Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 142 of 244 FirstFirst ... 42 92 132 140 141 142 143 144 152 192 242 ... LastLast
Results 2,821 to 2,840 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #2821 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    My bad, nu citisem bine tot postul.

  2. #2822 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Se poate sa nu te lauzi cu filmele de pe .net? Adica... pe mine unul nu ma intereseaza ca tu crezi ca filmul nu este original. Eu speram sa aflu asta singur. Pe 29 cand apare in Romania. Una este sa spui la doua, trei, 100 de zile dupa premiera cat de original este, alta e sa vorbesti de un film ce inca nu a fost lansat.

    Inca ceva: decat sa pui diacritice, nu crezi ca efortul e mai util folosit sa scrii corect? His scary?
    sorry, he �s a scary man... neatenţie... ce loser mi-s! chiar nu am observat... pe bune scuze...

  3. #2823 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Fast 5.

    Filmul nu este nici pe departe atat de prost pe cat "se spune". Singura problema pe care pot sa o gasesc este faptul ca au taiat din curse si secvente cu masini pentru partea de poveste, devenita semi-telenovela.

    + gasca reunita.
    + aparitia de la final a unor personaje feminine din primul si al doilea film.
    + masini exotice
    + plan de actiune imens, aproape imposibil, realizat cu usurinta, totusi. Ador acest aspect in filmele de actiune.
    + finalitatea planului, lucru la care nu m-am asteptat.
    + lupta dintre The Rock si Vin Diesel.
    + Han si prietena lui
    + finalul carene invita sa ne rezervam deja locul pentru Fast 6

    - tenta de telenovela
    - doar traficantii de droguri au bani? Aparent, numai de la ei se fura in filmele cu masini.

    Nota este greu de dat. Pentru un film cu masini, nota nu are cum sa fie sub 9. Pentru un film, in general, este pe undeva sub 7.
    Attached Images Attached Images fast_five_031.jpg

  4. #2824 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The Troll hunter - 9.5/10
    Cum eu dau note de 10 numai filmelor epice de genul LOTR care merita vazute de fiecare data, acest film urca foarte mult in propriul top 10.
    Un film norvegian despre niste tineri care vor sa faca un film despre braconaj (sau asa am inteles eu, subtitrarea mergea greu). Dar ajung sa-l filmeze pe Hans, un vanator de troli (da ati auzit bine, troli) in timpul actiunii. Mi-a placut foarte mult ca filmul respecta viziunea trolilor din folclorul norvegian si faptul ca este filmat cu o camera de mana (REC, Cloverfield style) ceea ce adauga mult de tot la partea de realism. Un alt punct forte este sfarsitul, total neasteptat, te lasa cu o mutra de WTF! Mai jos un trailer ca sa va convingeti:


  5. #2825 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Hobo with a Shotgun 6/10
    Grindhouse movie... bazat pe unul din trailerele false ale lui Quentin Tarantino/Robert Rodriguez
    sex/gore cam asa pot descrie filmul... daca va placut GrindHouse-urile lui Tarantiono/Rodriguez o sa va placa şi asta...
    concluzia: devine boring după primele 20 de minute... nu are potenţialul restului de Grindhouse cu care am fost obişnuiţi Machete/Planet Terror/ Death Proof
    acum ar fi tare sa se faca
    Attached Images Attached Images hobo_with_a_shotgun_one_shell_poster.jpg

  6. #2826 SP
    Member Bogdan's Avatar
    White Noise 2 - 7.8/10

    A fost �n regulă filmul, acțiunea se desfășoară piramidal, uneori puțin cam evidentă următoarea secvență dar previzibilitatea practic se strecoară �n majoritatea filmelor. După ce am vizionat primul White Noise mă așteptam ca acesta (White Noise 2) să urmărească același fir dar se pare că au modificat puțin coordonatele ideilor.
    Attached Images Attached Images white_noise_2_movie_poster.jpg

  7. #2827 SP
    Senior Member boga's Avatar
    The Rite - 6/10 - The Rite (2011) - IMDb

    Un thriller oarecum interesant, cu ambitii de horror si cu un rol foarte bun facut de Anthony Hopkins. Are cateva momente bune, cand ti se face pielea de gaina, dar pe mine nu m-a impresionat. Nu regret ca nu l-am vazut cinema.
    Attached Images Attached Images rite-movie-poster.jpg

  8. #2828 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    The Rite - 5/10 - link mai sus
    Mie mi s-a parut ca au jucat bine actorii, pur si simplu filmu' nu o fost pe placul meu... Poate si din cauza ca simt o ura tot mai mare fata de biserici si de credinta in cristosi.

  9. #2829 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Godmother - 4 / 10

    O tentativa de film. O comedie esuata. Un film romanesc. "efectele de sunet" (daca se pot numi asa) sunt la pamant, coloana sonora este (o combinatie intre The Sims si Home Alone) oribil aleasa, ceva complet diferit de actiunea filmului, niste interpretari cel mult mediocre (cu cateva exceptii, cine stie de trupa improVizati sau cine merge la StandUp Comedy stie despre cine vorbesc).
    Am avut de ales intre el si Fast 5 si fiind cu prietena, am zis sa merg la o comedie, ca la Fast 5 merg cu baietii, dar mai bine vedeam de 2 ori Fast 5.

    Numai replici patetice si prost interpretate, faze comice de "cand era bunica fata" (era un pusti pe la app 13 ani care savura fiecare idiotenie care se intampla), 90% din film e vorbit intr-o engleza "romaneasca"...

    Pur si simplu....PAAAAAAS
    Attached Images Attached Images the_godmother_1302889881_2011.jpg

  10. #2830 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Poate si din cauza ca simt o ura tot mai mare fata de biserici si de credinta in cristosi.

  11. #2831 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    foarte tare animaţia de mai sus...
    THOR
    O sa fac altceva... voi spune la ce ma aştept de la film ca apoi sa spun ce am primit de la el...

    Ce ma aştept de la el?
    • acţiune faină şi aici intra şi povestea...
    • personaje care să-mi placă şi aici actori care să joace bine (deja cred că singurul care �mi va plăcea va fi Anthony Hopkins)
    • efecte speciala mai bune dec�t la Avatar...
    • nuditate de la Portman (dar deja cred ca cer prea mult...)
    şi ce am primit?

    • efectele speciale sunt puţin cam slăbuţe, dar cred ca e de vina cinematograful din oraş... cred ca au adus o variantă a filmului cu efecte mai slabe dec�t ar fi trebuit...
    • mi-a plăcut reimaginarea lumii zeilor nordici şi modul de-a trăi...
    • prea �ncearcă sa fie funny cu glume şi chestii din astea dar sincer... multe pică seci
    • Loki mi s-a părut o păsărică speriată... spre dezamăgirea mea enormă. Cel puţin �n prima parte din film parcă este o fetiţă mică...
    • Mi-a plăcut tipul din Exorcistul (parcă �l chema Stellan Skarsg�rd) c�t despre restul actorilor şi-au făcut datoria
    • sincer şi chiar regizorul/actorul Kenneth Branagh stimă şi respect pentru acest film foarte fain care nu pare grăbit şi merge la un pas foarte fain �nc�t poţi savura filmul pentru ceea ce vrea să fie... un blockbuster de vară...
    Toate ca toate... acest film pot spune că mi-a plăcut! Deoarece sincer nu aveam cine ştie ce aşteptări de la acest film... nefiind un mare fan al personajului... aici vorbesc strict de benzi desenate. Eu �l recomand cu drag! Un film fain pentru vară... a meritat vizionarea lui şi mi-a plăcut mult mai mult dec�t mă aşteptam
    THOR 9/10
    Attached Images Attached Images thor-124301l.jpg

  12. #2832 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    cred ca au adus o variantă a filmului cu efecte mai slabe dec�t ar fi trebuit...
    Say what? O_o

  13. #2833 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Say what? O_o
    Sunt cateva cinematografe care difuzeaza filmul fara inceput, sfarsit si elemente cheie pentru a evita plata drepturilor de autor.

  14. #2834 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    :)))0

    Quote Originally Posted by dristiandark View Post
    • nuditate de la Portman (dar deja cred ca cer prea mult...)
    ))))

  15. #2835 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Sunt cateva cinematografe care difuzeaza filmul fara inceput, sfarsit si elemente cheie pentru a evita plata drepturilor de autor.
    Care sunt alea ?

  16. #2836 SP
    is the man! trickz's Avatar
    In Bucuresti nu m-am interesat, dar in Ploiesti stiu sigur ca se intampla asta, ca au o proiectie mare - anuntata si una mai mica - taiata, pe care o ruleaza din cand in cand. La fel alte cinematografe din orasele mici, care nu au vizitatori (am auzit de Braila de la prieteni).

    Mai nou, cinematografele "3d caffe" (gen Cinema Patria 3d Caffe - cafenea cu videoproiector) ruleaza filmele .mkv, fara licenta, fara creditele de la final. Gasesti astfel de "cinematografe" cam in toate orasele.

  17. #2837 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Say what? O_o
    unele efecte mi s-au parut putin ciudat pe ecran... si de aia am spus... era o gluma partial
    dar e un film foarte fain... daca ai ocazia de-al vedea du-te si uita-te la el

  18. #2838 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Intrebarea este l-ai vazut la cinema? Sau tot varianta "mega-buna" de pe net. Ca si la X-man Wolverine daca va aduceti aminte printre primele variante care au aparut pe net era cea in care se vedeau atele si nu prea avea efectele inca bagate.

    Nici un cinema care se respecta nu taie din filme (ever).

    Acum pot spune si eu ca am vazut Thor si a fost tot ce am asteptat si peste. Se vede ca este facut de cei care fac si IronMan si acest film este langa ele. Efecte foarte bune, coloana sonora impecabila, actorii joaca bine pentru acest gen de film.

  19. #2839 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Intrebarea este l-ai vazut la cinema? Sau tot varianta "mega-buna" de pe net. Ca si la X-man Wolverine daca va aduceti aminte printre primele variante care au aparut pe net era cea in care se vedeau atele si nu prea avea efectele inca bagate.

    Nici un cinema care se respecta nu taie din filme (ever).

    Acum pot spune si eu ca am vazut Thor si a fost tot ce am asteptat si peste. Se vede ca este facut de cei care fac si IronMan si acest film este langa ele. Efecte foarte bune, coloana sonora impecabila, actorii joaca bine pentru acest gen de film.
    de văzut l-am văzut! Acasă la home cinema... si chestie cu cinema cu varianta nereusita a fost o gluma... dar sincer ar fi absorbitant sa te duci la fiecare film care apare la cinema! Nu cred ca exista careva care se duce la toate 1000+ filme care apar pe an, la cinema la fiecare in parte... şi sincer a fost calitate nu "mega-buna" dar buna incat sa savurez filmul pt ceea ce este... un blockbuster reuşit...! Dar mi se pare mie sau cam te iei de ceea ce spune eu?! sper sa mi se para! si nu prea am obiceiul de-a spune vrute si nevrute fara sa ma ceva backup.... sincer... daca zic ca l-am vazut inseamna ca l-am vazut...
    nu vreau sa ma cert cu nimeni!

  20. #2840 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Degeaba zici tu ca l-ai vazut acasa la home cinema. Cea mai buna varianta care exista pe net la ora actuala, este un TS, ceva ce nici pe un monitor de 15" nu poti savura. De sunet 5.1 nici nu poate fi vorba.

    Sa stii ca exista multi oameni care merg la filmele care merita (nu te pune nimeni sa mergi la orice idiotenie) la cinema. Deja pretul biletului nu mai este de mult o problema, mai ales cu promotiile gen miercurea de la Orange.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 142 of 244 FirstFirst ... 42 92 132 140 141 142 143 144 152 192 242 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts