Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Witcher 3 VS Fallout 4

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Witcher 3

    41 80.39%
  • Fallout 4

    10 19.61%
Results 1 to 17 of 17

Thread: Witcher 3 VS Fallout 4

  1. #1 SP
    Member marv's Avatar

    Witcher 3 VS Fallout 4

    Ambele sunt RPG-uri open-world, ambele sunt pretendente la titlul de jocul anului, ambele au armate intregi de fani care dezbat pe mii de site-uri de ce preferatul lor e cel mai bun. ConsoleGames ce zice?

  2. #2 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Sincer numai una dintre ele ar putea fi GOTY si acela este Witcher 3. Imi place foarte mult si Fallout dar nu se ridica la nivelul lui W3.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Witcher 3 e 1000 de clase peste orice altceva a iesit anu asta.

  4. #4 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Ca sa incepi sa compari un joc abia iesit de 3 zile cu unul care are deja si expansion-uri mi se pare un pic absurd . Ca sa fie ceva obiectiv haide sa asteptam o perioada sa se joace Fallout 4 ca sa ne putem face o parere si apoi putem vorbi , altfel e aiureala .

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu este deloc aiureala si hai sa nu transformam thread-ul in comentarii de genu. Fiecare e liber sa-si dea cu parerea despre aceste 2 jocuri.

    Din punctul meu de vedere, compar Witcher 3 si cu NFS. Prin ceea ce a promis, prin ceea ce a livrat, prin calitate si cantitate, pentru univers, pentru grafica si pentru jocul overall.

    Din punctul MEU de vedere, Wihtcher 3 este GOTY si 1000 de clase peste Fallout 4.

  6. #6 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Atunci voteaza si gata ca e poll , nu trebuie sa repeti chestia cu 1000 de clase . Evident ca e parearea ta, mai reprezinti si pe altcineva ?

  7. #7 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    ar fi trebuit sa faci un poll cu toate jocurile nominate la GOTY, bloodbrone, mario maker, mgsv...

  8. #8 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ConsoleGames o sa zica: Witcher 100%!!! Eu i-as da GOTY numai pentru muzica, asa de bun e

  9. #9 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ambele sunt jocuri bune, care imi plac foarte mult, dar GotY niciunul. Fiecare au promis lucruri dar nu au livrat in totalitate.
    Dar merita? Categoric, ambele trebuie jucate si savurate.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu e fair, eu vroiam sa le votez pe amandoua!
    Din pacate am jucat prea putin Fallout 4 ca sa ma decid... Daca as fi nevoit sa aleg strict pe baza a ceea ce am jucat, ar fi The Witcher 3. Daca ar fi sa aleg "cu inima" si pe baza asteptarilor, as merge pe Fallout 4. War... war never changes!

  11. #11 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pana nu joc si fallout 4 nu votez, insa, eu sunt subiectiv, sunt fan mai mare al universului fantasy decat post apocalyptic survival si de aceea inclin catre Witcher 3.

  12. #12 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ambele jocuri sunt bune dar.... Fallout 4 mi se pare mult prea haotic si dezorganizat.

    Si Witcher 3 a fost foarte complex dar Fallout 4 iti arunca niste mecanici de joc foarte faine in fata ( desi unele foarte clunky ) si dupa te lasa pe tine sa vezi ce si cum. Poate unora le place asta dar mie personal nu , nu vreau totul mura-n gura dar nici sa stau mai mult pe google sa caut guideuri decat sa ma joc.

    Hell , mi-a luat 10 min sa vad cum navighez prin meniurile alea de building si tot sunt asa grosolane. Poate ca sunt retardat mintal , cine stie

  13. #13 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ lol

  14. #14 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Lupta se va da intre Bloodbourne si Witcher 3. Chiar daca sunt fan seria Souls si Witcher 3 fiind primul joc din serie cred ca cel din urma va lua GOTY. Fallout 4 din cate am citit notele utilizatorilor nu se compara cu cele oficiale, sunt mult mai mici. Tind sa cred ca multi lauda jocul asta din nostalgie ca nu am vazut mari inovatii sa se zica de el. Oricum locul 3 este pentru Fallout 4 chiar se putea mai bine. Sunt de acord ca jocul nu este pentru grafica ci gameplay...dar cum arata nevasta personajului in primele 10 min din joc zici ca ca este din filme de groaza japoneze.

  15. #15 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Cred ca ar fi fost interesant daca aveam un poll cu toate ele 5 jocuri nominalizate.

    In alta ordine de idei eu as vota pentru Bloodborne, desi Inuhanyou cred ca are dreptate, nu prea are cum sa iasa alt joc goty decat Witcher.

    Just for fun, as compara GOTY-ul de anul asta cu oscarurile din 2002. Din punctul meu de vedere cel mai bun film a fost Pianistul dar bineinteles ca oscarul l-a luat Chicago

  16. #16 SP
    Member marv's Avatar
    poll-ul de fata nu a fost gandit ca un poll care sa decida GOTY-ul de anul asta sau care e cel mai bun RPG de anul asta. Dupa cum ziceam si in primul post, momentan pe net sunt foarte multe dezbateri legate de cele doua jocuri si am vrut sa vad cum stau lucrurile pe la noi cand vine vorba de ele.

  17. #17 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Oricum nu-l decideam noi goty aici, dar imi exprimam doar o opinie. De aia am spus: cred ca ar fi fost interesant. In plus aproape toate posturile de mai sus la goty fac referinta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Fallout 3 sau Fallout : New Vegas~~Opinii & Pareri By PayneKiller in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 12-06-2012, 12:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts