Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 76

Thread: Ultimul serial vizionat!

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Ultimul serial vizionat!

    Chit ca postam din an in Paste pe topic si chiar si atunci postam cateva cuvinte, haideti totusi sa avem un topic separat pentru serialele ce ne ocupa timpul.

    Eu am terminat de vazut FlashForward, recent. Desi m-a plictisit la inceput, trebuie sa recunosc ca mi-a placut foarte mult finalul. Tema a fost draguta, un clasic "destin vs. liber arbitru", imbracat in haine noi: o scurta viziune a viitorului.

    Personajul principal, Mark Benford, este genial. Lupta sa epica impotriva destinului este descrisa pe parcursul serialului, alaturi de alte povesti aproape la fel de captivante. Un alt personaj ce mi-a placut a fost Dr. Bryce Varley. Momentul FlashForward-ului l-a prins pe un pod, cand incerca sa se sinucida datorita cancerului in stare terminala. In viziunea sa traia, era fericit si isi cunoscuse sufletul pereche. Aceasta viziune i-a redat optimismul si chiar viata, evolutia sa fiind remarcabila.

    Sunt si cateva personaje cu un rol destul de inchis, greu de explicat, care mi-au lasat impresia ca sunt acolo doar ca sa starneasca anumite reactii in personajele principale (sotia lui Benford, de exemplu).

    Per total, serialul primeste de la mine un 9/10. Merita un al doilea sezon!

    + personaje multe, cu povesti variate si interese la fel de colorate.
    + actiunea nu ramane in acelasi loc prea mult, se intinde pe continente.
    + personajul principal este politistul clasic american, badass, inteligent, in lupta cu viciile sale...
    + Dominic Monaghan. Genial rol!
    + finalul.

    - tendinta lor de a trage mai mult de poveste, motiv pentru care primele episoade sunt destul de lalaite. Cum a scazut audienta, cum au scazut numarul episoadelor si au devenit mai interesante...

    "FlashForward" (2009)@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTY1MDg1MjUxMl5BMl5BanBnXkFtZTcwNDc2NTk4Mg@@._ V1._SX100_SY133_.jpg@@AMEPARAM@@BMTY1MDg1MjUxMl5BM l5BanBnXkFtZTcwNDc2NTk4Mg@@@@AMEPARAM@@SX100@@AMEP ARAM@@SY133
    Attached Images Attached Images flash_forward_cast-thumb-550x351-19390.jpg flash-forward.jpg flashforward_1.jpg flashforward_y1_gal_001.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Blue Montain State - 8 / 10

    Un serial plin de actiune, comedie, fete frumoase.

    Abea astept inceperea celui de-al 2-lea sezon.
    Attached Images Attached Images tv_blue_mountain_state01.jpg watch-blue-mountain-state-season-1-episode-10.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Reaper

    + personajele
    + povestea
    + Ray Wise ( perfect pentru The Devil)
    + comedie
    + mai multe

    - unele episoade mai plictisitoare
    - finalul care mai lasa loc de un sezon nou

    9/10

    L-am vazut mai demult si mi-a placut, din pacate nu mai se face un sezon nou.
    Attached Images Attached Images reaper-season-2-episode-12.jpg

  4. #4 SP
    Junior Member c0sm1n87's Avatar
    30 Rock

    Liz Lemon este scenarista la The Girlie Show. Dar cand seful ei batran moare si un noul sef, arogantul Jack Donaghy ii cere sa angajeze un fost star de cinema foarte volatil si cu serioase probleme de personalitate, Liz trebuie sa aibe grija ce face ca sa isi continue treaba si sa nu isi piarda mintile. Dar reinoirea show-ului The Girlie Show cu acest individ sarit de pe fix, Tracy Jordan, nu este deloc o slujba usoara.
    +Alec Baldwin, Tina Fey, Tracy Morgan .. genial
    +good writting
    +comedie inteligenta fara hlizeli si chiuituri pe background
    -prea putine episoade

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am terminat azi noapte Reaper. Super tare... pacat ca l-au anulat si pe asta dupa 2 serii (desi incepuse sa fie mai bun)... Anyway, daca vreti 2 serii de fun and evil:

  6. #6 SP
    Member zempty's Avatar
    Pare destul de haios serialu ... are cateva faze grozave in trailer I`m the Devil

    Ultimul serial vizionat este Flash Forward , cred ca a explicat trickz tot ce este de spus despre el

  7. #7 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar
    Unu dintre cele mai tarii seriale la ora actuala Supernatural

  8. #8 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar

  9. #9 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Am terminat de vizionat The Mentalist, Lie to me si Dexter. Toate trei mi-au placut la nebunie, mai ales ca din primele doua poti sa prinzi cateva trucuri (eh, si din Dexter poti sa prinzi cateva trucuri). Per total niste seriale excelente pe care le recomand cu caldura.

    (Acum ma uit la Warehouse 13)

  10. #10 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Am terminat primele doua sezoane din Warehouse 13 (7/10).

    + artefactele
    + personajele principale

    - efectele speciale dau sezatia de buget redus
    - fir narativ destul de previzibil

    Per total un serial destul de interesant care sper ca va deveni mai bun in sezonul 3.

  11. #11 SP
    Member muski's Avatar
    Californication 10/10

    Am vazut primele 3 sezoane , un serial senzational tot ce am de zis e ca nu trebuie ratat
    Attached Images Attached Images californication-823582l.jpg

  12. #12 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Chuck 9.5/10
    +Chuck
    +Sarah
    +Casey
    +Morgan
    +Cat Squad
    +actiunea
    +povestea
    +fazele amuzante
    ..etc
    Un serial absolut superb. Recomand
    "Guys...I know kung fu"
    Attached Images Attached Images chuck-poster-season-3.jpg

  13. #13 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    How I Met Your Mother 10/10
    "This is going to be LEGEN -- wait for it -- DARY! LEGENDARY !
    HOW I MET YOUR MOTHER este o comedie despre Ted, in general si, mai exact despre cum el s-a indragostit. Totul a inceput atunci cand prietenul cel mai bun al lui Ted, Marshall, arunca bomba, cum ca o va cere de sotie pe actuala prietena, cu care era de mult timp, o educatoare, Lily. In acest moment Ted realizeaza ca ar fi indicat ca si el sa fac pasul cel mare, lucru ce implica mai intai sa-si gaseasca, marea iubire. Cel care il ajuta in marea cautare, este prietenul lui, Barney, un burlac convins, cu pareri mereu surprinzatoare si cu diferite metode de a cunoaste femei, care nu dau niciodata gres. Cand Ted o cunoste pe Robin, este sigur ca e vorba de dragoste la prima vedere, dar destinul are un cuvant de spus in ceea ce il priveste. Seria este narata prin intermediul flahback-urilor: Ted le povesteste copiilor sai, cum a cunoscut-o el pe mama lor mai exact.

    Si acum urmaresc Battlestar Galactica,singurul serial SF care ma atrage,am incercat si Stargate dar nu am reusit mai mult de 2 episoade sa urmaresc.
    Attached Images Attached Images how-i-met-your-mother-how-i-met-your-mother-2697721-1024-768.jpg vbfg.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Californication... la fel cum spunea cineva mai sus: 10/10 Il recomand tuturor.
    Acum ma uit la NCIS: Los Angeles care este foarte bun si el, dar nu se ridica la nivelul lui Californication, oricum nu are rost sa le compar pentru ca sunt doua seriale total diferite.

  15. #15 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    Sons Of Anarchy 9/10
    + suspans
    +actiune
    +Hellboy si Familiat Bundy(actorii)

    -Poate 2/13 episoade pot fi mai plictisitoare dar in rest este bestial

  16. #16 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lie to me - 9/10
    Superb serial, actorii joaca foarte bine, te indragostesti de personajele acelea, dar cel mai mare plus e ca inveti o gramada de chestii interesante. Un mic minus pentru ca unele cazuri nu erau asa interesante...

  17. #17 SP
    Member Moromete's Avatar
    Tanar si nelinistit, din greseala il vad mereu, pentru ca e...VESNIC!!!

  18. #18 SP
    Junior Member thegamer's Avatar
    The Big Bang Theory 9.2/10

    +Comedie in esenta tare
    +Penny
    +Comics nerds
    +Sheldon
    +star wars light sword

  19. #19 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Battlestar Galactica 10/10
    +Actori
    +Povestea
    +Interpretarea rolului extraodinara
    +multe altele,imi pare rau ca nu imi vin acum in minte

    Acum m-am apucat de Caprica care pare sa fie la fel de bun.
    Attached Images Attached Images bsg-3.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Am vazut recent "John Doe". Nota 10,5.
    1 sezon, 22 episoade a cate 44 de minute de infuzie cu awesomeness.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  3. Un serial Battlefield: Bad Company la orizont By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 2 Last Post: 12-10-2012, 09:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts