Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 147 of 244 FirstFirst ... 47 97 137 145 146 147 148 149 157 197 ... LastLast
Results 2,921 to 2,940 of 4864

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #2921 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Concediu de la casnicie (2011) - IMDb

    Hall Pass (2011)

    Nota 7.5/10

    Are cateva faze tari de tot.

  2. #2922 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hangover 2 - 9/10

    Mai slabut ca primul, dar tot e foarte foarte hilar.

  3. #2923 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Hangover 2 - 9/10

    Mai slabut ca primul, dar tot e foarte foarte hilar.
    problema e alta. nu e neaparat mai slabut dpdv al calitatii, doar ca nu te mai surprinde deloc si urmeaza acelasi scenariu devenit celebru din primul film, de la inceput pana la sfarsit. totusi sa nu uitam ca e comedia cu cel mai mare succes la box office din istorie, pana acum.

    Piratii din Caraibe 4 - 9/10

    mie mi-a placut mult filmul ma asteptam sa fie chiar slabut, din cauza acestui thread. amuzant a fost, JD la inaltime, nici penelope cruz nu a jucat rau. m-a enervat teribil 3D, prezent doar in cateva scene, fura din calitatea filmului recomand cu mare caldura.

  4. #2924 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Piratii din Caraibe: Pe ape si mai tulburi - 7/10 - Piratii din Caraibe: Pe ape si mai tulburi (2011) - IMDb

    Prea multe nu-s de zis. Un film de aventura destul de ok, cu destule funny one-liners si cu o poveste subtirica. E sub celebra triologie, dar adevaru e ca Johnny Depp as Captain Jack Sparrow never gets old pentru mine, iar Penelope Cruz m-a surprins in mod placut. Nu regret ca l-am vazut la cinema, dar m-as fi lipsit cu placere de ochelarii 3D.

  5. #2925 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Hangover 2 10/10
    Mi-a placut mai mult ca primul, nu am mai vazut asa o sala s-a ras nonstop. Cred ca va fi nominalizat la oscar.

  6. #2926 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A Bronx Tale 9/10

    Un film superb, cu o poveste interesanta, cu actori de prima mana si interpretari pe masura. Merita vazut.
    Attached Images Attached Images bronx_tale_ver1.jpg

  7. #2927 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hall Pass - 6 / 10

    O comedie fada. A fost ok si atat. Umor foarte slab, un fel de copie de Hangover (in sensul de tot merge foarte prost). Sincer, nu recomand nici macar pentru relaxare, pentru ca este mult prea lung.

    Nu merita sa caut poza...

  8. #2928 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nasa. 3/10

    Tentativa de comedie. Tentativa de film. Mai pe scurt, secvente cu o farama de sens, legate printr-o realitate alternativa. Sau povestea era fictiva? Sau... nu mai inteleg nimic. Am plecat 6 la film si au adormit fetele, in timp ce noi radeam de glumele noastre, ca niste badarani de cinema.

    - romgleza folosita in tot filmul. Unii nu stie romaneste, altii nu stie englezeste, unii nu stie nici una nici alta. Ca asa e romanii, in filmele romanesti, e prosti.
    - Alex Velea, Smiley si toaaaata lista de "vedete" autohtone. Practic, filmul asta tipa "PRO". Lipsea Stefan Banica Jr, care probabil ar fi adus ceva farmec.
    - glume rasuflate si putine, poveste proasta si multa.
    - actiune putina si falsa.
    - impletire ciudata a realitatii cu imaginarul (jurnalul). Poate n-am fost eu atent, dar m-a pierdut aici. Daca imi poate explica cineva ce au vrut sa spuna, dau o bere.

  9. #2929 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu care aveam de gand sa merg sa vad filmul asta. Din patriotism pentru tara asta si pentru a incuraja filmele romanesti, dar la asa distributie de "vedete" probabil ca nici nu are rost.

  10. #2930 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    priest-400974l.jpg
    a fost chiar ok... ma asteptam sa fiu dezamagit dar a fost suportabil
    Priest 8/10
    ...
    I-am dat 8 pentru ca sursa din care e inspirat filmul e total diferita de povestea din film... Priest Manga - Read Priest Online at MangaHere.com

  11. #2931 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    si tot find in aceasi categorie de filme horror..
    LA HORDE 9/10
    nu-i ceva nou dar its fun to watch... la-horde-509131l.jpg

  12. #2932 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Just Go With It 9/10
    Un film superb.
    Attached Images Attached Images just-go-.jpg

  13. #2933 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Beastly - 5 / 10

    Un film bunicel. Mi-a placut foarte mult din trailere si l-am tot urmarit, dar cred ca eram prea entuziasmat. Mi-a placut, dar atat. Interesanta idee, cam slab cu punerea in practica, jucat destul de ok, dar parca nu a avut ceva-ul ala care sa te faca sa-l urmaresti cu atentie. Au irosit prea mult timp cu nimic si chestiilor interesante le-au acordat mult prea putin timp.

    Mi-a placut in schimb, partea mai dark, mai ascunsa a lui.


    beastly_3.jpgbeastly-movie-image-alex-pettyfer-1.jpg

  14. #2934 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Priest - 5/10
    Meh, nothing to see here. Scenariu praf, scene de actiune si mai praf, joc actoricesc foarte praf.

  15. #2935 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Priest -5/10
    Un film slabutz.Cand credeam ca incepe lupta se termina filmulSinguru lucru care mi-a placut este faptul ca va fi o partea a 2 a care poate va fi mai buna
    Attached Images Attached Images priest.jpg

  16. #2936 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Stai ca nu inteleg, scuza-mi lipsa de perspicacitate, dar singurul lucru care ti-a placut la film a fost ca... o sa mai fie inca unul? E ca si cum ai zice ca ti-a placut ciorba ca urmeaza friptura.

  17. #2937 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Stai ca nu inteleg, scuza-mi lipsa de perspicacitate, dar singurul lucru care ti-a placut la film a fost ca... o sa mai fie inca unul? E ca si cum ai zice ca ti-a placut ciorba ca urmeaza friptura.
    Ce amuzant estiFilmul a fost foarte slab , am crezut ca va fi altceva si da dupa cum se termina arata ca partea a 2 a va fi cu mai moolta actiune si va avea un story mai bun.Nu inteleg cu ce te deranjeaza postul meu?

  18. #2938 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Probabil nu o sa fie cu moolta actiune, probabil o sa fie, cum a fost si primul, cu moolta plictiseala.

    Hangover II 10/10

    DA!! DU-TE LA CINEMA!!
    Merita fiecare secunda, sincer. Nu am mai ras atat de bine de la...Hangover I . Nu stau sa insirui ce mi-a placut pentru ca va stric filmul.

  19. #2939 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Hangover Part II

    Singura comedie pe care am văzut-o anul acesta și singurul film la care am r�s așa mult și bine de la Hangover I �ncoace.

    Notă: 10/10

  20. #2940 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Hangover II - 10/10
    Merita vazut la cinema.Un film excelent, mi s-a parut putin mai bun ca primul.
    Attached Images Attached Images hangover-2-poster.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 147 of 244 FirstFirst ... 47 97 137 145 146 147 148 149 157 197 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts