Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 63 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1249

Thread: Battlefield 1

  1. #261 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ati observat ca harta se incarca diferit pt fiecare si nu toata lumea intra in acelasi timp?

    Le:

    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Dacă vă informați Tancul din WW1 mergea destul de încet și au apărut spre sfârșitul războiului, de altfel eu nu stiu de ce au băgat tancuri în deșert, nu știu să le fi folosit atunci dar poate mă înșel eu.

    Ai dreptate, insa cei de la Dice/EA au spus inca de la inceput ca jocul este o reinterpretare a primului razboi mondial. Evident ca au spus asta pt a se scuza din timp pt. orice alegere facuta in joc care nu corespunde cu realitatea.
    Ex: 'mustard gas" nu are culoarea aia verzuie...dar arata mai interesant asa fata de un alb-galbui-transparent.

  2. #262 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    3 ore am jucat si imi place. E un mix intre BF4 si Hardline insa este foarte bine facut. Grafica este foarte buna pentru PS4, la frame-uri mai sacadeaza, insa nu am intampinat erori de la server sau de conexiuni pana acum. Ce am observat, cred ca e de la mine totusi, sunetul se distorsioneaza de multe ori, nu stiu care e cauza.

    Avem destule arme in beta si toate au avantajele si dezavantajele lor. Eu am inceput sa joc cu medic, m-am obisnuit si-mi place. Un lucru e sigur, mai ales la Semi Auto rifles sau DMR-uri, nu prea iti permiti sa ratezi sau sa tragi aiurea pentru ca ai putine gloante m-am cam straduit cu acuratetea armelor, foarte proasta la majoritatea armelor, mai ales la distanta intervine bullet drag/drop. Iar cand vine furtuna de nisip, nu numai ca nu prea vezi nimic, dar devine si mai greu de tras cu arma.
    Ce am mai observat e ca pe fiecare clasa faci level. Pe medic am 1 momentan, insa nu stiu in ce consta progresia. Pe parcurs ce cresti in level iti poti cumpara arme noi cu niste credite primite de fiecare data cand faci level.
    Per total este foarte fun daca ai si prieteni cu care sa joci si sunt convins ca DICE nu va dezamagi cu Battlefield-ul asta.

  3. #263 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    este ok , dar nu are feelingul ala misto de Bf 3/4 , insa o sa fie ok pt 2-3 luni asa ,dupa care revenim la bf4 pana la urmatorul DLC

    meniul inca nu-i rezolvat se misca super prost sau se blocheaza, nu poti juca cu prietenii , nu poti face squad sa intri cu ei direct intr-un server , iar daca stai sa astepti la un moment dat se blocheaza , practic nu poti juca cu prietenii in momentul asta.

  4. #264 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu am jucat cu prietenii azi toata ziua, nu stiu de tine Cum am intrat in joc am apasat pe R2 si mi-a aratat party acolo, dupa care unu din noi a dat conquest, iar pe ceilalti i-a intrebat daca vor sa intre in joc.

  5. #265 SP
    Member Popae36's Avatar
    si eu am jucat cu prietenii pe xbox one la fel cum zice Fishy...sau am dat join direct pe el

  6. #266 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Tiiiii


  7. #267 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    L-am incercat si eu putin astazi inainte de munca. Grafic vorbind, nu m-a impresionat, stiind mai ales cum arata BF4 sau SW:BF pe PC. Sa zicem ca este acceptabil pentru ce pot consolele, desi este cam mult blur. Am avut si scaderi de frame-uri, nu multe, dar au fost, mai ales in situatii aglomerate, gen in cladire, tancul trage, toti trag de peste tot, grenade explodeaza pe langa, etc). Am avut si glitch-uri, cand saream peste un obstacol si arata imaginea ca si cand intram prin peretii de langa. E bine ca exista FOV slider pentru ca unele arme iti iau tot ecranul, a la CoD (booo!). Sunetul este la inaltime, ca de fiecare data. War tapes, se stie! Furtuna de nisip arata bine si te obliga sa iti modifici strategia si cum te misti pe camp, buna aditie.


    Cum s-a spus mai sus, chiar are un feeling de mix, intre jocurile EA din istoria recenta. Nu inseamna ca nu poate fi ceva bun. Am incercat atat Rush cat si CQ. Oamenii nu dau revive, absolut deloc, cel putin atat cat am jucat eu. Mi se pare ca acum nu mai castigi ticket inapoi(puncte) pentru asta, se bazeaza mai mult pe cat tii de punctele adunate. Inca nu m-am dat cu avionasele sa vad ce pot, am vrut sa vad ce feeling are asa, fara brizbrizuri. Si caii sunt o aditie interesanta, desi te expui mult cu ei. O sa il cumpar, chiar daca sunt anti-talent cu controller-ul si nu m-a dat pe spate pana acum.

  8. #268 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    e bine ca nu mi s-a parut doar mie blurul ala.. probabil ca o sa dispara cand o sa vina NEO si Scorpio.. avioanele se conduc ok , dar la tras si precizie sunt praf si pulbere.

    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Eu am jucat cu prietenii azi toata ziua, nu stiu de tine Cum am intrat in joc am apasat pe R2 si mi-a aratat party acolo, dupa care unu din noi a dat conquest, iar pe ceilalti i-a intrebat daca vor sa intre in joc.
    Asa am dat si eu .. mi-a dat server is full si sa astept , am asteptat si s-a blocat in loading screen , oricum merge execrabil meniul ala.

  9. #269 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Oamenii nu dau revive, absolut deloc, cel putin atat cat am jucat eu. Mi se pare ca acum nu mai castigi ticket inapoi(puncte) pentru asta, se bazeaza mai mult pe cat tii de punctele adunate.
    Este inceputul beta-ului oamenii vor sa testeze cat mai multe arme si gadget-uri, nu-i doare nici in cot de revive. Cand va incepe jocul si vor avea nevoie de puncte pt lvl up o sa primesti revive indiferent ca vrei sau nu...vor alerga dupa tine cu pansamentele.

    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Asa am dat si eu .. mi-a dat server is full si sa astept , am asteptat si s-a blocat in loading screen , oricum merge execrabil meniul ala.
    Oare i se trage de la noua interfata?
    Am incercat ieri sa intru pe server cu tine(bf4) si nu apareai la squad, nu am reusit sa intru online cu nimeni din lista.

  10. #270 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    aici conteaza sa tii punctele , nu conteaza killurile

  11. #271 SP
    Member Popae36's Avatar
    Are cineva un cod de bf 1 ptr xbox one? pentru un prieten.va multumesc

  12. #272 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Unul din codurile primite de la EA support pentru PS4. S-ar putea sa nu mearga;cine il ia si ii merge sa spuna pe thread: K8B2-RGN3-M4TB

    PS: Jocul e o mare dezamagire...

  13. #273 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am vazut ceva optiune cu blur prin setari. N-am încercat sa vad ce face, dar cei care va plângeți de asta o puteți cauta

  14. #274 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    De asta exista beta, te ajuta sa faci o alegere informata.
    Nu iti place, nu il cumperi.
    Eu nici pana in ziua de azi nu am cumparat Hardline si SW Battlefront, desi au tot fost diverse reduceri.

  15. #275 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Mai are cineva vreun cod pt ps4? Eu am primit pt origin, desi platforma setata e ps4

  16. #276 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bueeeey, cand apare pe Store?!

  17. #277 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Tre sa am subscriptie , sa pot juca open beta bf1!!?

  18. #278 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Tre sa am subscriptie , sa pot juca open beta bf1!!?
    Nu tre sa ai PS Plus ca sa poti juca da am vazut ca pe Xbox One iti trebe Xbox Gold

  19. #279 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Quote Originally Posted by em1n3m16 View Post
    Nu tre sa ai PS Plus ca sa poti juca da am vazut ca pe Xbox One iti trebe Xbox Gold
    Mersi.

  20. #280 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Daca are cineva un cod pentru ps4 sa-mi trimiteti . multumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 63 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts