Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 19 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 363

Thread: FIFA 17

  1. #81 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by ragnarlodbrok23 View Post
    Hmm... Sa vedem ce e de el
    Man, scrie un articol, filmeaza, fa ceva, te rog eu... Am mega hype la jocul asta... Mor aici

  2. #82 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...eu nu am primit nimic desi sunt acolo de cel putin 1 an. Dar da, nu exista optiune de FIFA si poate ca d-aia.

  3. #83 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nu va ambalati,grafica e mult mai impresionanta decat gameplay-ul

    ---------- Post added 20-08-2016 at 07:31 ----------

    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    Man, scrie un articol, filmeaza, fa ceva, te rog eu... Am mega hype la jocul asta... Mor aici
    ai rabdare ca nimeni nu vrea sa isi piarda accesul la beta
    spuneau unii pe forumul oficial ca in ultimile zile de beta devin disponibile si celelalte mode-uri.daca nu vin devin disponibile iti scriu eu ca h2h devine plictisitor

  4. #84 SP
    Member BatsBike's Avatar
    'ovy' patrascu zica ca, se poate sprinta de voie .. pare ca, va fi un goalfest ca prin fifa 11, 12 .. asta pentru online ..

  5. #85 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar

  6. #86 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Eu unul nu mai am răbdare pana apare.... Cred ca va fi epic la fel cum a fost 07 pe PC , poate din 10 in 10 ani ne arunca o bomba de-asta de joc ))))


    Sent from Xbox Dashboard

  7. #87 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    O precomanda la FIFA 17 Deluxe Steelbook Edition de unde se poate face?

  8. #88 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Din ce am jucat eu, in mare parte jocul este mai bun decat 16.

    Chestii care imi plac:

    - Pasele au fost inbunatatite, merg mai bine pasele printre. Daca incerci sa dai pasa cu spatele la coechipier, dai ca dracu, si asa imi place.
    - Centrarile se duc mai bine, mai ales alea in forta ( apesi de 2 ori pe patrat ) . Noua metoda de centrari din corner, lovituri libere mi se pare foarte ok, dar trebuie exersata... ( prin "noua metoda" ma refer la faptul ca poti sa iti alegi zona unde sa centrezi )
    - Suturile de la distanta mi se par aproape la fel ca in 16 doar ca au o viteza mult mai mare. Driven shot-urile mi se par ok, nu prea am dat foarte multe.
    - O chestie care chiar imi place foarte mult sunt intrarile prin alunecare, atunci cand bagi un tackling si esti indeajuns de aproape de minge, jucatorul iti pastreaza mingea la picior si poti sa pleci cu el pe contraatac sau sa pasezi.
    - Skill move-urile gen Body Feint sunt din nou back, poti sa te folosesti de ele aproape la fel de bine ca in fifa 15.
    - Viteza jocului este o combinatie intre 15 si 16, nu va ganditi ca o sa puteti sa fugiti cu Doumbia de la jumatatea terenului pana in poarta, dar nici ca in fifa 16 unde dupa ce treci de un jucator daca nu dai pasa sau sut imediat, te ajunge din urma adversarul si te deposedeaza.
    - Modul de a bate un PK este total diferit, poti sa iti iei avant si sa dai mai tare, mingea se duce foarte realistic in poarta atunci cand sutezi.

    Chestii care nu imi plac:

    - Grafica este ok, dar dupa PAREREA mea e la fel ca in NBA 2k16 sau chiar mai slaba. ( Este mai buna decat FIFA16, dar nu "sparge gura targului" cum au prezentat ei in trailer )
    - Rebound-urile sunt la fel ca in fifa 16, sutezi respinge portarul mingea direct in piciorul atacantului.
    - Fundasii se dau cap in cap exact ca in 16 fara sa ii controlezi tu...
    - Penalty-urile sunt la fel de cretine ca in fifa 16, nu controlezi jucatorul respectiv si se da PK.

    Tot ce am scris mai sus a fost din testarea Beta-ului in modul KICK OFF cu un prieten. Nu am jucat ONLINE, nu ma pot pronunta in legatura cu SCRIPTINGUL sau altceva. Am inteles ca in ultimele 3 zile de beta o sa avem acces la toate modurile, revin cu un post atunci, daca o sa fie asa.

  9. #89 SP
    Senior Member nina's Avatar
    grafica e cea mai buna inbunatatire adusa fiindca gameplay-ul nu aduce schimbari mari.te vei obisnui repede si ti se va parea un fifa 16 care are super op protejarea mingii cu corpul.chestia asta daca ramane asa te poate ajuta sa castigi si in ut mode cu o echipa care n-are pace dar sa aibe strenght
    va fi destul de populara man. united cu ibra si rooney in atac,pogba mijlocas ofensiv


    un pic mai detaliat
    protejarea mingii e foarte op
    pasele sunt la fel ping pong,viteza foarte mare,fug mereu ca niste cai unlimited stamina,unlimited high pressure lucruri care sunt in 16
    suturile de la departare nu mai intra atat de des ca in 16 sau e pentru ca au schimbat un pic suturile,conteaza parca mai mult acum cat tii apasat
    headingul la fel,nu mai dai asa des gol.poti alerga pe lateral ca apoi s-o arunci in careu si sa speri ca inscrii cu noroc cu capul,ei bine spera mai mult,pupa icoanele mai des
    am tot apasat Y sa iasa portarul la cornere,nu mai iese ca in 16.ala care bate un corner e avantajat fiindca va lovi mingea cu capul in multe ocazii decat cel ce se apara.norocul e ca headingul nu mai e op ca in 16 si avand traiectorii nereusite apara/respinge portarul
    cionirile sunt nerealiste in cele mai multe cazuri.cateodata degeaba incerci sa intri in oponent ca nu-l darami si mingea tot la el ramane

    cam asta e experienta in h2h si cam majoritatea s-au bazat pe protejarea mingii.de ce sa nu recunosc si eu la fel.probabil lumea a vrut sa se adapteze cat mai repede la asta.nu prea au existat puradei care sa abuzeze de centrari aruncate in careu sau acel LT+Y deci ma pot insela in privinta eficientei loviturilor de cap

  10. #90 SP
    Junior Member RaduBest200's Avatar
    Salut, ar fi bine ca cei care au testat sa ne spuna si pe ce console, versiunea de PS3 a testat-o cineva ?

  11. #91 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sunt curios daca schimba ceva la Pro Clubs fata de 16

  12. #92 SP
    Senior Member nina's Avatar
    eu n-am mai jucat de duminica si azi vad update si au introdus coop seasons in menu dar nu e cred jucabil ca nu ma lasa sa dau add new season si am 2 romani la friends care au h2h beta

  13. #93 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Sunt curios daca schimba ceva la Pro Clubs fata de 16
    Ia vezi aici: https://www.easports.com/fifa/news/2...s-new-features

  14. #94 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    multumesc. Sunt curios daca o sa mai fie Pro Club asa de scriptat... am patit de multe ori (80% din jocuri) sa jucam cu echipe mai slabe 1-2 stele si sa ne bata echipa noastra de 4 jumate cu 5 -0. daca nu rezolva asta, o sa ramana la fel de cretin si imposibil. Cine joaca PClub stie ce vorbesc


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  15. #95 SP
    Senior Member nina's Avatar
    au deblocat de ieri mode-urile,exact cum spuneau aia de pe forumul oficial
    am jucat doar 1 meci de ut si e acelasi rahat online,ma refer la script
    am facut pe acolo 3 building squads
    nu am putut juca *** champions fiindca trebuia pana pe 25 aug la nu stiu ce ora si dupa ora aia intra weekend sau weekly care nu ma pot califica
    am mers apoi pe 1 meci de pro club la drop in.am castigat cu 1-0 dupa o centrare data de AI catre mine si eu cu o lovitura de cap lesinata am inscris
    creste greu virtual player-ul fiindca de abia mi-a crescut jumatate de unitate sau o treime de unitate la cateva atribute
    de exemplu daca aveam 75 heading dupa meci mi-a crescut la 75.5 sau 75.3 heading cu toate ca am inscris cu capatana

    maine pe 28 poate voi face si eu stream la beta pe seara

  16. #96 SP
    Member BatsBike's Avatar
    'the journey' ai incercat .. ? .. am vazut ceva videos leaked via youtube .. atractiv dar nu grozavie, un 'be a pro' cu alt caracter .. de cateva zile joc demo la PES & .. sunt diferente evidente ..

  17. #97 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nu e the journey in beta doar ut,career,seasons,pro club,kick off

  18. #98 SP
    Senior Member nina's Avatar
    mi-am cumparat season pass la the division in loc de pre order la fifa ca in alti ani.nu stiu dar parca ut mode e acelasi an de an,foarte frustrant.merci beta ca eram indecis ce sa-mi cumpar.il voi cumpara dar nu mai dau 250 ron cand il pot lua cu 120 ron dupa 2 luni

  19. #99 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Eu nu am dat niciodata 250 lei pe Fifa la lansare. 180-200

  20. #100 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Eu nu am dat niciodata 250 lei pe Fifa la lansare. 180-200
    Digital sau pe "cd" ?

    Trimis de pe al meu GT-N8010 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 19 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts