Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 79 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 ... LastLast
Results 1,501 to 1,520 of 1563

Thread: Ultimate Team - Fifa 17

  1. #1501 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    In mizeria asta de joc exista functie de report?

  2. #1502 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Este cel mai prost FIFA ever, l-am jucat vreo 3 săptămâni, am strâns coins din tradeing și i-am vândut pe Ebay, din toți prietenii mei nu îl mai joacă nimeni.

    Sent from my EVA-L09

  3. #1503 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Well, that escalated quickly.

  4. #1504 SP
    Junior Member Kreetor's Avatar
    Mi se pare putin exagerat sa spui ce e cel mai prost FIFA ever. Nu cred ca e mai prost decat FIFA 15, unde alergai cu mingea la picior din poarta in poarta si nu te prindea nimeni daca aveai un jucator rapid.

    Mie personal doar 16 mi-a placut mai mult ca si gameplay, dar in 17 au adus inovatii noi, cum e F*T Champions, care ma tine captivat in fiecare weekend. In plus, are si recompense pe masura, daca stii sa joci.

    E adevarat ca se joaca foarte diferit fata de FIFA 16, dar daca ar fi lasat acelasi gameplay ati fi sarit toti cu gura si ati fi spus ca e acelasi FIFA reciclat dar cu echipe updatate la zi.

    Iar baiatului care spune ca e o mizerie de joc, nu pot sa-i spun decat ca mizeria e probabil in capul lui. E usor sa fii un frustrat care da de pamant cu munca unora . Dar asa se intampla intotdeauna; daca nu esti capabil sa te mentii la un nivel competitiv, e mai usor sa arunci mizerii fara sa detaliezi ce anume te deranjeaza la joc.

  5. #1505 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ai dat bani pe joc ai dreptul să spui ce vrei, în fine, îl joc ft rar de bun ce este.

    Sent from my EVA-L09

  6. #1506 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Fiecare are dreptul la parerea lui pana la urma, in mod evident parerea este formata prin prisma nivelului de joc, nu poti juca bine sau foarte bine in Fifa 15, 16 etc iar in 17 sa fii praf...pentru ca jocul! Nu, profesionistii joaca de-ti sta mintea, deci se poate!
    Important este sa intelegi schimbarile si sa te adaptezi, multi jucatori fac aceleasi manevre acelasi miscari performa acelasi gameplay ca in editiile de acum 2-3 ani, netinand cont de faptul ca au aprut modificari majore care schimba total experianta de joc.

    E ca si cand ai juca Mortal Kombat X cu fic acelasi combinatii de la Mortal Kombat Deception din 2004...ok se potrivesc combinatiile doua spate una fata si pumn sus...dar jucatorii de MKX adaptati la noul gameplay te vor domina grav, si vei spune ca e praf jocul ca nu mai e cum era...

    La Fifa multi nu folosesc L2 cand fac preluare, nu folosesc L2 pentru driven shoot, nu folosesc double tap pentru suturi pe jos.., nu stiu ca exista doua tipuri de defensiva si totusi vor sa "rupa" ca in Fifa 14...

    Play Beautiful

    PS: incercati sa faceti tutorialele de dribbling si o sa vedeti cat de greu este

  7. #1507 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Kreetor View Post

    Iar baiatului care spune ca e o mizerie de joc, nu pot sa-i spun decat ca mizeria e probabil in capul lui. E usor sa fii un frustrat care da de pamant cu munca unora . Dar asa se intampla intotdeauna; daca nu esti capabil sa te mentii la un nivel competitiv, e mai usor sa arunci mizerii fara sa detaliezi ce anume te deranjeaza la joc.
    Atata timp cat in 7 din 10 meciuri nu e lag doar cat timp mingea e la adversar si odata la cateva meciuri oponentul pune pauza si tu esti deconectat de pe server si nu exista niciun sistem anti cheating jocul este o mare mizerie. E usor sa fii un frustrat care se ataca imediat cand cineva zice ceva de rau despre singurul joc pe care il stie.

  8. #1508 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Ultimate Team - Fifa 17

    Sunt de acord cu nops ... in fifa 16 aveam peste 1500 de meciuri , in 17 nu stiu daca am 300 din acelas motiv.... plus ca mai sunt mecuri in care dimbi si primesti un gol de tot rahatul ....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1509 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Net prin sarma...asta e problema. Eu nu am probleme cu lagul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1510 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Prin sarma avem toti pt. ca acel cablu, daca il desfaci inauntru are sarme de cupru...
    Cum sa zic, poate tu nu ai prins oameni care joaca cu lag switch, si nici nu iti doresc sa prinzi, e o experienta foarte neplacuta, dar tu cazi in erori ale logicii de tipul mie nu mi se intampla deci prpbabil cel caruia i se intampla si semnaleaza acest aspect are internet slab, este un jucator slab etc. De unde stii ca de la internetul lui slab pateste asta?

  11. #1511 SP
    Member DrDeath's Avatar
    A fost explicata (nu aici) treaba asta cu netul ma bun sau mai prost. Nu stiu eu sa explic foarte bine, dar problema sta in felul asta: cand doi oameni joaca FIFA online si unul are netul mai bun iar altul mai prost, ca sa nu existe handicap pentru ala cu netul mai prost, serverul ii aduce pe amandoi la un punct comun astfel ca informatiile sa ajunga cam in acelasi timp la fiecare. Cel care are netul mai bun e posibil sa simta o oarecare stanjenire, definita (cred) prin delay. De aceea li se "pare" unora ca au lag sau ca jocul executa comenzile cu cateva milisecunde mai tarziu

    Eu mi-am dat FIFA pe alte jocuri, exceptand faza cu delayul, sunt foarte multe glitchuri care apar, mai ales asta nou cand iti iei DNF si care functioneaza si in FUTT Champions, playerii sunt niste obsedati dupa victorie si anti-FIFA si dupa cum spun multi jucatori PRO, exista bad sau good gameplay (da, este atunci cand tu simti ca tot jocul este de rahat si atunci cand simti ca toate-ti merg, toate suturile intra etc.). Apropo, si nu zic toate astea in necunostinta de cauza sau ca sunt frustrat ca e altul mai bun ca mine, sunt pur si simplu facts, stiu sa-mi dau seama cand unul e mai bun sau nu, eu ma consider un jucator above average, dar nu bun. Daca o companie ca EA, care face milioane de dolari saptamanal din Ultimate Team din Pack-uri, nu investeste in servere, in joc, in comunitate, atunci nici eu nu merita sa investesc in jocul lor timp si bani

  12. #1512 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Lag-ul poate fi produs intentionat de adversar:


    "A lag switch allows you to cheat in online games or on XBOX LIVE by disabling the flow of data to your console or PC. We will show you how to build one."

  13. #1513 SP
    Junior Member Kreetor's Avatar
    E dragut acel intrerupator, sunt sigur ca oricine are acasa asa ceva si are cunostintele necesare sa creeze asa ceva. Si tocmai pe acele persoane le intalneste "nops66" in meciurile online. Sapte meciuri din zece spunea el, asta trebuie sa fie un record absolut al ghinionului.

    Eu am jucat destul de mult FIFA 17 si mi s-a intamplat foarte rar sa am lag. Atata timp cat acea bara de dinaintea meciurilor care arata calitatea conexiunii era verde, n-am avut niciodata probleme. Iar daca nu e verde, se poate cauta alt oponent, pana gasesti unul cu care sa ai o conexiune buna. Spun asta pentru ca am impresia ca unii nu stiu ce reprezinta acel simbol colorat.

  14. #1514 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Ce rank aveti la *** Champions? Eu Silver 2 cu 12 victorii.Mai am 16 meciuri, dar ma bag la somn.Pentru primul weekend e ok.Eu joc FIFA pe consola de la editia FIFA 15 si pentru mine, FIFA 17 este cel mai bun FIFA.Sunt atatea de facut online(SBC,*** Draft,Weekend League)+modul Journey SP care ma fac sa consider acest FIFA ca fiind cel mai bun din serie.

  15. #1515 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Parerea mea despre acest fifa estea ca si-a pierdut tot farmecul. Practic jocul este ceva gen 70% noroc, 30% gameplay si cele mai multe goluri se dau pe greselile adversarului. Nu stiu daca ati vazut finala FIFA16 de anul trecut. Conducea un tip cu 3-1 si in 3 minute primeste 2 goluri si pierde la golaveraj
    Eu va recomand sa faceti ca mine, daca nu vreti sa va mai enervati, jucati doar de fun, in weekend cu prietenii 1v1, 2v2.

  16. #1516 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Care e treaba cu cartoanele negre complet din ut?

  17. #1517 SP
    Junior Member 88pendulum's Avatar
    Quote Originally Posted by awaytokill View Post
    Ce rank aveti la *** Champions? Eu Silver 2 cu 12 victorii.Mai am 16 meciuri, dar ma bag la somn.Pentru primul weekend e ok.Eu joc FIFA pe consola de la editia FIFA 15 si pentru mine, FIFA 17 este cel mai bun FIFA.Sunt atatea de facut online(SBC,*** Draft,Weekend League)+modul Journey SP care ma fac sa consider acest FIFA ca fiind cel mai bun din serie.
    Silver 1, dar mi am batut joc de cateva meciuri bune, cred ca la cel putin 7 am dat forfait. Nu am avut timp destul.mai aveam de jucat 5 meciuri, mi am dat seama dupa ca daca esti minim gold 3 esti calificat automat la WL urmator.

  18. #1518 SP
    Junior Member Kreetor's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Care e treaba cu cartoanele negre complet din ut?
    Se numesc "Ones To Watch" si reprezinta jucatorii cei mai importanti (sub 30 de ani) care s-au transferat in vara si de la care exista mari asteptari.

    Acele cartonase negre se vor upgrada automat de fiecare data cand jucatorul va fi ales in Team Of The Week. De exemplu, cartonasul negru a lui Higuain a avut la inceput ratingul 88, iar acum, e de 91 (89, 90, 91) pentru ca a fost ales de 3 ori in echipa saptamanii. La urmatorul "in form", cartonasul va deveni 92 si tot asa mai departe.

  19. #1519 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    E Live


  20. #1520 SP
    Junior Member edimc's Avatar
    Daca ai minim gold 3 ești calificat automat in următorul weekend league? Eu joc meciurile de calificare in fiecare săptămână. Și am avut mai mereu cel puțin gold 3 in weekend league. Să înțeleg că nu mai este nevoie sa le joc?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 79 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimate Team (Fifa 15) By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 7701 Last Post: 30-10-2015, 19:19
  2. FIFA 15 Ultimate Team wager By Slay3r in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 06:19
  3. Fifa 14 Ultimate Team By Bodonomad in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2014, 11:21
  4. Fifa 11 Ultimate Team By ZeroSkillNoob in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 18-04-2011, 10:21
  5. FIFA 10 Ultimate Team DLC By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 08-12-2009, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts