Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 333

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2016

  1. #41 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    PES 14 si 15 au fost jalnice, la capitolul grafica vad ca au recuperat mult, arata a joc acum, vedem cum se misca acum.

    Ceva impresi de la cei care l-au jucat ?

  2. #42 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Grafica buna, gameplay jalnic.

  3. #43 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Stai calm, tocmai am facut 2 meciuri, concluzia mea este ca merita, se combina foarte mult, nu poti abuza de pace, deposedarile sunt deposedari, intri sa iei mingea si iti ramane la picior, nu trec jucatori prin alti, nu faci dribling din stick ca orice noob. Anul asta trecem la PES.

  4. #44 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Un joc de fotbal fara licențe e ca berea fara alcool .


    PS : încearcă un bodyfeint daca zici ca orice noob face dribling din stick .

  5. #45 SP
    Member ymess's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Un joc de fotbal fara licențe e ca berea fara alcool .
    Sincer daca avea si echipamente marca "Abidas" mi se parea mai fun

  6. #46 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Niste idei dupa niste jocuri. Cu liniute, ca la scoala.

    - PES inca sufera la prezentarea jocului, atmosfera. Am zis de mult ca trebuie sa angajeze o echipa speciala pentru asa ceva. De la meniu la cum este prezentat meciul, inca au de lucrat. Au adus cateva plusuri fata de alti ani, dar nu sunt inca acolo.

    - Miscarea jucatorilor este fluenta, mult peste ce s-a facut in anii precedenti. Jucatorii au greutate inca, dar se misca mult mai natural. Nu mai sunt chiar niste robotei care misca picioarele ca pe senile. Pasele se simt la fel de bine, mingea are si ea greutate.

    - Gazonul nu mai arata chiar ca in paint cum era in editiile precedente, dar inca o data, mai au de lucrat. Sa fure putin de la EA, ca nu ar strica. Imi place ca sare si iarba, si nu in mod excesiv, precum in FIFA, unde chiar si atunci cand merg jucatorii, sare iarba zici ca a sutat cu spitul.

    - Imi place ca acum chiar se lasa avantaj cand vine vorba de fault. Tin minte ca in 2012, 2013 parca, era jale. Te durea capul. atat de sacadat era un meci. Orice fault se fluiera, devenind extraordinar de frustrant. Acum este mult mai bine, curge frumos jocul. Tot legat de fluiditate, inca au aceasta problema cu avantajul sau lasat jocul liber cand vine vorba de offside. Chiar nu pot sa inteleg de ce le este atat de greu sa faca in asa fel sa se fluiere doar in cazul in care jucatorul atinge mingea sau se indreapta spre ea si e aproape. Iar, trebuie furat de la EA nitel.

    - Nu exista pace abuse ceea ce este parfum si dulceata de trandafiri. Se joaca elaborat, in pase. Fara ping pong, ca nu iese. Fundasii ies in fata mingii, cam cu ce se lauda FIFA anul asta. PES oricum s-a simtit mult mai bine fata de FIFA cand a venit vorba de jucat impotriva AI-ului. In FIFA, cel putin pe Legendary, ai senzatia ca daca jocul vrea sa iti dea gol neaparat (ceea ce se intampla des), face tot posibilul si iti da. Devine pinball, ding ding ding - gol, fara ca tu sa poti sa reactionezi. Deh, cea mai mare dificultate, e normal sa fie greu

    - Sliding tackle care chiar inseamna ceva si iti aduce un avantaj daca este executat cum trebuie. Intotdeauna, in PES, sliding tackle-ul chiar a fost facut bine. FIFA incearca si acum sa rezolve aceasta problema a lor, nu le-a iesit, cel putin pana acum. Vedem in 16. Este atat de rewarding cand faci un tackle bun, adversarul cade sau sare peste tine, tu te ridici si te duci ma departe. Asta e fotbalul, nu sa fac tackle si sa sara absolut toti jucatorii peste tine cu tot cu minge. Tot legat de tackle, o alta chestie care imi place este miscarea jucatorilor care acum nu mai sfideaza fizica atunci cand sunt faultati din spate si nu mai cad tot pe spate ca si cand se arunca in piscina desi faultul a fost facut la tibie, in fata.

    - Cartonasele nu se mai dau asa usor, ceea ce este bine.

    - Au introdus si celebrari, se vede ca incearca sa rezoneze cu astia mai fifisti. Nu e rau, dar evident, e loc de imbunatatire.

    - Legat de licente, echipamente, etc..nu-mi fac griji. Au zis ca se vor putea modifica, PES are o comunitate foarte buna cand vine vorba de asta.

    - La portari nu ma pronunt inca, nu am jucat destul. Nu am vazut nimic dubios in cele cateva meciuri pe care le-am jucat, dar asta nu e o garantie ca totul e roz.


    Cam asa. Cu siguranta o sa il cumpar, nu stiu daca day one, dar presimt ca va fi jocul de fotbal care nu imi va face chiar atat de multi nervi.

  7. #47 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Imi place ca acum chiar se lasa avantaj cand vine vorba de fault.
    Daca faultezi un jucator si ramane mingea tot la echipa acestuia, arbitrul dupa ce se termina faza nu iti da cartonas, poti sa ii rupi si o mana si un picior ca tot nu primesti nimic.

    Chiar nu pot sa inteleg de ce le este atat de greu sa faca in asa fel sa se fluiere doar in cazul in care jucatorul atinge mingea sau se indreapta spre ea si e aproape. Iar, trebuie furat de la EA nitel.
    Ce sa furea de la EA ? Ca si acolo tot asa este.

    In FIFA, cel putin pe Legendary, ai senzatia ca daca jocul vrea sa iti dea gol neaparat (ceea ce se intampla des), face tot posibilul si iti da.
    Nu stiu ce cunostinte ai tu de FIFA, dar eu sunt in DIV1 si in Seasons si in UT si nu imi permit sa joc pe Legendary.

    Cartonasele nu se mai dau asa usor, ceea ce este bine.
    Din 10 meciuri cate am jucat eu nu am scapat niciodata fara sa nu primesc cartonas.

    Am intrebat si niste persoane de la prieteni care joaca PESS si mi-au confirmat si ei ca e cam acelasi joc ca 15 doar ca are o grafica mai buna.

    Mie unul nu imi plac frezele jucatorilor, arata de zici ca sunt facute in Paint. Robben arata de zici ca e in ultimu stadiu de cancer.

    Eu unul din ce am vazut in Demo si din ce am auzit si de la altii nu o sa il cumpar.

  8. #48 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    In jocurile pe care le-am jucat eu, am luat cartonas dupa ce s-a oprit faza. Depinde de gravitatea faultului. Nu este imperios necesar sa iei galben de fiecare data.

    In FIFA se mai lasa jocul liber la faza cu offside-ul. Nu mereu, dar mai des decat in PES. De asta zic ca ar fi bine sa fure macar un minim necesar.

    Joc FIFA din '97. Cred ca am si eu vagi cunostinte, macar asa putin. Nu ca ar conta anii sau divizia in F. U. T. Vorbim de singleplayer aici, pt ca in demo asta joci. Nu inteleg la ce faci tu referire la faza cu AI-ul pe Legendary. Tocmai asta spuneam, ca oricat de bun ai fi, este scriptat la greu sa te bata. Ceea ce nu e normal.

    Depinde si cum joci tu. Eu am faultat in cazuri necesare si nu am luat mereu cartonas. Eu ma bazez pe ce am vazut eu, nu pe ce au jucat altii. Ce am vazut eu cu ochii mei. Nu ma intereseaza ce zice unul sau altul, ca eu il joc si imi formez opinia, nu ei.

    Daca tu de frezele jucatorilor te legi, imi este destul de clar. Gelul din FIFA arata mai bine, asa este.

  9. #49 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    In FIFA se mai lasa jocul liber la faza cu offside-ul.
    De cand nu ai mai jucat fifa ? Ca eu de cand ma joc nu am vazut asa ceva

    Eu ma bazez pe ce am vazut eu, nu pe ce au jucat altii.
    Pai si eu ma bazez tot pe ce am jucat eu, de aceea am jucat 10 meciuri, dar ca sa nu par Hater am mai intrebat si persoanele care chiar au jucat PESS, pentru ca eu nu m-am omorat cu el.

    Daca tu de frezele jucatorilor te legi, imi este destul de clar
    Pai ma leg, pentru ca nu imi place sa dau bani pe un joc unde Robben arata ca Ribery si invers.

    Tocmai asta spuneam, ca oricat de bun ai fi, este scriptat la greu sa te bata. Ceea ce nu e normal.
    Nu prea ma intereseaza asta pentru ca nu ma joc offline, poate mai joc la Cariera dar acolo joc pe World Class si e totul ok.

  10. #50 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Un joc de fotbal fara licențe e ca berea fara alcool .


    PS : încearcă un bodyfeint daca zici ca orice noob face dribling din stick .
    Joaca PES.

  11. #51 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Da , o sa joc cu North London .

  12. #52 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Cateva imbunatatiri pe ici pe colo si anul asta Pes !

  13. #53 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by ragnarlodbrok23 View Post
    De cand nu ai mai jucat fifa ? Ca eu de cand ma joc nu am vazut asa ceva



    Pai si eu ma bazez tot pe ce am jucat eu, de aceea am jucat 10 meciuri, dar ca sa nu par Hater am mai intrebat si persoanele care chiar au jucat PESS, pentru ca eu nu m-am omorat cu el.



    Pai ma leg, pentru ca nu imi place sa dau bani pe un joc unde Robben arata ca Ribery si invers.



    Nu prea ma intereseaza asta pentru ca nu ma joc offline, poate mai joc la Cariera dar acolo joc pe World Class si e totul ok.
    De vreo luna, probabil. Trebuia sa ma fi oprit mai devreme, dar in couch co-op mai merge uneori cu niste prieteni. A nu se intelege ca nu este problematic si in acel game mode. Irelevanta, totusi, intrebarea. Eu am intalnit faze. Daca vrei sa imi demonstrezi contrariul, nu prea ai cum. Chiar si daca iti intrebi prietenii.

    Cred ca am inteles cu totii cam ce parere ai tu si eu. Nu cred ca e cazul sa o mai taraganim. E bine ca te-ai documentat, sa nu fi hater fara acoperire.

    Stii care e partea frumoasa? Ca astia de la Konami ii copiaza pe astia de la EA si nu iti baga mana in buzunar cu forta sa iti ia banii. Ai puterea sa alegi cu portofelul si sa nu sustii gelul si frezele de proasta calitate din PES.

    Inca o data, nu trebuie amestecate cratitele si ingredientele ca in retetele lui Jamie (Oliver, nu vreun fotbaliator). Ce am expus mai sus este strict legat de offline. Fiecare e liber sa joace ce vrea si cum vrea, doar ca iese sarat tare cand compari F. U. T din FIFA cu singleplayer in PES.

  14. #54 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cum este my club din pes ?

  15. #55 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai ca m-am jucat si eu acum putin demo-ul. Sincer, e chiar misto. Astept sa vad ce iese in FIFA cu "Be a pro" ca daca nu e bun de nimic si in asta o sa fie cel putin la fel de bun ca alea dinainte + noul control (si sper la o noua si mai buna camera) cred ca mi-l iau.

    Btw, super animatie la un sutu asta. Pozitia piciorului este absolut geniala


  16. #56 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Imi plac preluarile, nu se duce mingea la 2m de el incat sa nu o mai prinda. Am dat gol cu Totti si la celebrare si-a facut selfie cu un iphone

  17. #57 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Ce iphone era ?

  18. #58 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Hai Cristi lasa caterinca,tu joaca te FIFA cel mai complet joc. Acum cu liga feminina.aveti si masturbation mode

  19. #59 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Da ma , voi nici p aia nu o aveti . ))

  20. #60 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    EA ti-a facut script pe creier.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2014 By Pira in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 19-06-2015, 12:28
  2. Pro Evolution Soccer PES 2015 By OlBlueEyes in forum Console Club
    Replies: 193 Last Post: 11-05-2015, 11:07
  3. Pro Evolution Soccer PES 2013 By CooL in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 24-10-2012, 15:48
  4. Pro Evolution Soccer PES 2012 By flightcrank in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 24-04-2012, 13:05
  5. Pro Evolution Soccer PES 2011 By Nash in forum Console Club
    Replies: 207 Last Post: 08-08-2011, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts