Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 83

Thread: Shadow of Mordor 2

  1. #41 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pai man ,nici primul nu a excelat la capitolul grafica, dar a fost senzational ca si joc.

  2. #42 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Pai da...dar momentan (din ce am vazut aici) e cam lipsit de detalii grafice (texturi sol...siluetele orcilor din panoul/meniul asediului arata foarte rudimentar)...grafic e cam la nivel de primul joc pe generetia trecuta.
    Bineinteles ca au timp, si sigur vor adauga tot ce tine de floricele....momentan se axeaza pe mecanici de joc (plus ca din ce am vazut ,sunt atenti si la idei venite de la gameri) si implementarea lor coerenta in poveste.
    Acum ne arata ce e schimbat/adaugat fata de primul joc.
    Grafic ,sunt sigur ca va fi peste primul joc (cam ce am vazut in primul gameplay ...plus barba).
    E un joc pe care il astept cu mare interes .

    ---------- Post added 12-04-2017 at 21:57 ----------

    Cate ceva din culise:

  3. #43 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Chestii noi ,foarte interesante :noul sistem Nemesis si multe alte detalii (Monolith Live Twitch,part 6) :




  4. #44 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Un mare meh de la mine pt jocul asta. Trecand peste faptul ca aveam un respect f.mare pt Monolith acum multi ani, mi se pare ca acum se chinuie prea tare sa-si vanda produsul si nu le iese. Jocul arata a expansion pack pt primul, care pt mine cel putin a fost de o mediocritate alarmanta. Ma mir ca multi l-au vazut cu ochi buni dar probabil ca atunci era o perioada de seceta in gaming. Daca-mi aduc aminte bine, a iesit in anul ala cand DA:I a luat goty bleah

  5. #45 SP
    Member zoli86's Avatar
    Normal ca un developer vrea sa isi vanda produsul, in primul rand asta este un business. Daca e sa ne luam dupa comentariul tau atunci 90% din jocurile AAA ce apar arata doar ca un expansion, momentat Monolith are unul dintre cele mai bune sisteme de A.I. din industrie ( vezi F.E.A.R. ) implementat si transformat in Nemesis Sistem, ceva ce spre surprinderea mea nici un developer nu la copiat.

  6. #46 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Asa,un developer care e deschis cu tine,"gamerul-mare critic" ,te asculta ,raspunde onest la intrebari si incearca/vrea sa inbunatateasca/dezvolte cat mai mult un sistem de joc mai deosebit(dupa parerea majoritatii ....mai putin a ta) si nu sa-l simplifice "pt conserve/conservari".....e doar un nesimtit lacom care vrea dor banul tau....dar lasa ca le arati tu cum le joci tot jocul moca pe PC (si apoi dai cu el de pamant.....ca deh esti mai smecher decat ei).....bleah ....cum ar spune un "mare critic" .

  7. #47 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Nu cred ca se incadreaza in tiparul ala domnul "clovnusor" ,desi nicknameul sau il tradeaza nitel (in sensul ca nu-l recomanda ca un critic serios)

    Eu abia astept sa-l cumpar.

  8. #48 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Doar in tiparul de "Master Chef Critic" .

    Faza misto la jocul asta e ca nu avem cum sa-l cumparam cu ochii inchisi,doar pe baza de hype....vor fi prezentate o gramada de sesiuni de gameplay si vor fi destule interactiuni cu gamerii si fanii primului joc.(a si spus MdP ca vor urma saptamanal cate 3-4 filmulete cu gameplay nou/Q&A/noi mecanici de joc implementate ce vor fi prezentate )....cum a fost si la primul joc.

    Jocul,cu exceptia Nemesisului(care reprezinta unicitatea lui) nu prea e original cu nimic... a luat /combinat de la altii...dar a si inbunatatit :
    -luptele simplute din AC si Batman sunt mult mai elaborate .
    -cucerirea fortaretelor in mai multe etape ...avem forturi atacate/cucerite in etape si in AC4 ... dar aici e mult mai spectaculos...(plus recucerirea lor)

    Si foarte important....un joc cu antagonisti unici pt fiecare dintre noi.

  9. #49 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Sherwood, pari cam suparat si nu stiu cine te-a calcat pe batatura. Ma joc pe pc si console de mai multi ani decat ai tu.
    E firesc sa va aparati achizitiile sau jocurile preferate dar nu asa. Nu ma lua pe mine ca il iau de pe torrent sau mai stiu eu ce fumezi tu.

    N-are omu voie sa aiba o opinie ca automat se ofuscheaza x sau y.

    zoli86, business ca business, dar pe mine m-au pierdut cu primul joc. Oricum, nu zici rau, majoritatea jocurilor AAA din generatia asta sunt mai mult sau mai putin similare ca si concept. A avut Witcher 3 succes, hop si AC vrea sa fie asa. E Last of Us a doua venire a lui Iisus, hop si God of War ca nah. Oricum n-am cu cine, atata timp cat exista oameni care cumpara remaster-uri. Si asta spune ceva.

  10. #50 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Punem pariu ca e invers ?....ca nu cred ca ai trecut de 50...dupa cum te manifesti.

    Ai dreptul sa ai parerile tale....mai ales pareri bine documentate si matur argumentate....mai putin pareri "meh/bleah" (nu prea se potrivesc cuiva ce se bate in piept cu caramida ca-i mai veteran decat altii ...fara sa cunoasca de fapt realitatea) la ceva ce nu ai mestecat pe indelete .

  11. #51 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    bre, si atitudinea matale este acida, lasa , nu-i cazul de scandal aici .

    important este sa ruleze bine , caci daca s-a jucat prima parte e clar la ce sa te astepti si de la partea a doua.

  12. #52 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    caci daca s-a jucat prima parte e clar la ce sa te astepti si de la partea a doua.
    Bravo, asta ziceam. L-am terminat pe primul si mi s-a parut o de o mediocritate totala. Faptul ca e o copie la indigo dupa gameplay-ul Assassin's Creed nu e un plus pt joc. Macar in AC cataratul pe cladiri e mai dinamic si interesant; pe cand in SoM toate sistemele sunt copiate dar in cel mai rudimentar mod cu putinta.
    Combat-ul mi s-a parut forma fara fond, o copie a combat-ului Arkham dar mult sub standard.
    Singurul element care a ridicat un pic jocul a fost nemesis-ul dar si sistemul ala cateodata mi s-a parut previzibil si nu foarte bine pus la punct. O buna prima incercare din pct asta de vedere.
    Nu mai zic nimic de lumea pe care o explorezi, care pt mine cel putin a aratat ca o voma sau de marketing hook-ul LotR.

  13. #53 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Daca si despre un joc care a obtinut mai multe premii GOTY se discuta in halul asta, tind sa cred ca forumul devine usor usor un loc de hatereala.
    Chiar nu mai sunteti in stare sa va bucurati de un joc?
    Parerea mea este ca ai atatea optiuni momentan, incat ai destule jocuri de unde alege, cat sa gasesti unul pe gustul tau. Daca tuturor le gasiti neajunsuri, cred ca trebuie sa va lasati de gaming.
    Inteleg sa nu fie genul tau SoM, dar sa zici ca arata ca o voma lumea sau mai stiu eu ce. Chiar ne ducem in penibil.

  14. #54 SP
    Member clovnusor's Avatar
    keanustar, dupa cum spuneam mai sus, a primit Goty-uri (lucru nerelevant pt mine) intr-un an destul de secetos ca si jocuri.
    N-a zis nimeni ca nu ma bucur de jocuri, ba din contra, am atatea jocuri de terminat sau rejucat pe dificultati mai mari incat nu stiu cand o sa-mi fac timp pt toate dar asta era parerea mea despre SoM.
    Ma cam enerveaza moda asta in care ti se baga pumnul in gura daca ai o parere negativa despre un lucru si automat esti hater.
    Chestia e ca SoM este in genul meu pt ca imi plac la nebunie jocuri ca AC sau Batman Arkham dar SoM m-a dezamagit profund. Da, lumea chiar arata a o voma pe mai multe nivele si nu e deloc penibil. Mai au de invatat actualii developeri Monolith la ce inseamna un level design bun ca sa nu mai vbesc de un art style cat de cat acceptabil.
    Uitasem sa ma leg si de Talion care este cel mai generic si obosit design pe care l-am vazut. Nu credeam ca se poate mai rau ca Edward Kenway.

  15. #55 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    E clar ca jocul asta nu este de tine, pur si simplu. Mie mi-a placut primul si cel mai probabil imi va placea si SoW, dar cel mai bine vedem cand se lanseaza.
    N-are rost sa aruncam cu pareri asa profunde despre un joc care nici nu a aparut, iar ce s-a prezentat pana acum nu este nici aproape de varianta finala.
    Daca te-au deranjat unele chestii atat de mult, poti intra pe forumurile developerului si te poti plange acolo. Daca faci asta aici, nu vei schimba nimic niciodata. Din cate vad, oamenii de acolo chiar incearca sa prinda parerile jucatorilor pana la lansare, pentru a ne oferi un produs pe cat se poate mai aproape de gustul tuturor.

  16. #56 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Prima parte cel mai probabil a fost la nivel de testare de piata , sunt sigur ca partea a doua o sa fie mult mai complexa si mai bine gandita , insa cand spui complex implici automat si mai multe buguri , mie d-asta mi-e "frica" , ca nu o sa ai o experienta misto day one ci dupa niste luni bune de la lansare..

    lista mea de asteptare incepe cu acest SOM 2 , dupa care cel mai probabil urmeaza SW 2 si poate COD (ce se reintoarce la radacini) .. desigur nu mai pomenesc de exclusivele PS4 si RDR 2.. iar cu Prey de luna viitoare , hmm, nu stiu ce sa zic.

  17. #57 SP
    Member Sherwood's Avatar

  18. #58 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    E mega misto , mie mi se pare super fun sa ai atatea abilitati si combinatii incat sa faci niste combouri impresionante in plus nu te plictisesti sa tot macelaresti orcii aia

  19. #59 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Shadow of War: Meet Mordor's Fiery Drakes and Feral Beasts - IGN First


    Get an in-depth look at the flaming, winged terrors of the Mordor wilds alongside some other massive monsters in Shadow of War (IGN)


  20. #60 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Shadow of War: Weapons and Gear Detailed - IGN First.

    Learn how the equipment system works, where to find epic and legendary gear, and how augment all of it to fit your play style.



    ---------- Post added 25-04-2017 at 18:15 ----------

    Middle-earth: Shadow of War - Livestream Episode 7 | April 22, 2017




    ---------- Post added 26-04-2017 at 14:27 ----------

    MIDDLE-EARTH: Shadow of War NEW INFO | Recap of 7th Stream (pt cei care nu au rabdare)


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts