Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 131 of 244 FirstFirst ... 31 81 121 129 130 131 132 133 141 181 231 ... LastLast
Results 2,601 to 2,620 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #2601 SP
    Member carcru's Avatar
    Eight Below - 10/10 - Filmul este bazat pe un fapt real. Un grup de husky au supravietuit pe cont propriu timp de 180 de zile in timpul celei mai geroase ierni din ultimii 25 de ani. Restul il puteti viziona daca va intereseaza,un film superb.
    Attached Images Attached Images 1_eight-below-dvd-poster.jpg

  2. #2602 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Cold Prey (Fritt Vilt ) 9/10

    un fel de Friday 13th la norvegieni... cu mai puţină nuditate şi cu multă zăpadă...
    +povestea �n sine e drăguţă nu scoasă din tiparele geniului eminescian.
    +tipa din rolul principal este sexi şi faină...
    + personajele chiar te ataşezi de ele, aici pot să adaug că este un film care nu pare grăbit şi dezvoltă relaţia privitor-personajele din film.
    - puteau să se mai joace puţin cu filmul adică să-l mai �ntindă p�nă pe la două ore!
    - tipul (personajul negativ) a murit prea sec

    Cold Prey 2 (Fritt Vilt II ) 8.5/10

    + atmosfera
    + personajele
    + finalul...
    + asemănarea personajului negativ cu Jason...
    + băbuța care a fost la toaletă aproape de finalul filmului unde ăştia cad ca muştele apare băbuţa şi spune că a fost p�nă la toaletă...
    + tipa tare mult �mi aduce aminte de Sigourney Weaver ca Ellen Ripley chiar este o scenă c�nd tipa are un prim plan și zici că e tipa...
    -prea multe jump+scared... man that sucks.
    -nu prea explică nici �n primul nici �n al doilea de ce Jason de norvegia ucide... ok... părinţii l-au aruncat �n zăpadă şi l-au acoperit cu ea... dar totuşi ăsta nu-i motiv...
    -prea stă eroina pe tuşă filmul ăsta...

    mai este și partea a treia care este defapt un prequel... Fritt Vilt 3
    Attached Images Attached Images ingrid_bols__berdal_526123p.jpg big.jpg untitled-1-copy.jpg fritt-vilt.jpg

  3. #2603 SP
    Member AVoF's Avatar
    Jackass 3d 9.5

    EXTRAORDINAR, cu mult peste asteptarile mele, pot zice ca le intrece pe precedentele, cu putin.

  4. #2604 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Sanctum (2011) - IMDb

    Sanctum (2011)

    Nota 8.5/10

    Film facut dupa o poveste reala. James Cameron nu ma surprinde cu nimic special pe parcursul filmului.

    http://www.imdb.com/title/tt0472399/

    The Mechanic (2011)

    Nota 7/10

    Actiune in stilul Jason Stathm. Foarte previzibil tot filmul dar actiunea a fost bunicica si coloana sonora ok.

    http://www.imdb.com/title/tt1458175/

    The Next Three Days (2010)

    Nota 9/10

    Un film cu un suspans de exceptie. Russel Crowe nu dezamageste.

    http://www.imdb.com/title/tt1542344/

    127 Hours (2010)

    Nota 9.5/10

    http://www.imdb.com/title/tt0758752/

    S-a mai discutat mult pe seama acestui film si nu ramane sa zic decat ca este exceptional.

    Love and Other Drugs (2010)

    Nota 7.5/10

    http://www.imdb.com/title/tt0970866/

    Bunicel, merita vazut de Dragobete.

    Little Fockers (2010)

    Nota 6.5/10

    M-a dezamagait tare fata de precedentele. Sper sa nu mai existe si partea IV daca va fi tot in acest stil cu umor belgian in ambalaj mexican.

    http://www.imdb.com/title/tt1504320/

    The King's Speech (2010)

    Nota 10/10

    Senzational. Primul film la care se pare ca sunt de acord cu Regina Elisabeta

  5. #2605 SP
    Junior Member iulikkk's Avatar
    Kagemusha de Akira Kurosawa
    Kagemusha (1980) - IMDb
    Attached Images Attached Images 53-5330-jy6yg00z.jpg

  6. #2606 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by iulikkk View Post
    Kagemusha de Akira Kurosawa
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca se cerea si un astfel de thread. Aici o sa va rog sa prezentati ultimul film vizionat, cu link la IMDb (aveti buton de tag) si cu nota. Daca aveti si poze, be my guests. Va rog sa folositi cu incredere tag-ul de spoiler, sa nu stricati filmul.
    Deci ma-ntelegi?!

  7. #2607 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by avof View Post
    jackass 3d 9.5

    extraordinar, cu mult peste asteptarile mele, pot zice ca le intrece pe precedentele, cu putin.
    unde?

  8. #2608 SP
    Member AVoF's Avatar
    L-am vazut acasa, blu-ray.In octombrie ii inebuneam pe cei de la Movieplex daca-l baga sau nu si nu a fost difuzat la noi.

  9. #2609 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    unde?
    Vezi ca este si pe "internet". Asta in cazul in care nu obisnuiesti sa vezi toate filmele in avanpermiera.

  10. #2610 SP
    Member AVoF's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Vezi ca este si pe "internet". Asta in cazul in care nu obisnuiesti sa vezi toate filmele in avanpermiera.

    Trebuie sa avem si locuri unde sa le vedem.

  11. #2611 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai vazusem ca la cinema boii nu l-au bagat, iar pe net era numai 3D ultima oara cand m-am uitat. O sa-l iau sa ma uit... acum chiar nu am de ales, as fi mers bucuros la cinema pt asa ceva.

  12. #2612 SP
    Member TheSpider's Avatar
    127 Hours 10/10
    foarte bun film,merita vazut.am ramas impresionat...e unul din acele filme care te lasa cu gura cascata.
    +mi-a placut mult la inceputul filmului cum au fost scoase in evindenta briceagul si apa care picura,aparent niste lucruri nesemnificative,a caror importanta o realizezi mai tarziu.
    -nu am inteles cum a reusit sa-si puna ceasul cu o singura mana...
    127-hours-766886l.jpg

  13. #2613 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Minority Report - 9.3

    Acest film l-am văzut imediat după lansare respectiv �n 2002 și am simțit nevoia de a-l revedea pentru a �mi compara impresile, aceeași impresie, magnific!
    Attached Images Attached Images minority_report.jpg

  14. #2614 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    The Hangover (unrated version) - 8.5/10

    Cu două zile �nainte de nuntă, Doug (viitorul `mire`) impreuna cu 3 prieteni merg p�nă la Las Vegas pentru o binemeritată petrecere a burlacilor. După o noapte de pomină, din care nu-şi mai aduc aminte nimic, prietenii găsesc �n baie un tigru, iar �n şifonier un bebeluş de şase luni. Cu Doug dat dispărut, cei trei vor fi nevoiţi să reia traseul din noaptea trecută pentru a-şi da seama ce s-a �nt�mplat şi pentru a-l face pe mire să ajungă la timp la nuntă.
    Attached Images Attached Images hangover-movie_poster.jpg

  15. #2615 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    In sfarsit am vazut Jackass 3! 9/10
    Acum inteleg de ce nu l-au bagat la cinema. Ori riscam toti stop cardiac de la atat ras, ori vomita juma' de sala

  16. #2616 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Resident - 7 / 10

    Un film cu o atmosfera foarte buna, bine interpretat (tipu ala seamana suspect de bine cu Javier Bardem) si cu un scenariu bun (desi nu original 100%).

    Merita vazut
    Attached Images Attached Images the_resident_1.jpg 2.jpg

  17. #2617 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

  18. #2618 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Excelent. Mi-a placut foarte mult The King's Speech si imi pare bine sa-l vad recompensat.

  19. #2619 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie imi pare rau ca n-a castigat True Grit, un film mai mult decat genial. Iar TRON, in ciuda faptului ca n-a fost cine stie ce de capul lui, a avut o coloana sonora peste orice alt film de acolo (dar putin peste Inception), imi pare rau ca n-a luat nimic. In rest, foarte bine, am prezis 11 oscaruri

  20. #2620 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Zebraman 2


    7/10
    nu este ceva fenomenal dar merge pentru o s�mbătă seara...film cu eroi si cu villains... e ceva gen Batman!
    singurul minus este ca pentru Takashi Miike este nitel cam slabut in materie de violenta si brutalitate/gore si tot ce e frumos in lumea asta... ma asteptam la mai mult violenta si gore...dar asa este un fel de Batman Begins...

    ---------- Post added 05-03-2011 at 08:21 PM ----------

    Attachment 98100

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 131 of 244 FirstFirst ... 31 81 121 129 130 131 132 133 141 181 231 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts