Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 10 FirstFirst ... 7 8 9 10 LastLast
Results 161 to 180 of 186

Thread: Lost Planet 2

  1. #161 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Mdeah..trofee facute pentru chinezi batrani cred ca imi ia un an sa ii fac platina.+ ca dau numa de idioti in co op.
    ...te sfătuiesc să nu te bazezi prea mult pe Co-op (uman). Pe mine mă disperă tot ce ține de Co-op (uman) �n general (mă descurc de 100 de ori mai bine cu AI-ul �n orice joc) dar acuma �ți zic din alt punct de vedere...

    ...ideea e că dacă joci �n Co-op și partenerul/partenerii habar n-au să joace...pentru fiecare om mort te penalizează (gauge). C�nd �ți moare un partener AI nu te penalizează. �nearcă sp treci c�t mai mult singur...că nu-i așa greu. Lost Planet 2 e de 10 ori mai ușor dec�t Lost Planet 1. �n Lost Planet 1 erai doar tu singur (fără AI) și gauge-ul scădea de 2 ori mai repede (+VS de 4 ori).

    De exemplu eu am jucat Co-op pe EASY (că trebuie jucat pe fiecare dificultate) și stăteam foarte mult p�nă să termin un episod. Apoi m-am enervat (m-am obisnuit cu jocul...că nu știam ce și cum prin meniuri) și-am limitat să joc doar cu AI-ul. Păi vreau să-ți spun c-am terminat EASY/NORMAL și peste 70% HARD singur. Apoi am avut nevoie la ceva boss de ajutor (uman). At�t. Deci trage puțin tare nu te baza pe Co-op uman...

    Da, știu...am folosit cuv�ntul uman de prea multe ori lol (nu-mi pasă ), uman.

    *p.s.

    Da. Deja pe EXTREME e nevoie de ajutor uman...dar să fie de calitate. Nu doar de umplutură. Acolo nu stai pe g�nduri. Ai stat, ai murit automat scade gauge-ul. Aia e altă m�ncare de pește uman

  2. #162 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    I'm back in business!

  3. #163 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Vezi ca la trofeul de 6 luni poti schimba data consolei din setari, intri in joc si iei instant trofeul. Asta daca nu au bagat ceva patch care sa elimine exploitul asta.

  4. #164 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Vezi ca la trofeul de 6 luni poti schimba data consolei din setari, intri in joc si iei instant trofeul. Asta daca nu au bagat ceva patch care sa elimine exploitul asta.
    Am citit despre metoda asta pe forumul x360a dar eu nu fac așa ceva. Prefer să aștept. Am trecut de altele și mai lungi - plus că trebuie colecționate toate noms de guerre din joc iar făc�nd acel artificiu nu știu sigur dacă se deblochează și noms de guerre-ul respectiv.

    Doar 7 achievement-uri mai am de făcut:
    1. Honeymoon Period - Celebrate your six-month anniversary with LOST PLANET 2 - aștept
    2. 300-Chapter Playback - Play through 300 chapters - mă uit la filme
    3. Femmes Fatales Faction Leader - Achieve a Career Level of Lv. 99 with the Femmes Fatales - mă uit la filme
    4. Quintuple Factionalism - Achieve a Career Level of Lv. 99 with all 5 factions - mă uit la filme
    5. War Vet - Play 500 Online matches - mă uit la filme
    6. Collector's Collector - Unlock all items (weapons, Abilities, Noms de Guerre) - bag tort de ziua mea
    7. Committed 'til the End - Earn all the Good Job awards, items, and Career Levels available in the game - bag tort de ziua mea
    Nr. 1,6,7 le iau dintr-un foc // nr. 3,4 le iau dintr-un foc // mai răm�n doar nr. 2 și 5 separate.

    Gata.

  5. #165 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    Quintuple Factionalism
    Achieve a Career Level of Lv. 99 with all 5 factions.

    Done!
    Attached Images Attached Images 20101118122101.jpg

  6. #166 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ei....se cam strică treaba la Lost Planet 2 online - sper să mai rezist psihic �ncă 4 luni.

    �ncep să intre oameni cu lag...oameni care STAU, deci pur si simplu stau și mai mereu sunt faze de genu 1 vs 5, oameni care după meci dau bad reputation aiurea (doar că-s PASTĂ și nu știu juca), etc.

    Oribil.

  7. #167 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Back in business! - 830/1000

  8. #168 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Toma, nu-i asa ca iti lipsesc momentele de glorie? Nu te lua dupa lume, esti o piesa extrem de importanta si tine minte ca toti am plecat de jos.
    Attached Images Attached Images lp2.jpg

  9. #169 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Toma, nu-i asa ca iti lipsesc momentele de glorie? Nu te lua dupa lume, esti o piesa extrem de importanta si tine minte ca toti am plecat de jos.
    Mersi am terminat cu cazanele , am terminat ucenicia de acum voi ajuta pe campul de lupta

  10. #170 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Trebuie sa ai 5 platine ma la alte jocuri ca sa evoluezi de la cazane. Imi pare rau, dar esti back in business.

  11. #171 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Trebuie sa ai 5 platine ma la alte jocuri ca sa evoluezi de la cazane. Imi pare rau, dar esti back in business.
    Am explicat filosofia mea fara platine dar daca este absolut necesar ca sa ies de la cazane 5 platine cat trebuie ca sa dau si eu cu tunul ala mare?

  12. #172 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Da-le peste nas tomita sa nu mai rada de tinelol

    LE: Da toma, astea ar fi (am updatat lista, astea chiar sunt cele mai usoare, asa ca baga mare)
    Desigur nu te opreste nimeni sa faci la Wipeout HD, Vanquish, Demon's Souls, Lost Planet 2, GTA IV, Bad Company 1 etc..lol
    Attached Images Attached Images disneypixars_up_frontcover_large_kgfteng0h9lug6r.jpg cloudy-ps3-cover.jpg terminator-salvation-front-cover-663.jpg alone_inferio_ps3_cover.jpg trivial-pursuit-front-cover-37185.jpg

  13. #173 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Da-le peste nas tomita sa nu mai rada de tinelol
    Astea sunt cele mai usoare pentru platine?

  14. #174 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by tomaobiwan View Post
    Astea sunt cele mai usoare pentru platine?
    Si Killzone 3

  15. #175 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Boga, daca ar fi posibil 5 player coop in Lost Planet 2 ai putea si tu sa-l ajuti pe Toma la cazane. Dati mai cu spor doi ce reac'.

  16. #176 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Nu stiu despre ce cazane vorbesti Sunt sigur ca, foarte curand, va veni o vreme cand Tomita va pune piciorul in prag si se va rascula impotriva voastra

    O sa fie ceva de genu..
    Attached Images Attached Images tumblr_lbr3skzfaw1qes2yno1_500.jpg

  17. #177 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Nu stiu despre ce cazane vorbesti Sunt sigur ca, foarte curand, va veni o vreme cand Tomita va pune piciorul in prag si se va rascula impotriva voastra

    O sa fie ceva de genu..
    si vai de platinele lor

  18. #178 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Nu stiu despre ce cazane vorbesti
    O sa fie ceva de genu..

    mda
    Attached Images Attached Images cazane.jpg

  19. #179 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by tomaobiwan View Post
    Astea sunt cele mai usoare pentru platine?
    Tu cum crezi ca a ajuns focus la 50 de platine? Prin vocea si talentul sau?
    Attached Images Attached Images 4840467124_17c96b36dd.jpg

  20. #180 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    mda

    Parca erau 2 acum mai
    Attached Images Attached Images 42-15273237.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 10 FirstFirst ... 7 8 9 10 LastLast

Similar Threads

  1. Lost Planet 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 28 Last Post: 28-08-2013, 15:29
  2. Lost Planet 3 anuntat By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 11-04-2012, 15:06
  3. Replies: 22 Last Post: 16-01-2009, 16:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts