Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: Psychonauts 2

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Whoa ce note
    Il astept cu super interes

  2. #22 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch trailer:

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Absolut fantastic jocul

    O sa ramana un clasic, la fel ca primu. Incredibil de bine facut si scris si desenat.

    Lumile sunt unice si incredibil de bine facute. Grafic arata exact asa cum ar trebui sa arate un astfel de joc. Vocile sunt foarte bine alese si interpreteaza pe masura si chiar se potrivesc perfect personajelor. Lip sync fabulos - unu din cele mai bune din jocuri de pana acum.

    Este un platformer fff bun pe care nu trebuie sa-l rateze niciun fan al genului.

    Am intrat putin pentru 30 minute sa-l testez si 4-5h later, l-am inchis cu greu ca sa ma bag la somn

  4. #24 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Interesant ca e disponibil si pe PS4 & PS5. Hehe!

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai baieti...daca sunteti fani adventure games, puneti mana si jucati joculetu asta ca-i absolut fenomenal

    E tot ce nu este Ratchet and Clank Rift Apart (care e un joc fara substanta, doar o carapace data de grafica si un schelet dat de jocurile anterioare si personaje).

    Efectiv nu ma pot satura de el. Sa explorez, sa gasesc collectibles amplasate inteligent, sa fac side quests fara markers si sa te ghidezi dupa o harta cu numere, nimic real time si dupa sunete sau locatii orientative.

    Este pur si simlu un deliciu sa-l joci si sa avansezi in poveste, sa vezi cum arata reprezentarea grafica a mintii umane cu problemele de zi cu zi si greutatile care te apasa

    Imi pare rau ca nu are un photo mode. Chiar daca nu are cele mai detaliate texturi, directia artistica e la inaltime

  6. #26 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    O sa il pun pe lista de jucat. Ratchet devine plictisitor din cauza povestei slabe si a modului cum exagereaza cu glumele.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi se pare incredibil (da, o sa folosesc fff mult acest cuvant in aceasta postare) ce interes scazut exista pe aici pentru bijuteria asta de joc

    Ca sa vedeti ce inseamna marketing agresiv pentru mediocritati de jocuri (vezi Ratchet and Clank Rift Apart) vs aproape 0 marketing pt joculetul asta care, cel putin personal, este acolo sus in top al celor mai bune action/adventure/platformers din ultimii...20 de ani.

    Este absolut fenomenal cu totul. E platformer-ul aproape perfect. Lumile, hartile, creierele pe care le vizitezi sunt atat de diferite si bine facute. Personajele sunt fff bine scrise si conturate de-ti este greu sa nu-i retii pe toti in primele ore. Iar voice acting-ul este pur si simplu fara cusur.
    Partea de world traversal si platforming este incredibil de bine inchegata si integrata in lume si se simte super natural. Iar trecutul lui in lumea circului se reflecta in toate miscarile pe care are.

    Reprezentarea grafica a lumilor sau al interiorul mintilor, cu problemele, regretele, indoielile, samd, este, again, incredibil de satisfacatoare si amuzanta.

    Sunt parti din lumi sau creierele vizitate, care vor ramane cu mine foarte multi ani de acum inainte.

    Totul in jocul asta a fost facut cu suflet si se simte. E genul de joc care-ti doresti sa nu se termine niciodata, desi stii ca este imposibil.

    E un pretendent real la GOTY, chiar daca nu face parte dintr-o categorie care ia astfel de premii si cred ca imediat ce-l termin, ma apuc de 1, pe care nu l-am terminat la vremea lui

  8. #28 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Problema e că nu au lansat o variantă de PS5 și nu-mi vine să dau 300 lei pe un joc de PS4 digital. Poate dacă vor scoate un update de PS5, dar din câte știu nu au anunțat așa ceva.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  9. #29 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Cam asa gandesc si eu, RDR2 a fost cel mai scump digital care l-am luat cand a aparut (280 lei). Insa asta e mai scump cu 9 lei . Nu este disponibil in format retail/fizic pe Amazon. Oricum sunt sigur ca cat de curand va avea o reducere. F1 2021 e sub 50 de eur acum si e lansat de 2 luni. Nu stiu ce rejucabilitate are Psyhonauts.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Problema e că nu au lansat o variantă de PS5 și nu-mi vine să dau 300 lei pe un joc de PS4 digital.
    Nu stiam asta dar...asta e bine...nu? Inseamna ca versiunea current gen e exclusiva pe Xbox si nu e nimic rau in asta.

    Dar nu cred, sincer, ca e vreo diferenta grafica intre Xbox One si Series. Poate doar la loading times, dar cat timp e rulat de pe SSD, nu ar trebui sa fie mari probleme.

    Din cate vad aici, are update de PS5, chiar daca e versiunea de PS4 Pro. Dar este un 1440p cu 60fps, cam ca majoritatea jocurilor de PS5.
    Iar loading-ul, desi este dublu fata de Series X (20s vs 8s), nu se compara cu versiunea de PS4 (1 min si 10s).

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am terminat zilele trecute. Absolut incredibil joc
    Efectiv imi doream sa nu se mai termine iar odata terminat, m-am apucat de 1 dar din pacate nu-l pot juca din cauza unui delay oribil la control
    Este genul de joc care, odata terminat, la fel ca dupa o carte buna, iti lasa un gol in suflet si nu stii ce sa faci cu viata ta dupa aia.

    Din punctul meu de vedere este GOTY clar. Joculetul asta o sa ramana un clasic.


  12. #32 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    M-am apucat de el in weekend, e mai bun decat ma asteptam, puzzeluri, poveste, mult peste ratchet and clank rift apart.

  13. #33 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar


    New features:
    • Bonus Psychoseismometer unlocked in Otto's lab after finishing Gisu's quest, making it possible to unlock enemy achievements during post-game state.
    • Check marks appear in location selection menus to indicate if all collectibles in a location have been found.
    • Otto-Spot photo filter to show collectibles in the Otto-Shot photo mode.
    • Show all available figments in the figment viewer menu even if you haven't found them yet.
    Bugs fixed:
    • General stability improvements for all platforms.
    • Improve environmental collision to prevent player and objects rarely falling through walls and floors.
    • Fix issues related to fall death and water curse, and preventing them from being broken if interrupted by a cutscene.
    • Fix duplicate characters and stray animation appearing in some cutscenes.
    • Fix issue that could cause flickering around objects submerged in water.
    • Improve save checkpoints to prevent the player's save data getting into a bad state.
    • Improve photo mode stability.
    • Expand the mental health advisory message.
    • HUD improvements to prevent extra health brains from appearing.
    • Improve PS4 version's resolution and stability on PS5.
    • Pause PC version when controller is unplugged.
    • Standardize PC controls between cutscenes and dialogue trees.
    • Improve xCloud streaming touch controls.
    > Improve PS4 version's resolution and stability on PS5.
    Meat's back on the menu, boys!

  14. #34 SP
    Manager paul's Avatar
    Documentar de 20+ ore in 32 parti despre facerea jocului: https://youtube.com/playlist?list=PL...erWWpMyOnh4UN_ .

  15. #35 SP
    Manager paul's Avatar
    "PSYCHOXXX"

    Psychonauts 3?


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 12:28
  2. Psychonauts in the Rhombus of Ruin By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 12:27
  3. Tim Schafer este pregatit pentru Psychonauts 2 By apbaciu in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 12-11-2010, 08:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts