus tu nu are nicio legatura. Daca prima mea postare te-a facut suspicios vizavi de ce am spus, cu a doua am considerat ca am explicat problemele pe care le vad eu la joc si din cauza carora consider jocul unul mai putin reusit si pentru care nu merita sa scot 60EUR sa il am din prima zi. Astea cu jocul perfect sunt discutii care nu isi au rostul, nu a pretins nimeni ca ar fi vorba de asa ceva in cazul de fata. Mai ales ca arta e subiectiva si nu poti multumi pe toata lumea, dar in cazul de fata sunt probleme majore care au facut multe persoane sa nu ii acorde jocului o sansa reala.

    Daca ar fi sa iti dau si eu o vorba ar fi: "Politicianul vorbeste mult si nu spune nimic". Asta ai facut tu de fapt. Eu ti-am prezentat niste probleme ale jocului si in loc sa imi spui ca poate nu e asa, sau ca le-ai intalnit si tu sau ca ai citit undeva ca s-au reparat, tu imi spui: asta este, jocul nu poate fi perfect.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2014 By Pira in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 19-06-2015, 12:28
  2. Pro Evolution Soccer PES 2015 By OlBlueEyes in forum Console Club
    Replies: 193 Last Post: 11-05-2015, 11:07
  3. Pro Evolution Soccer PES 2013 By CooL in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 24-10-2012, 15:48
  4. Pro Evolution Soccer PES 2012 By flightcrank in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 24-04-2012, 13:05
  5. Pro Evolution Soccer PES 2011 By Nash in forum Console Club
    Replies: 207 Last Post: 08-08-2011, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts