Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 17 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 333

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2016

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Pro Evolution Soccer PES 2016

    Conform site-ului gamer.nl detaliile despre noul PES vor fi facute publice vineri, 12.06.2015. In afara de aceasta data tot ce stim este ca se va lansa pe "PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, and mobile platforms."
    Attached Images Attached Images pes2016-620x.jpg

  2. #2 SP
    Member em1n3m16's Avatar

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Toate ca toate, dar au iPhone 6 pe tere

    Arata interesant nou motor grafic (in cazul in care este un motor grafic nou). Dar se vede ca nu toti jucatorii sunt modelati la fel de bine ca Neymar.

  4. #4 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Un moderator modifica video-ul? vad ca cel de la Konami l-au facut privat cel care l-am postat eu si au postat altul public dupaia

    Din teaser arata super acuma sper sa iasa ceva bun gameplay-ul daca l-ar imbunatati ar fi super

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai ce sa modifice un moderator... odata ce nu stim despre ce video e vorba... apare doar ca e private

  6. #6 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    This one :

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://www.eurogamer.net/articles/20...er-three-years
    Konami has signed a three year deal extension for exclusive Champions League rights.

    Konami and UEFA's original deal was signed in 2009. Now it's been extended, and includes this year's game, PES 2016.

    The agreement means PES can feature the UEFA Champions League and UEFA Europa League club competitions - a point of difference between Konami's game and EA's FIFA series. The UEFA Super Cup is featured within PES' long-running Master League mode.

  8. #8 SP
    Banned asperas's Avatar
    Bravo kONAMI ai scapat de B. Dormund asa ca pune mana de ia licenta f(w)cesebeului si te-ai scos si anul asta! The pitch is..

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  10. #10 SP
    Member em1n3m16's Avatar


    Mie imi cam place

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mișcarea robotică îmi dă dureri de cap, păcat. Pe hârtie promite, dar cred ca o să dezamăgească, din nou

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Taci ma, l-ai vazut pe Totti la sfarsit?

  13. #13 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    PES promite in fiecare an, insa ii apreciez ca evolueaza macar asa, putin. Ca nu au mai facut aceleasi greseli ca in 2011 sau 2012 cand Messi si Ronaldo erau rachete super sonice si restul se miscau ca niste robotei. Mai au mult pana ajung la nivelul lor din perioada de glorie (2005-2006), dar cine stie, poate nu va dura chiar asa mult. Miscarile sunt mult mai fluente, fata de anii precedenti. Ei au de lucrat si la prezentarea produsului, atmosera aia dezolanta de multe ori.

    Multi zic ca doar licentele de UCL si Europa League tin PES-ul in viata. Cine a jucat PES si FIFA in toti acesti ani (excluzand generatia UT), o sa inteleaga de ce PES are intotdeauna un farmec aparte. E genul de joc la care nu trebuie sa folosesti sprint atat de des. Va dati seama? Sa nu folositi sprint? Ce nebunie. Poti juca in posesie, si nu d-aia de tip high pressure ca la FIFA si mizerii de genul stamina care nu se consuma. Joc elaborat. Faza diferite si nu predefinite de cod. Uneori este o placere adevarata sa joci, chiar si contra AI-ului. Si acolo evident au de lucrat, portarii mai ales.

    Una peste alta, probabil ca il voi lua. O experienta mai placuta, overall.

  14. #14 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Cred ca il voi lua si eu, se implinesc zece ani de cand au rupt cu PES6, asa ca merita sarbatorit. Nu mai stiu nimic de cum arata, cum se misca, in afara de ce am citit an de an aici. E greu insa sa rezisti insa asaltului de fanboys FIFA, pace, pace, pace, pace, pace, run, run, run, scuze, hai c-am inchis jocul.
    Cum spuneam, it's worth a try, parerea mea. Pentru cei ce iubesc cu adevarat jocul de fotbal si nu prostia aia din FIFA cu care dai gol plecand cu jucatorul de la centru. Trebuie sa le iasa japonezilor odata si odata, am mare incredere in ei
    Repet, just my two cents.

  15. #15 SP
    Member ymess's Avatar
    Nu cred ca trebuie sa generalizezi tot jocul Fifa ca fiind pace abuse si goluri date plecand de la centru, asta se intampla la Ultimate Team in mare parte. Culmea ca in Fifa 14 nu era asa important paceul ci mai degraba strenghtul, Fifa 15 a adus cat de cat echilibru intre forta si viteza, stim cu totii cate goluri cu sweat se dadeau in 12 si 13... Fifa e o prostie, agree, dar PES e o prostie si mai mare, din pacate pasionatii de fotbal nu aleg jocul mai bun ci jocul mai putin prost

    ON: din trailer jocul pare mai cursiv, animatii mai reusite... oh wait, youtube suporta acum 60 fps...nevermind

  16. #16 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Pai cu Ultimate Team ce au reusit sa ne mai suceasca mintile... Si da, ai dreptate cu jocul mai bun si cel mai putin prost, nici nu mai stii incotro sa mergi. Va trebui sa vedem cine depune mai mult efort in a imbunatati/innoi/re-crea de la an la an engine-ul jocului astfel incat experienta sa fie apropiata vizibil de ceea ce am vrea cu totii sa se intample cu un joc de fotbal.
    Sincer, si aici e iarasi parerea mea personala, am observat treaba asta cand am trecut de la Fifa 15 - PS3 la Fifa 15 - PS4. Alte miscari, alt control, loviturile in minge, totul avea alta imersiune, si consider ca nu mi s-a parut. Deci zic ca se poate, atunci cand faci un engine nou.
    Nu aduc in discutie grafica, aia la mine ramane pe plan secundar, nu pot sa zic ca ma intereseaza foarte mult daca se redau cat mai apropiat suvita gelata a lui Ronaldo sau curelusele de la casca lui Cech.
    Aia e, oricum trailerul e trailer, stai sa vedem un hands-on si mai vorbim. Insa, cum spuneam mai sus, poate ar merita o schimbare...

  17. #17 SP
    Member Melo's Avatar

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fata de FIFA imi place ca daca vrei sa ataci cu toata echipa, ti se demarca jucatorii, nu ca la FIFA. Damn, daca nu era cu licentele chiar l-as fi luat.

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai editor acum pt PS4, nu îți mai trebuie licențe.

    LE: ability to import images on PS4 and PS3 to replicate team kits and emblems.

    Frack, credeam ca si numele echipelor

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Habar n-aveam. Suna mai bine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 17 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2014 By Pira in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 19-06-2015, 12:28
  2. Pro Evolution Soccer PES 2015 By OlBlueEyes in forum Console Club
    Replies: 193 Last Post: 11-05-2015, 11:07
  3. Pro Evolution Soccer PES 2013 By CooL in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 24-10-2012, 15:48
  4. Pro Evolution Soccer PES 2012 By flightcrank in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 24-04-2012, 13:05
  5. Pro Evolution Soccer PES 2011 By Nash in forum Console Club
    Replies: 207 Last Post: 08-08-2011, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts