Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 19 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 363

Thread: FIFA 17

  1. #201 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Au aparut deja pe OLX la ciorditorii din BuCUResti, e plin la 300 lei ))

  2. #202 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Gameplay-ul din Demo părea marfă, iar jocul full este un flop.

  3. #203 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    De ce spui asta??

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

  4. #204 SP
    Member AlexG's Avatar
    Ionut ti-ai luat jocul ?

  5. #205 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    De ce spui asta??

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk
    Pur şi simplu au schimbat gameplay-ul din Demo.

    ---------- Post added 27-09-2016 at 20:55 ----------

    M-am referit la faptul că au schimbat gameplay-ul din demo. S-au dus tot spre FIFA 16. FIFA 16 nu a fost rău deloc, dar zic că gameplay-ul din demo şi cel din FIFA 17 full diferă foarte mult. Ăla din demo chiar era mult mai bun ca cel din versiunea aceasta (1.01). Să nu mă înțelegi greşit, FIFA 17 nu e rău, dar nu mai are acel gameplay din demo, care era impresionant.

  6. #206 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Fii si tu mai specific. Ce s-a schimbat fata de demo privitor la gameplay?

  7. #207 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Fii si tu mai specific. Ce s-a schimbat fata de demo privitor la gameplay?
    Pasele, mişcarea jucătorilor în teren, dar mai ales acea libertate pe gazon care te lăsa să adopți stilul tău preferat de joc, fir tiki-taka, fie contraatac.

  8. #208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt mai multumit de jocul full decat de demo, in privinta paselor. Cat de gameplay, trebuie sa construiesti si sa pasezi fff mult. Si totul e ok

  9. #209 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu sunt mai multumit de jocul full decat de demo, in privinta paselor. Cat de gameplay, trebuie sa construiesti si sa pasezi fff mult. Si totul e ok
    O să-l mai încerc şi mâine.

  10. #210 SP
    Member AlexG's Avatar
    Care ma ajuta si pe mine sa il cumpar de pe usa ?

  11. #211 SP
    Member Melo's Avatar
    Merge si pe PS4, cont UK, dar am varianta retail.

  12. #212 SP
    Member clax_117's Avatar
    am cumparat pana la urma si eu varianta digitala pt xbox one. am incercat sa joc *** si deoarece nu ma pricep deloc am sters clubul. problema este ca acum mi-am creat un nou club dar nu il pot redenumi pt ca nu am lvl20 . daca cineva care joaca pe xbox one are acel lvl si ma poate ajuta si pe mine sa-mi trimita gift acel club rename as fi foarte recunascator . idul meu este octav1923 . va multumesc anticipat !

  13. #213 SP
    Member blondutzu's Avatar

    FIFA 17

    mi se pare mie sau jocul asta arată demențial? nu mai am FIFA 16 instalat sa il compar si nici nu am mai jucat de ceva timp încât sa imi mai amintesc prea bine. Cred ca weekendul asta se lasă cu FIFA, i'm impressed
    PS pe X1 il joc

  14. #214 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Oare sa-l găsim in seara asta pe rafturi la Altex/eMAG ?

  15. #215 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu stiu ca voi sunteti cu totii plini de hype inainte de lansare, dar eu am jucat vreo 20 de meciuri din Demo si mi se pare ca problemele majore ale jocului au ramas inca de la FIFA 15 sau 14:

    1) Jucatorii nu se demarca, nu ataca nici cand pui Quick Tactics pe All Out Attack. Nu poti face un contra-atac pentru ca nu ai cu cine, nu alearga nimeni spre poarta adversa.
    2) Pasele au ramas la fel de imprecise. De multe ori mingea ajunge la alt jucator decat cel intentionat, de multe ori jucatorul nu e in stare sa faca o preluare cum trebuie la o pasa simpla din 2m si astfel pierde posesia.
    3) Balbaiala fundasilor cand nu se mai intelege nimic din joc. Se ingramadesc toti spre minge dar nimeni nu e in stare sa o arunce din joc, iar asta duce la niste goluri penibile.
    4) Jocul de pase este greu de realizat, din cauza impreciziei, din cauza preluarilor proaste, ramai doar cu clasicul mod de a juca Fifa cu PACE si atat.
    5) LAG-ul actiunilor. Apas sa iau mingea, dar vad ca nu reusesc, asa ca revin cu pressing prin doar ca apoi sa castig mingea si sa ramana comanda cu si sa degajeze mingea imediat aiurea. Se intampla sa recuperez mingea tinand apasat , iar cand mingea e la juatorul meu el sa ramana cu acea comanda de si sa paseze mingea aiurea si sa piarada din nou posesia.
    6) Scripting sau cum vreti sa il numiti. Dar e prea aiurea cand joci impotriva lui City si nu le poti lua mingea, o echipa cel mult mediocra si care paseaza ca Barcelona in 2010. Inteleg ca au antrenor nou cu stilul asta de joc, dar e mult prea vizibila treaba asta cu unele echipe. Nu pare natural, ci doar fortat. E imposibil sa faci anumite pase pe care le face AI-ul. ManU sunt praf in real life, dar in FIFA sunt greu de batut, mai ales fata de echipe gen Juventus sau Bayern care ar face-o praf in orice meci real.

    Mie jocul inca mi se pare stricat si nu mi se pare fun to play. Pacat ca anul asta nu mai exista nicio alternativa, dar sunt tentat sa nu iau niciun joc de fotbal anul asta, pentru ca pur si simplu e aceasi marie in alta palarie. Ma tenteaza insa modul Journey care imi place cum se prezinta si poate ar iesi interesant.

    Nu stiu cum sunteti multumiti si chiar impresionati de joc cand problemele astea exista inca de la Fifa 14 si 15 si tot nu s-au rezolvat.

  16. #216 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    Il gasesti la "bisnitari" pe OLX. Il vand chiar mai scump ca in magazin .
    Nu mai luati asa ceva oameni buni, maine o sa il aiba toate magazinele in stoc.

  17. #217 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, dupa cum am zis, in jocul final au schimbat complet sistemul de pase. Iar jucatorii se demarca. Cred ca am jucat aseara vreo 10 meciuri Online si nu am avut niciun fel de problema de genu asta.
    Daca vrei pase precise, nu mai alerga. E un joc de pace si fara tactica si cu graba nu rezolvi nimic.

    Daca vrei sa deposedezi, apasa LT (L2), fara viteza si fara sut, iar daca nu baga picioru, apasa pe sut doar cand stii sigur ca-i poate lua mingea.

  18. #218 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    @ tudyniuz
    mai sunt pasele cu X asa de asistate ? adica X-X-X-X - (sut) - GOL
    Mai ajuta jocul echipele slabe facând-o pe a ta proasta? (mi se pare ca da din ce ai scris mai sus, ca jucatorii tai nu dau pase bune dar echipa adversa, desi slaba pe hartie, rupe tot)

  19. #219 SP
    Member clax_117's Avatar
    ma ajuta si pe mine cineva va rog mult cu un gift sa schimb numele echipei in UT? idul meu este : octav1923

  20. #220 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @Razvan: Nu stiu ce au schimbat si ce nu, dar demo-ul m-a pus pe ganduri pentru ca sunt prezente aceleasi probleme vesnice.
    @cosminbad: Ceva de genul, mai ales dupa ce dai tu un gol si conduci, parca se vad cu meciul castigat si nu mai reusesc sa lege doua pase intre ei.

    Am zis cele de mai sus dupa vreo 20 de meciuri in Demo, iar impresia e clara, nu vad nicio schimbare importanta fata de jocurile vechi. Poate il iau pentru acel Journey si pentru a schimba tabara anul asta, dar nu sunt dat pe spate deloc de absolut nimic. Nu ma mai impresioneaza grafica sau atmosfera din unele meciuri cand gameplay-ul ma dezamageste si nu pare sa fi progresat deloc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 19 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts