Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 44 of 44

Thread: The Last of Us (series, HBO)

  1. #41 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am terminat de vazut si eu sezonul 1. Inca nu am jucat the last of us 1, dar aveam spoilere mari din ambele jocuri. Am plecat cu asteptari foarte joase, in ideea in care credeam ca notele mari sunt date de fanii francizei si ca serialul nu poate fi decat cel mult mediocru. Am ramas atat de impresionat in legatura cu modul atent in care au fost construite personajele, relatiile dintre ele (cu un nivel ridicat de complexitate), modul in care au construit acest univers apocaliptic, atmosfera creata, schimbarile de pacing... Nu imi aduc aminte sa fi vazut un serial care sa puna atat de mult accent pe emotia dintre relatiile interumane, mai ales pentru ca nu s-au axat doar pe relatiile clasice de tip tata-fiica, iubit-iubita etc. ... Serialul este motivul pentru care imi doresc sa incep curand si jocul (desi nu aveam deloc de gand) ca sa le pot compara. Sper sa o tina tot asa. Unii vor zice ca multe episoade sunt prea lente, ca nu se intampla de fapt nimic relevant in ele - parerea mea este ca de fapt acele episoade sunt ca sa contureze mai bine universul, dramele altor persoane in acest univers apocaliptic - nu e vorba doar despre JoeL si Ellie (bine, si ca sa intinda nr. de sezoane). Sper sa o tina tot asa.

  2. #42 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Unii vor zice ca multe episoade sunt prea lente, ca nu se intampla de fapt nimic relevant in ele - parerea mea este ca de fapt acele episoade sunt ca sa contureze mai bine universul, dramele altor persoane in acest univers apocaliptic - nu e vorba doar despre JoeL si Ellie (bine, si ca sa intinda nr. de sezoane). .
    Nu s-au lungit cu nimic pana acum in afară de episodul cu Bill. In joc nu primim atâtea detalii despre relația celor doi, se insinuează doar ca ar fi existat cândva. In rest 90% din sezon e exact primul joc, cap coadă. Ba chiar unele capitole le-au prezentat mai pe scurt in serial, poate prea pe scurt (de exemplu David). Relația dintre Joel si Ellie parca e mai bine conturata in joc.

  3. #43 SP
    Manager paul's Avatar
    Kaitlyn Dever o joaca pe Abby in sezonul 2:

  4. #44 SP
    Member codpin's Avatar
    Aduce un pic cu Abby din joc la fata, dar cam slabuta la corp. Sunt curios cum o sa o faca buffed up sa corespunda actiunii.

    Si sper sa aiba o viata mai usoara decat a avut actrita care care a facut voice acting.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 01-04-2017, 05:22
  2. Replies: 0 Last Post: 13-09-2013, 09:54
  3. Replies: 0 Last Post: 20-05-2013, 10:34
  4. Replies: 0 Last Post: 09-04-2013, 10:24
  5. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 18:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts