Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Hip Hop Romanesc

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Hip Hop Romanesc

    Testam mai devreme Youtube Leanback, si am dat de cateva clipuri necunoscute, formatii la fel de necunoscute... asa ca am zis sa tragem un thread dedicat muzicii hip-hop romanesc. Bineinteles, puneti si voi clipurile cele mai bune, nu bagati la gramada. De exp. eu am dat de un clip al Parazitilor pe care nu l-am auzit/vazut pe nicaieri: 17


    La fel, nu stiu cum de am ratat: Mari romani

  2. #2 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Sunt mai putin cunoscute pt. ca ambele nu apar pe nici un album, sunt facute custom pt. Prima/TVR pentru emisiunile cu acelasi nume.

    2 favorite de'ale mele :




  3. #3 SP
    Member ineedmoney93's Avatar


    Recomand Ghetto Dacii, C.T.C., Deceneu si Zale

  4. #4 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Pai daca tot s-a deschis un topic pentru asta,o sa pun si eu cate ceva din "favoritele" mele:


    Si destul "de curand" aparutii CIA din Craiova:

    Sunt foarte multi hip-hoperi buni dar nu sunt cunoscuti/promovati,la mod este Puya care s-a facut cocalar din pacate

  5. #5 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Autorul este Maiccec, din pacate multi cred ca este facuta de Nimeni Altu'


  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    Si destul "de curand" aparutii CIA din Craiova:
    Asta a fost buna. Au "apart" pe piata, oficial de app 5 ani, iar ei canta de muuult mai multi. Eu ii stiu dintr-un concert in Craiova de prin 2000. Au facut super show. Oamenii sunt foarte buni si au un potential imens. Au versuri bune si lipsite de injuraturi (gen ratatii de la Mafia si, mai nou, Parazitii) si nici nu o da in manele (gen puia sau sisu).

  7. #7 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asta a fost buna. Au "apart" pe piata, oficial de app 5 ani, iar ei canta de muuult mai multi. Eu ii stiu dintr-un concert in Craiova de prin 2000. Au facut super show. Oamenii sunt foarte buni si au un potential imens. Au versuri bune si lipsite de injuraturi (gen ratatii de la Mafia si, mai nou, Parazitii) si nici nu o da in manele (gen puia sau sisu).
    Am spus de curand aparuti pentru ca nu sunt asa vechi ca Mafia sau Parazitii stiu ca,canta de mult(scuzati cacofonia)

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cativa dintre greii hip-hop-ului romanesc:










  9. #9 SP
    Member FusioN's Avatar

  10. #10 SP
    Member mastakilla's Avatar





  11. #11 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Contribui și eu cu c�teva piese care nu au apucat să vadă lumina reflectoarelor și nici camerele de luat vederi.














  12. #12 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Hail to the king Vexx. Nu stiu cum de am uitat sa-l includ in postul meu. I am sorry.
    P.S. ma bucur sa vad ca sunt atatia fani ai HipHop-ului Underground pe acest forum.

  13. #13 SP
    Banned FormableTube's Avatar



    Mai era una "mai noua" de la parazitii si refrenul parca era "Daca n-aveti dinti,sugeti un corn cu lapte".Chiar nu-mi aduc aminte numele melodiei.

  14. #14 SP
    Member FusioN's Avatar
    @FormableTube

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Obligatory :




  16. #16 SP
    Member rappy777's Avatar
    Dupa mine, Cumicu este unu` din cei mai buni rapperi din Romania





    Astea sunt doar clipurile oficiale, dar mai are si niste melodii care chiar trebuie ascultate

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rappy777 View Post
    Scuze pentru off dar cum pot posta clipuri de pe youtube pe forum ?
    Nu trebuie decat sa pui linkul, nu embedd code-ul. Linkul care este de obicei de genul
    PHP Code:
    http://www.youtube.com/watch?v=KQKFkfwiOaY 
    Tot ce este dupa & nu e necesar.

  18. #18 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Cateva din preferatele mele :
    Este playlist pentru a ocupa mai putin spatiu.




  19. #19 SP
    Member Cata25's Avatar


  20. #20 SP
    Member zempty's Avatar




    [/URL]


    Se vinde linistea-n grame ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts