Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 17 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast
Results 241 to 260 of 331

Thread: For Honor

  1. #241 SP
    Member esop's Avatar
    MonkY, bicky1310, Multumesc pentru raspuns.
    Probabil din graba (eram la serviciu) nu vazusem postarea lui AlanPoe.

    JohnConstantine, sa il joci cu placere si sa te intorci cu o parere, doua, despre cum merge mp acum si ce impresie iti lasa campania sp.
    Am citit pe undeva ca tine in medie cam 7-8 ore.

  2. #242 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    L-am jucat aseara o ora, in duel. Nu au fost probleme pe mp. A venit cu update deja (vreo 3,8 GB). Single il joc mai tarziu. Am vazut si eu primele 15 min pe Yt si nu m-a dat pe spate. Pare multiplayerul jucat cu boti.

  3. #243 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intrebare de baraj (pt. cineva care l-a jucat): cat de OK e in single player? Ai campanie, story, ceva... sau e doar echivalentul unui MP dar cu bots?

  4. #244 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    Felicitari JohnConstantine pentru achizitie, spor la cafteala ) eu ma mai abtin pana astept o oferta, apoi te provoc la un duel

    Pana atunci uite arma ta preferata ca raider


  5. #245 SP
    Banned asperas's Avatar
    For Honor hmm..in asteptare! Interesant cum platim mai nou in jur de 90,100 lire pt cam fiecare joc achizitionat (seasons pass+deluxe and ****)! mda si mai e si pese plus ca fara asta jucam tetrix .. gamers are last sheep! asa ca putin offtop Bethesda = gunoaie ( asa te numesti atunci cand schimbi regulile in timpul jocului (fallout 4 seasons pass )!

  6. #246 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am jucat si eu astazi vreo 2 ore - foarte foarte placut surprins. E genul de joc pe care trebuie sa stai sa-l inveti, dar daca prinzi niste dueluri cu oameni egali ca skill cu al tau, vai ce lupte frumoase ies! Ce nu-mi place e ca meniul si interfata sunt vai de ele, nu inteleg nimic, mi-a luat o ora sa ma prind cum sa-mi customizez eroii, sa nu mai spun de multitudinea de currency-uri, etc. Cam haotic. Dar imi place, zilele astea sper sa ma bag si in poveste ca n-am inceput-o, dar ma tine Nioh ocupat

  7. #247 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Un review bun:


  8. #248 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am reusit "performanta" de a face egal la duel (castigator 3 din 5). Am facut 2 la 2 ptr ca intr-un meci am murit amandoi in acelasi timp.

    M-am axat pe duel si deathmatch. Prefer Elimination fata de skirmish (care mi se pare cam haotic), dar m-am mao obisnuit cu modul asta. Duelul 1v1 cu botii e greu de tot, nu am castigat nici un meci.

    Single si Dominion nu am jucat.

    Daca vrea cineva sa joace cu mine sau impotriva mea sa imi dea pm (fol alt cont decat cel trecut in profil)

  9. #249 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pentru prima oara intr-un joc online, ma rog sa nu aiba echipa adversa boti in compozitie

  10. #250 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am vazut clipul asta si ma bucur ca nu l-am cumparat

  11. #251 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ce-i asa rau in clipul ala?

  12. #252 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Ce-i asa rau in clipul ala?
    in clip gearul ala e deja extrem de bun.2 din 3 tind spre maxim si are doar prestige 3.daca baga gear peste heroic atunci tinde sa maximizeze totul si nu mai vad rostul
    ala va ajunge de 2 ori mai repede la prestige 10 si pe acest parcurs el va castiga des avand o experienta frumoasa
    am vazut ca juca un dobitoc de prestige 3 cu unii mult sub el si vorbea ca vai el ii bate pe aia 1vs1 si ca are coechipieri varza si n-am vazut un combo de la el sa fi dat

  13. #253 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Gear-ul (fiecare componenta, chest, arms, staff, shield etc), din ce am vazut nu duce toate trei caracteristicele la maxim. Poti sa duci una la max total, o a doua la mediu sau peste mediu, si o a treia sub (ideal, daca stii ce vrei, in functie de cum preferi sa joci, ce tactici fol mai des cu eroul si in ce situatii ai nevoie mai mult de unele fata de altele). Inca incerc sa vad ce e exact fiecare dar deja am inceput sa favorizez revenge-ul (gain-ul si duration) ptr ca in elimination, skirmish si mai nou dominion sunt prins des la inghesuiala. In duel stats astea nu isi fac efectul din cate stiu.

    Daca te uiti la clip, una din caracteristici e aproape la minim, a a doua a aproape de max si a treia undeva la 2/3 sau 3/4. Practic nu poti duce toate la max (attack, defense, regen, stamina, sprint, revenge duration etc). Practic iti specializezi eroul pe anumite chesti in defavoarea altor chestii.

    Am ajuns cu Raiderul la lvl 17 (ideal o sa iau fiecare eroul la incercare, ducandu-l pe fiecare la rank 1 adica lvl 21 daca nu ma insel). Am jucat duel cu botii (curios e ca acum cand sunt lvl m mare am castigat fiecare meci. Si deja m-am deprins cu unele tactici cu el. Spinning tap (dodge stg/dr si light atack,) baga adversarul in stun, si apoi merg in gen pe combo light attack. Tendinta e sa dai heavy attack (am vazut si la altii) dar se misca incet dand timp adversarului sa se regrupeze. Heavy cand mai are putina viata (mai ales cand si tu ai putina) ca sa-i iei repede heath-ul, eventual sa-l executi. Prefer guardbreak in zone ca prapastiile , apa, pod, foc, gheizere etc ca sa scap repede de el (treaba buna in elimination, unde nu poate fi si revived). Si astept miscarea adversarului, fiind un jucator de contraatac (dodge -stun sau block/parry-light attack sau mai rar guardbreak-light ori throw + light), bine Raiderulcred ca favorizeaza asta. Zone attack e ideal cand vrei sa faci mult damage (si cand te lupti cu doi), e practic 360 cu securea aia lunga. Ce imi vine inca greu e sa schimb directia cand atac (tind sa fac combo pe o singura directie ptr ca oricat as da alta directie nu face tranzitia repede, o fi Raiderul sau tb sa dai intr-un anumit moment, oricum se face slow si rupe ritmul). Am observat ca daca ambii jucatori dau attack, primul care se misca m repede il loveste pe celalalt , nemergand blockul (ptr cel lovit) in ac situatie. Deci nu dai atac ca disperatul in timp ce te ataca unul, incerci sa blochezi si apoi gasesti o portita de contraatac. Poate doar daca ala da un heavy si tu strecori repede un light (ptr ca miscarea se face mai repede). Oricum eroii light (asasinii) sunt o bataie de cap ptr ca au lovituri rapide consecutive, la astia tb sa te bazezi pe dodge sau block si contraatac (si moderatie in lovituri si rabdare).

  14. #254 SP
    Member esop's Avatar

  15. #255 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Ridica niste intrebari interesante, dar numai intrebari nu si raspunsuri. Parerea mea e ca nu poti fi overpowered datorita gear-ului, cel putin nu in toate. Vei avea caracteristici mari dar si mici.

    Meanwhile, am dus Raiderul la rep 1 (unlock 3 loadout, foarte utile daca vrei sa ai loadout specific ptr un mode, de ex revive speed mare ptr elimination, dominion).

    Acum o sa trec la vanguard knight (Warden parca?). Cu Raiderul joc binisor, fara sa excelez (eu stiu, sa fac 10 takedown -kills adica - intr-un meci de elimination). In general ma descurc fara sa par un noob care nu stie ce face.

    Overall nu este "a great game , 10/10", dar e un joc interesant. Vad ca pe metacritic/gameranking e undeva la 80% (cu vreo 70% din partea publicului). Cred ca pe aici se situeaza (fiind joc mp, cu sp decent dar de umplutura din cate am inteles).

    LE: inca ceva. Ptr a stapani un erou nu numai ca tb sa treci prin practice (pe care il faci obligatoriu) dar sa treci si prin advanced practice cel putin. De aici te poti descurca cat de cat decent in joc (mp). Ideal ar tb sa vedeti si clipurile cu moveset la fiecare erou (ajuta m ales ca vei folosi cel putin unele combinatii daca vrei sa iti creezi un avantaj in dueluri), eventual sa va antrenati cu botii putin. Eu am vazut clipurile la Raider (si mi-am scris pe foaie combinatiile) dar am intrat direct in mp (trecand peste antrenamentul cu botii).

  16. #256 SP
    Senior Member nina's Avatar
    cum sa nu-l ajute la greu cand are revenge mode duration 75%,revenge mode attack 75%,revenge mode defense 75% si 100% revenge gain by injuri and defense.pai asta bareaza un atack si intra in revenge mode unde devine puternic si are tot ce ii trebuie pentru aceasta stare
    era un clip 3vs1 dar de fapt se apara de 2vs1.omorase pe 1 si ajunsese 1vs1 doar ca sa vina al 3 lea ajungand iar 2vs1.i-a batut si iti trebuie ceva skill dar asta intra in revenge mode de 2 ori sau 3 ori pe cand oponentii lui nu bara nimic sau daca da trebuia de 2-3 ori ca sa poata intra in revenge mode
    eu nu stiu cum de nu va prindeti

    acum la inceput chestia asta face diferenta enorm
    dupa juma' de an skillul dar pana atunci majoritatea lumii nu ating asa de usor gear-ul asta

  17. #257 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Problema nu e ca acel gear te ajuta, problema este ca poti cumpara loot crates iar jocul devine pay to win.

  18. #258 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Chiar si in revenge iti trebuie skill, nu poti sa te bagi ca musca in lapte ca te anihileaza repede 3sau 4 jucatori. Da, cu 2 poti deveni aproape de neoprit. Zic aproape ptr ca Revenge-ul are o durata (e de ajuns sa tii distanta), plus ca daca stii ca ala se bazeza pe revenge nu mai ataci cate 2, 3, 4. Revenge se acumuleaza m repede cu cati ai mai multi adversari la 1v1 are sanse mici sa intre in revenge. Dar tb coordonare cu coechipierii si o tactica a hartuirii.

    Din cate am vazut, nici eu nici un alt jucator, nu a iesit din situatii 1v m multi. Omori unul da dar cam atat. Ca sa ajungi la stats alea iti tb steel (care se acumuleaza incet), deci tb sa cumperi, devenind pay for win. Si ptr asta tb sa scoti cateva milioane din buzunar. Nu stiu cat de multi sunt dispusi la asta. Plus ptr a avea gear max tb sa ai ceva reputatie (care nu stiu daca se cumpara).

    Oricum vom vedea. Eu nu cred ca secva ajunge la situatii sa nu joci de altii.

  19. #259 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Jocul nu e pay to win, e mai degraba pay to skip. Platesti ca sa sari peste grind. Cateva idei:

    1. Nu exista continut exclusiv pentru cei care cheltuiesc bani in joc. Tot ce poti cumpara cu bani se poate cumpara si cu in-game currency.

    2. Ca sa ai acces la cel mai bun gear (epic) trebuie sa ai minim Reputation 3 (level 63), nu poti cumpara cel mai bun gear pe un personaj cu care nu ai jucat de loc. Asta inseamna ca pana ajungi la Reputation 3 ca sa ai acces cel mai bun gear, deja vei fi pus in meciuri cu alti jucatori de acelasi nivel. Eu am jucat cu un caracter pana la Reputation 1 si n-am intalnit niciun jucator cu gear epic pana acum.

    3. In modurile de joc care se bazeaza, dupa parerea mea, cel mai mult pe skill (1v1 si 2v2) gear-ul este irelevant, nu se ia in considerare.

  20. #260 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ouch ...
    Eu as astepta o vreme, poate vor trece pe servere dedicate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 17 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts