Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 38 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 746

Thread: Destiny 2

  1. #341 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by Harkonnen View Post
    @omuldinmultime in clan cu voi e cel de pe forumul de destiny 1 care a zis ca el nu joaca cu n00bi ca pierde timpul sa-i invete?
    Îmi pare rău, nu hrănesc trolli. Numai bine!

  2. #342 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Ceea ce incerc eu e sa aflu daca sunteti hardcore playeri sau acceptati orice tip de oameni numai fun sa fie. Din ce inteleg hardcore playeri

  3. #343 SP
    Member omudinmultime's Avatar
    Quote Originally Posted by Harkonnen View Post
    Ceea ce incerc eu e sa aflu daca sunteti hardcore playeri sau acceptati orice tip de oameni numai fun sa fie. Din ce inteleg hardcore playeri
    Mă scuzi că te-am înțeles greșit.
    Nu cred că mai putem să ne considerăm hardcore. Probabil pe mulți îi știi de pe acest forum, coexistăm într-un mediu foarte prietenos și ne ajutăm cît putem, facem toate activitățile din joc, majoritatea iubim crucible-ul, nu cred că poți cere mai mult de la un clan format majoritar din oameni care lucrează până dupa-masă/seara. Numai bine!

  4. #344 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Merci de info. Din pacate nu iubesc deloc Crucible asa ca o sa caut ceva axat pe PVE

  5. #345 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Raidul asta e PESTE ORICE alt raid din D1. Si nu numai asta, dar e efectiv una din cele mai misto experiente ever, nu cred ca m-am bucurat niciodata asa tare de ceva pe cat m-am bucurat cand am trecut de fiecare din primele 3 faze in raidul asta. Sa-mi dea lacrimile si nu altceva.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  6. #346 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Bine ca mi-ai spus, o sa tin o pereche extra de boxeri langa mine , just in case .

  7. #347 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Raidul asta e PESTE ORICE alt raid din D1. Si nu numai asta, dar e efectiv una din cele mai misto experiente ever, nu cred ca m-am bucurat niciodata asa tare de ceva pe cat m-am bucurat cand am trecut de fiecare din primele 3 faze in raidul asta. Sa-mi dea lacrimile si nu altceva.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
    eu sunt la polul opus...

    o mizerie de raid cu mecanici tampite si fara sens.

    abia ultimul boss e ceva clasic, "boss fight", pana acolo e absolut incredibil de prost facut!

    zona de inceput e mare dar nu e folosita decat pt chesturile ascunse si pt ACELASI fight de 3 ori, zonele urmatoare sunt extrem de mici pt un joc care a "renuntat" la consolele vechi. cum arata batalia de la oryx cu podul si cum arata batalia cu piscinele sau cu bestiile? patetic!

    sa nu mai zic de loot, am intrat 301 la raid si tot 301 sunt. chesturi goale dupa encounters, dau doar 500 glimer, primeste doar unul din 6 rewards, gizas!

    absolut toti cu care am vorbit prin party-uri sunt dezamagiti de raid!

    ps: nu neg satisfactia pe care o ai cand reusesti sa treci de o etapa din raid, nu ai cum sa nu te bucuri cand dupa n ore in sfarsit avansezi.

  8. #348 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    301? Cat e power-ul maxim la stadiul asta de joc? ma gandesc ca o sa adauge dificultate hard/heroic si la raid si mai creste. Cred ca ai maxim ce se poate obtine acum

  9. #349 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai parcă în Raid creșteai mai mult cu lotul de acolo.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  10. #350 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Nope! Sunt 304 acum, cu platina terminata si tot ce era de facut prin joc.

    Noul osiris e schimbat mult prea mult, faza de la inceput de meci cand arata ce arme, armuri si DANS are fiecare devine obositoare dupa 2-3 ori.
    De raid am zis mai sus ce cred, boss-ul final fiind singura chestie interesanta. Mecanicile de acolo te obliga sa ai o echipa foarte buna, comunicatie excelenta si DPS! La noi au fost doi de 300+ si restul de patru sub 285 toti.

  11. #351 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cei care nu ati luat inca Merciless de la Xur, faceti-va o favoare si luati-o. Time's almost up!

  12. #352 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Trials e o tampenie acum, toti stau pe c**ie cu Mida (pentru ca cine credea ca e o idee buna sa dai una din cele mai bune arme pvp din D1 la toata lumea, invalidand close-range fighting si flanking) in spatele hartii si isi miros basinile unul altuia. Pvp-ul din D2 parea bun in beta dar acum ca l-am jucat mai mult imi dau seama ca nu mai e deloc asa satisfacator ca in D1, aproape totul se rezuma la team-shooting, daca intri solo in Crucible poti sa-ti iei adio.

    Sa nu mai spun de lag care e omniprezent, mai ales in Trials unde moare inamicul dupa ce te omoara sau se teleporteaza pe harta.

  13. #353 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Dupa foarte multe review-uri grabite si relativ superficiale, asta e mai cu picioarele pe pamant. Asa cu bune si cu rele, cum este el. Pentru cine este interesat, AJ review, ~45 min. Sper sa nu-mi sara in cap fanii

  14. #354 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  15. #355 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Ca jucator de D1 cu peste 3000 de ore la activ, sfatul meu pentru cei noi in universul Destiny: Nu va grabiti!
    Este timp pentru toate: intai un caracter, urcat pana la 280-290-300, apoi un nou caracter , rinse and repeat etc.
    Este timp pentru toate activitatile pana in decembrie la noul DLC. Cu totii avem de mers la munca, la scoala etc. Eu ma bucur ca acum a crescut si feciorul (aproape 10 ani) si ne jucam seara impreuna 2 ore, eu am titan de 296 si el warlock de 280 . In weekend cu baietii din clan facem si nightfall (desi asta de acum e cam nasol), raid, trials. Cel mai simplu pentru a creste fara a face activitati end game e sa faci in fiecare saptaman milestone.
    Zicea cineva mai sus ca deja are toate armele si toate exoticele (nu prea cred ca a luat si alea din raid), astefel de persoane hardcore reprezinta sub 1% din totalul jucatorilor. Din punctul meu de vedere nu are rost, daca iau totul intr-o saptamana normal ca ma plang de lipsa de content.
    Opinia meaower level e foarte diferit de light din D1, ai moduri care iti cresc nivelul insa base level ramane mic (eu am 296 cu toate modurile puse pe fiecare arma si armura, exceptie facnd kinetic si primesc engrame de 285)
    PVE normal: dupa ce faci milestone saptamanale si eventual un nightfall ramane doar grind dupa token-uri si PE heroic
    PVE end game: raidul este foarte colorat, la propriu. Initial am crezut ca e palatul lui Florin Salam cu atat haur in el. Unora le place altora nu, o sa ne obisnuim cu mecanicile si apoi o sa fie usor (eu personal am facut doar boss-ul de final, inceputul nu)
    PVP normal e cam saracacios pentru moment insa tineti cont ca la D1 jocurile private au aparut dupa doi ani.
    Trials e altfel, de fapt tot jocul e altfel. totul incepe de la organizarea noua a armelor, daca vrei poti juca cu 2 autorifle, sau 2 scout, sau 2 SMH, sidearm poti face ce combinatii vrei. Zicea cineva pe reddit ca Mida e OP, nu e OP insa toata lumea joaca cu ea. in D2 nu prea o sa mai vedem in trials pe yutube niste streameri cu multe comeback-uri. Meta acum e teamshooting indiferent de arma. Solo poti juca dar nu in trials (doar ca parte a strategiei, unu flancheaza la deruta restul ataca).
    Hai ca deja scriu de o gramda de timp si mai trebuie sa si muncesc.
    Overall jocul e frumos, foarte schimbat fata de D1, insa reuseste sa pastreze familiaritatea universului Destiny. Pentru jucatorii vechi casual e o placere sa joace, ptr cei mai elitisiti poate nu , insa se vor obisnuii ca altceva ce sa faca?
    Ps : stie cineva cat la suta din jucatori D1 au reusit sa termine raiduri? Parca sub 10% Putini oricum. De asta nu o sa bage la raidul asta numai content exclusiv.
    O zi buna la toata lumea si succes gardieni

  16. #356 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    eu sunt la polul opus...

    o mizerie de raid cu mecanici tampite si fara sens.

    abia ultimul boss e ceva clasic, "boss fight", pana acolo e absolut incredibil de prost facut!

    zona de inceput e mare dar nu e folosita decat pt chesturile ascunse si pt ACELASI fight de 3 ori, zonele urmatoare sunt extrem de mici pt un joc care a "renuntat" la consolele vechi. cum arata batalia de la oryx cu podul si cum arata batalia cu piscinele sau cu bestiile? patetic!

    sa nu mai zic de loot, am intrat 301 la raid si tot 301 sunt. chesturi goale dupa encounters, dau doar 500 glimer, primeste doar unul din 6 rewards, gizas!

    absolut toti cu care am vorbit prin party-uri sunt dezamagiti de raid!

    ps: nu neg satisfactia pe care o ai cand reusesti sa treci de o etapa din raid, nu ai cum sa nu te bucuri cand dupa n ore in sfarsit avansezi.
    sustin parerea ta.

  17. #357 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Poate daca am intelege unele concepte nu am mai fi asa ursuzi. Uite, va lamuresc eu unul: chesturile care dau doar glimmer fac asta pentru ca pot fi farmate. Instanta aia ai putea s-o repeti la nesfarsit, voiati exotice si legendare din ea?

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  18. #358 SP
    495
    Member 495's Avatar
    reach of the century right there!

    sa farmezi 500 glimmer, undeva unde ai nevoie de un fireteam, cand poti face un public event singur si iei cateva mii. de parca glimmerul e o problema in destiny 2.

    voiam armuri sau arme garantat. am facut deja raidul de 3 ori si am un auto rifle si un pulse. pe warlock am primit chestul. atat! vroiam arme de 310+ minim ca sa se vada ca am fost la raid, nu sa fiu acelasi nivel cu gigel care face doar public events singur. Daca pe prestige nu cad arme si armuri de 350 nu stiu ce sa mai zic.

    bine ca pica la tot clanul ceva cand fac 6 raidul macar...

  19. #359 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bossb ziceam ca daca dadeau gear ca lumea ATUNCI erau farmate. Asa ca dau un caca de glimmer, nu sunt.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  20. #360 SP
    495
    Member 495's Avatar
    My bad, dar cum ai formulat prima oara asa se intelege.

    De acord cu tine. Dar macar drop dupa encounter, daca nu direct din chest.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 38 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By Clopotarul in forum Console Club
    Replies: 3701 Last Post: 24-04-2017, 01:36
  2. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts