Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 106 of 244 FirstFirst ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 156 206 ... LastLast
Results 2,101 to 2,120 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #2101 SP
    is the man! trickz's Avatar

    The Expendables
    .

    Un film clasic de actiune. Stallone filmat numai din unghiuri in care sa nu i se vada varsta, Rourke intr-o stare continua de degradare, Statham are un rol slab dar macar il joaca decent. Povestea filmului este decenta pentru un film de actiune. Efectele speciale nu mi se par demne de un astfel de film, cu nume asa grele in distributie, dar ne descurcam cu ce primim. Cel mai mult mi-a placut Terry Crews. Cea mai mare dezamagire: finalul.

    Nota: 7/10


    The Experiment
    .

    Fascinant. Nu m-a mai tinut asa lipit de ecran un film, de la Shutter Island incoace. Cel mai bun exemplu de natura umana. Brody si Whitaker au jucat de exceptie. Cea mai mare dezamagire: nu am. Ce mi-a placut cel mai mult: suspansul si gradul de realism al intamplarilor. Orice set de oameni, alesi la nimereala, pusi in conditii similare, ar proceda LA FEL! Groaznic...

    Nota: 9/10


    Repo Men
    .

    Un alt scenariu apocaliptic al viitorului nostru. De data aceasta, bolile si practic moartea au fost eliminate din viata de zi-cu-zi, pentru un pret potrivit. Totusi, nimeni nu iti spune ca daca nu mai poti sa iti platesti ratele, un agent va intra in casa ta ca sa recupereze "investitia". Filmul urmareste "evolutia spirituala" a agentului Remy. Ce nu mi-a placut: salturile de la killer la mielusel apoi iar la killer. Puteau sa il pastreze mai consecvent, partea in care era mielusel (de altfel pusa pe fast forward comparativ cu resstul filmului) putea sa fie eliminata cu totul. Ce mi-a placut: VW Touareg. Badass car.

    Nota: 6/10

    Shutter Island
    .

    Genial! Suspansul la el acasa. Unul din cele mai bune roluri ale lui Leo. Am vazut filmul de 5 ori si tot nu mi-a ajuns! Astept cu nerabdare ocazia sa vad si "Inception", mai ales fiind considerat mai bun decat Shutter Island, ceea ce nu pot sa concep...

    Nota: 10/10
    Attached Images Attached Images shutter-island-poster.jpg repo_men_ver5.jpg experiment-poster-04.jpg expendables-poster.jpg

  2. #2102 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post

    Shutter Island
    .

    Genial! Suspansul la el acasa. Unul din cele mai bune roluri ale lui Leo. Am vazut filmul de 5 ori si tot nu mi-a ajuns! Astept cu nerabdare ocazia sa vad si "Inception", mai ales fiind considerat mai bun decat Shutter Island, ceea ce nu pot sa concep...

    Nota: 10/10
    nu e mai bun ca shutter island, doar ca e mai accesibil, mai usor de inteles, de aceea e atat de cunoscut/popular printre cinefili. shutter island lasa loc de multe interpretari, de aceea poti sa-l revezi de mai multe ori fara sa te plictisesti, ca de fiecare data iti vine o idee noua sau afli ceva nou. nu vreau sa para o hiperbola, dar e capodopera cinemagiei moderne, vorbesc de shutter island, cel putin in viziunea mea.

  3. #2103 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Ce am inteles eu din postul tau:

    *dragut film
    *nu-l suport pe Shia LaBeouf
    *nota 4/5

    Nota este ca nu-l suporti tu pe Shia LaBeouf? Sau ai dat 4/5 pentru ca este un film slab si deloc "dragut". Poate ma lamuresti ca pe mine nu ma deranjeaza deloc prestatia lui Shia LaBeouf si chiar sunt curios cum este filmul.
    filmul este interesant, si pentru cei care au rabdare cu filmele lui Stone... dar dacă ai fi fost curios ai fi dat click pe linkul de sub postul meu...
    Goggayya//6.45Creation
    deci lectura placuta...

  4. #2104 SP
    Senior Member huber's Avatar
    SALT un film de nota zece ... merita vazut
    Attached Images Attached Images angelina-jolie-salt-300x288.jpg

  5. #2105 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eat Pray Love - 6 / 10

    Un film prea lung pentru ce ofera. O poveste adevarata care, daca s-ar fi concentrat mai mult pe partile frumoase a filmului si mai putin pe cele plictisitoare si "urate" si ar fi avut o lungime mai normala, gen 1h 30m ar fi fost ok.



    Nu mergeti la film cu ideea de a vedea un film gen Into the Wild, care sa te faca sa vrei sa pleci in lume sa te regasesti, pentru ca nu este decat prin idee, nu si prin realizare.

    Eat Pray Love (2010) - IMDb@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTY5NDkyNzkyM15BMl5BanBnXkFtZTcwNDQyNDk0Mw@@._ V1._SX95_SY140_.jpg@@AMEPARAM@@BMTY5NDkyNzkyM15BMl 5BanBnXkFtZTcwNDQyNDk0Mw@@@@AMEPARAM@@SX95@@AMEPAR AM@@SY140
    Attached Images Attached Images eat-pray-love-movie-poster.jpg

  6. #2106 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Ceva recomandari pentru filme/seriale gen ''The Walking Dead'' sau ''Resident Evil'' ?

  7. #2107 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    teh walking dead e serial nu film.

  8. #2108 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    teh walking dead e serial nu film.
    M'am exprimat gresit. Ma refeream la tema serialului (adica zombie....).

  9. #2109 SP

  10. #2110 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Paranomal Activity 2
    Paranomal Acitivity

  11. #2111 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    AngelicToucH, RazvanL, dati si voi note la film. Ziceti 2-3 cuvinte, ce v-a placut, ce nu v-a placut. recomandati, nu recomandati. Asa poate oricine sa faca o lista cu filme...

    LE: in cazul asta, nu era mai logic sa dai un quote sa stie lumea la ce te referi ?

  12. #2112 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Erm...Daniel intreba ce filme gen Resident Evil i-ar recomanda lumea.Si eu i-am recomandat.

  13. #2113 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Mi'am descarcat Day of the dead si The Crazies.... Celelalte doua le'am vazut
    In seara asta voi viziona The Crazies. Thx Angelic

  14. #2114 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Mi'am descarcat Day of the dead si The Crazies.... Celelalte doua le'am vazut
    In seara asta voi viziona The Crazies. Thx Angelic
    Vrei sa spui ca le-ai descarcat folosind un program pay-per-view, nu?

  15. #2115 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Vrei sa spui ca le-ai descarcat folosind un program pay-per-view, nu?
    Nu.

  16. #2116 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Nu.
    Ba asta vrei sa spui. Le-ai platit inainte sa le descarci.

  17. #2117 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    This is going to be amuzant rau.

    Am vazut si eu Dawn of the Dead . Era un chinez .. bleah nici nu vreau sa vorbesc.

  18. #2118 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Scott Pilgrim Vs The World 10/10

    Un film original,plin de acel nu-stiu-ce care te face sa nu te desparti de el,iar dupa ce se termina,incepi sa cauti tot felul de prostii pe google;de la Puckman pana la Ramona Flowers( <3 );Michael Cera isi joaca rolul exceptional,rolul de pusti heartbroken and looking for that special someone.Elizabeth Winstead isi face debutul,as putea spune,in acest gen de filme and she does it with a BLAST!

    Merita vazut!

    Like'ish: Kick-Ass.

    Scott Pilgrim vs. the World (2010) - IMDb@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTkwNTczNTMyOF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzUxOTUyMw@@._ V1._SX95_SY140_.jpg@@AMEPARAM@@BMTkwNTczNTMyOF5BMl 5BanBnXkFtZTcwNzUxOTUyMw@@@@AMEPARAM@@SX95@@AMEPAR AM@@SY140

  19. #2119 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Scott Pilgrim vs The World 3/10

    Ori nu e genu meu,ori nu am inteles eu,ori e prea idiotic filmu,deci x se indragosteste de y....si incepe sa fie atacat de fostii iubiti al lui y.Unu din iubiti e super veagan...i was like WTF...cand am vazut veagan police efectiv am ramas mut/masca/pleasca/impietrit si m-am gandit CE P*** FILM E ASTA FRATE.Pacat de efectele speciale ca unele au fost misto...dar total irosite pe filmu asta.

    Probabil ca daca as fi fost fumat/drogat/beat ...TOATE la un loc mi-ar fi placut.

  20. #2120 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Ice Age 10/10
    Attached Images Attached Images ice_age_1.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 106 of 244 FirstFirst ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 156 206 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts