Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Disney+

  1. #21 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Tell that to HBO Au seriale cu episoade cu traducere in orice alta limba decat romana. Pana si aplicatia are portiuni unde scrie doar in engleza sau ungureste.

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La HBO cred ca e alta treaba, pentru ca ei sunt in primul rand canal TV, iar acolo au traducere in RO la toate.
    Apoi ce e pe Max fara sub in RO, cred ca e alta treaba.

  3. #23 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    De Max e vorba. Oricum, ar trebui sa aiba si ce cauti tu, adica aplicatia e Disney... Disney, copii, parc de distractii etc etc. Ar fi culmea, mai ales cand poate continutul majoritar e "tintit" inspre copii.

  4. #24 SP
    Member theusher's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu intrebam de dublare in RO (adica voice over) pentru filme/desene facute pentru copii, nu de subtitrare.
    Fara subtitrare in RO nu cred ca au voie sa intre pe piata, deci aia nu ar fi fost o intrebare valida.

    Oricum interesant site-ul, macar ca sa vezi ce content exista, sperand ca o sa fie acelasi peste tot.
    Poti sa vezi pe site-ul ala si titlurile care au dublaj in romana. Selectezi la Audio Track.

    La o prima privire sunt 541 titluri care vor avea romana ca dublaj vs. 1609 titluri care au engleza si/sau alte limbi. Putin peste un sfert din content o sa fie in romana (audio) si 1141 cu titrare, daca e accurate site-ul

    Dsny.pl

  5. #25 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Foarte util site-ul de mai sus, multumesc!

    Somehing is weird tough, sa inteleg ca nu exista nici un titlu cu subtitrare in bulgara, croata, sarba, slovena, bosniaca etc.. ?
    Nu mai zic de audio. Stiu ca se lanseaza si in acele tari, este cel putin curios.

  6. #26 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Deja se poate descarca aplicatia.

    Pe site-ul lor, in afara de abonamentul de 29.90 lei/luna, mai au un alt abonament (pentru cei care nu au prins oferta de 239.90 lei/an) de 299.90 lei/an, asta ar insemna 25 lei/luna.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Astia nu au ceva pachet pentru mai multe ecrane simultan? Sau nu este o problema?

    Intreb pentru ca se intampla des, pe Netflix, sa ne uitam si noi pe un TV si copilu pe un TV in acelasi timp. Pe langa asta, am si sharing cu fratele meu care nu sta in acelasi loc.
    Sa inteleg ca nu se poate face asta cu Disney+?

  8. #28 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pe site, ei zic ca se poate viziona de pe 4 dispozitive simultan.

    L.E.: Oare a primit cineva pe mail oferta lor de inscriere? Stiu ca ziceau ca poate dura pana la 24 ore, dar sunt curios daca se misca repede cu chestia asta.

  9. #29 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Pe site, ei zic ca se poate viziona de pe 4 dispozitive simultan.

    L.E.: Oare a primit cineva pe mail oferta lor de inscriere? Stiu ca ziceau ca poate dura pana la 24 ore, dar sunt curios daca se misca repede cu chestia asta.
    Chiar vroiam sa intreb acelasi lucru. Eu m-am inscris cu 2 mailuri diferite (in perioade diferite), si inca nu am primit nimic de la ei.

  10. #30 SP
    Junior Member Elwe's Avatar
    Eu am primit dimineata la 8 si am activat oferta.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din cei care si-au activat deja oferta, aveti idee daca dupa ce trece primul an, se poate trece la plata lunara?
    Din ce scriu ei aici, reiese ca se va prelungi automat cu inca 1 an, la pretul normal.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2022-06-14-10.57.59-am.jpeg

  12. #32 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Eu inca nu am primit pe mail. Desi m-am inscris cu acelasi mail de doua ori in saptamani diferite...
    Iar legat de pret, si eu ii intrebasem pe instagram de treaba asta, si nu mi-au raspuns.
    Inseamna ca oferta de 239,90 lei este valabila 1 an si ulterior se trece la 299,90 lei cum este acum, daca te inregistrezi direct.

    Nu cred ca poti trece de la abonament anual la cel lunar.

    "După ce ți s-a facturat contravaloarea abonamentului anual, nu vei putea să revii la abonamentul lunar sau să anulezi imediat. Dacă dorești să modifici abonamentul după ce ți s-a debitat contul, ia legătura cu noi pentru asistență suplimentară."

    https://help.disneyplus.com/csp?id=c...426fddd39619c8

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, asta se intelege, dar e aiurea sa te forteze.
    Eu mi-am pus un reminder pentru 2023 ca sa anulez abonamentul si apoi voi trece la plata lunara.

    LE: din quote-ul ala de la final inteleg ca daca mi-am facut abonament anual si nu doream, atunci e mai complicat de anulat si mutat pe lunar, dar nu inseamna ca nu poti anula cel de 1 an cand expira (deci trebuie anulat inainte putin) si apoi sa faci unu lunar.

    E aiurea ca nu-ti ofera optiunea sa platesti lunar dupa ce ai avut anual, mai ales ca ei fac mai multi bani daca platesti lunar.

  14. #34 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Poti anula oricand abonamentul pana la noua facturare si sa folosesti incontinuare abonamentul pana la expirare.

    https://help.disneyplus.com/csp?id=c...426fddd3961914

    ---------- Post added 14-06-2022 at 14:56 ----------

    @razvanrazy: Tu ai primit pe e-mail oferta de pre-inregistrare? Eu inca nu am primit nimic. Si am citit ca sunt destul de multe persoane care sunt in situatia mea...

  15. #35 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Pentru cei interesati -> control dot com

    Creeaza DNS tunneling. Merge folosit si pt HBO, si pt Disney si restul. Eu am locatia setata pe Boston, iar numarul de filme de pe HBO US nici nu se compara cu ce e pe Romania. Pe Ro sunt doar resturi. La fel de bine se poate folosi si pt Disney, in caz ca ca vreti full access la contentul de USA (daca nu avem full pe Ro)

    Am zis ca imi iau Disney pentru Lost, insa mai aman un pic. Aparent, nici Plex nu scapa de controld Asa am reusit sa vad niste chestii pe care le aveam de ani de zile pe watchlist, cu no chance of seeing them in the near future (Man on Wire, Taxi to the Dark Side, The Last Circus etc). Plex e moca pentru cine nu stia. Doar ca baga 30 de secunde de reclama la 10 minute. Pot sa traiesc cu reclamele alea.

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Tu ai primit pe e-mail oferta de pre-inregistrare? Eu inca nu am primit nimic. Si am citit ca sunt destul de multe persoane care sunt in situatia mea...
    Dap. Ma inregistrasem acm cateva saptamani (1-2, nici nu mai stiu) si am primit chiar azi dimineata, la 8:05 mail-ul cu oferta de activat.

  17. #37 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Ciudat ca eu nu am primit nimic. Poate nu s-a inregistrat inscrierea . Desi vazusem acel "ok" ca m-am inregistrat, iar pe mail nici nu am primit vreo notificare de atunci pana in prezent. Mai astept, poate poate.

    Banuiesc ca acel link cand il deschizi te pune sa completezi datele, inclusiv cea de e-mail nu? Adica nu cred ca oferta e"atasata" e-mail-ului.

  18. #38 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Da, o sa primesti un mail cu un link spre "Activeaza oferta" si acolo o sa mai bagi inca odata mailul, setezi parola, alegi cum sa platesti(card sau paypal) si gata.
    Daca folositi Gmail, sa verificati si in tabul Promotions sau chiar Spam. Mie mi-a venit mailul cu oferta de activare in Promotions nu in cel principal.

  19. #39 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Am verificat in ambele locuri, in afara de inbox, si tot nimic. Astept. Teoretic pana maine la ora 10, ar trebui sa primesc.

    ---------- Post added 15-06-2022 at 10:05 ----------

    Nici acum nu am primit mail... Cea mai proasta organizare a lor. Putea sa lasa 1-2 zile oferta de 240 lei pentru cei care se inscriau. Fara pre-inscrieri sau alte chestii in avans...

  20. #40 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Pentru cei interesati -> control dot com

    Creeaza DNS tunneling. Merge folosit si pt HBO, si pt Disney si restul. Eu am locatia setata pe Boston, iar numarul de filme de pe HBO US nici nu se compara cu ce e pe Romania. Pe Ro sunt doar resturi. La fel de bine se poate folosi si pt Disney, in caz ca ca vreti full access la contentul de USA (daca nu avem full pe Ro)

    Am zis ca imi iau Disney pentru Lost, insa mai aman un pic. Aparent, nici Plex nu scapa de controld Asa am reusit sa vad niste chestii pe care le aveam de ani de zile pe watchlist, cu no chance of seeing them in the near future (Man on Wire, Taxi to the Dark Side, The Last Circus etc). Plex e moca pentru cine nu stia. Doar ca baga 30 de secunde de reclama la 10 minute. Pot sa traiesc cu reclamele alea.
    ce vrea sa fie acest "control dot com" mai exact? un website? un app/software?

    control.com duce la ceva site care nu are legatura cu DNS, iar google search nu arata nici un rezultat cu DNS tunneling cautand "control dot com"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Colectie Eu si Disney By andreizamfir in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 17-09-2021, 11:05
  2. Disney inchide LucasArts By Dant3 in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 07-05-2013, 00:00
  3. Disney cumpara Marvel By dogdan in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 01-09-2009, 17:39
  4. Disney ajunge la SingStar By MonkY in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-08-2008, 21:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts