Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 104

Thread: Sony PlayStation 5

  1. #1 SP
    Banned nurv's Avatar

    Sony PlayStation 5

    Chiar daca mai sunt 5 ani pana la lansarea ei, sunt zvonuri ca deja ar fi in stadiul de early development iar SONY testeaza o serie de tehnologii hardware si software care si-ar putea gasi implementarea in urmatoare generatie. Unele din ele sunt memoria 3D Stacked RAM si tehnologia Cloud.
    Rumor reports reveal that the PS5 may run entirely off cloud technology and could release as late as 2020.
    De dragul discutiei, ce vi-ar place sa vedeti in Playstation 5? Ce sistem de operare credeti ca va rula in spate? Controlerul - ce vi-ar place sa vedeti schimbat la el, configuratia hardware [nu ma refer la puterea CPU/GPU - vor merge tot pe un APU sau vor reveni la configuratii custom ca in cazul Playstation 3?] ci la unitatile de stocare, unitatea optica, accesul la internet, etc. Si apoi serviciul PSN Plus, ce va place si ce nu va place la el.
    Attached Images Attached Images ps5.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    E prea devreme pentru un astfel de topic.

  3. #3 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Stai sa avem mai multe jocuri pentru generatia curenta, pentru a putea fi remasterizate pentru PS5

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In mod clar este prea devreme, dar eu pariez pe faptul ca urmatoarea generatie de consola va fi o cutie gen Apple TV cu un hardware de TV/Smartphone si totul se va face cloud (partea de computing - un prim pas va fi noul Crackdown pentru Xbox One) si poate vom avea un HDD de 3-5TB pentru a downloada jocurile, dar sunt sigur ca nici macar atat. Ci probabil ceva de 100GB pentru poze/videos.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^ În acest caz mă întorc la PC după o pauză de 14 ani

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    ^^^ În acest caz mă întorc la PC după o pauză de 14 ani
    Eu unul sper sa nu fie atat de nesimtiti! Pana la urma la cat de des iti iei disconect de la PSN/Xbox Live in ziua de azi sper ca nici un producator de console sa nu se bazeze atat de mult pe cloud...

  7. #7 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Ar fi nasol sa fie totul pe cloud..sper sa ramana asa cum e doar sa aibe un cpu/gpu sa rupa pc-urile pe genunchi , si mai ales , astept o revansa din partea xbox pt ca si-au luat-o urat de tot la generatia asta...
    poate nu mai o dau cu TV/ TV si cu cine nu vrea cloud sa se joace domne pe vechea generatie asa ne sfatuiau cei de la xbox ...

  8. #8 SP
    Member marv's Avatar
    eu sper doar sa nu renunte la jocurile in format fizic in anii care vin, desi toate argumentele imi sunt impotriva. Daca totul e online:
    - nu trebuie sa-si bata capul cu distribuitorii
    - jocurile pot fi lansate cand vor ei, fara sa stea la dispozitia magazinelor
    - nu mai consuma materiale pentru cutii, manuale, discuri, etc, deci e mai eco-friendly.

    Cu toate acestea, repet, eu sper sa nu se renunte la formatul fizic.

  9. #9 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Ar fi nasol sa fie totul pe cloud..sper sa ramana asa cum e doar sa aibe un cpu/gpu sa rupa pc-urile pe genunchi , si mai ales , astept o revansa din partea xbox pt ca si-au luat-o urat de tot la generatia asta...
    poate nu mai o dau cu TV/ TV si cu cine nu vrea cloud sa se joace domne pe vechea generatie asa ne sfatuiau cei de la xbox ...
    Good luck with that.

    Cam devreme pentru speculatii.

  10. #10 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by marv View Post
    eu sper doar sa nu renunte la jocurile in format fizic in anii care vin, desi toate argumentele imi sunt impotriva. Daca totul e online:
    - nu trebuie sa-si bata capul cu distribuitorii
    - jocurile pot fi lansate cand vor ei, fara sa stea la dispozitia magazinelor
    - nu mai consuma materiale pentru cutii, manuale, discuri, etc, deci e mai eco-friendly.

    Cu toate acestea, repet, eu sper sa nu se renunte la formatul fizic.
    Si sa fie mai ieftine, cum ar trebui logic sa fie, eliminand toate cele enumerate de catre tine.

  11. #11 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Faceti greseala de a compara consolele cu telefoanele... dupa cum a spus si Zero, nici nu avem suficiente jocuri pe generatia actuala

  12. #12 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    si mai ales , astept o revansa din partea xbox pt ca si-au luat-o urat de tot la generatia asta
    Revansa la ce? Vad ambele console la fel si treaba cu ddr5, ddr3 este praf in ochi, cel putin pana acum. Iau ca exemplu MGS: Ground Zeroes si MGS: The Phantom Pain care arata ca doua picaturi de apa pe ambele.

    Nu vad ce revansa ar trebui sa isi ia. Vorba lui Zero, poate la generatia viitoare ne scutesc de atatea remasteruri si jocuri care au ceva diferit fata de precedentul doar cifra din coada

  13. #13 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Eu de la urmatoarea generatie de PS vreau un alt controller. Ca cel de pe xBox One

  14. #14 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Nu vad ce revansa ar trebui sa isi ia.
    Revansa la faptul ca au fost mai slabi pe partea de hardware si d-asta lumea a cam migrat spre ps4 , iar rezolutiile de la mai multe jocuri asta demonstreaza , revansa de a fi "la moda" iar..

  15. #15 SP
    Banned nurv's Avatar
    Nici DirectX 12 nu va reusi sa salveze foarte mult situatia cu performanta inferioara a hardware-ului, e mult prea slab fata de PS4. In curand standardul pentru XBone va fi 720p. Macar nu va fii subHD [1024x600] cum au fost multe jocuri pe PS3. Dar devine irelevanta rezolutia, cat timp jocul are atmosfera, efecte bune de iluminare, cinematica a gameplay-ului si level design bun, diferentele intre 720p si 1080p vor deranja doar in technical FaceOff-s si mai putin in timpul jocului.

    Toata seria Call of Duty a fost in 1024x600 pe console, Black Ops 2 a fost chiar 860x600 pe PS3. Asta nu l-a impiedicat sa fie jucat in multiplayer cu frenetism de milioane de gameri.

    Asta cu XBone poate 720p fata de PS4 care poate 1080p e doar motiv de flame si troll cat timp jocurile sunt captivante. Am vazut un trailer de la Gears of War 4 pentru XBone, m-a captivat atat de mult incat nu ma intereseaza ce rezolutie nativa are, vreau sa il joc fara doar si poate.

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce a vrut să fie topicul asta și uite unde s-a ajuns...

  17. #17 SP
    Member blondutzu's Avatar
    actually e distractiv cum isi da lumea cu parerea in privinta consolelor, majoritatea detinand doar una si vorbind din auzite de pe IGN sau Gamespot. Faci compromisuri indiferent de ce ai alege, cel mai bine e sa le ai pe ambele si ai terminat balciul, mai ramane sa faci rost de timp apoi sa joci ce merita pe fiecare in parte.

    OT. ar trebui mutat pe aria PS, scad sansele de a se transforma intr-un vs

  18. #18 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Vreau ca trailerele din store sa se vada in 1080p, share-ul sa fie full hd, nu cred ca sunt pretentios, asta ca sa am cat de cat sperante. Daca e sa visez, as visa la o consola upgradabila hardware fara sa se urmareasca transformea in pc: tv, windows, direct x, etc ca asa mai bine luam un desktop. Adica, pe langa hard sa poti schimba procesorul, sa mai pui niste rami, asta ca sa nu mai scoata 6-le curand.

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Daca e sa visez, as visa la o consola upgradabila hardware fara sa se urmareasca transformea in pc: tv, windows, direct x, etc ca asa mai bine luam un desktop. Adica, pe langa hard sa poti schimba procesorul, sa mai pui niste rami, asta ca sa nu mai scoata 6-le curand.
    Până la urmă vrei PC

  20. #20 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    ei, nu ajungi chiar acolo, hard-ul se poate inlocui de la old-gen incoace

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts