Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 156 of 244 FirstFirst ... 56 106 146 154 155 156 157 158 166 206 ... LastLast
Results 3,101 to 3,120 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3101 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by AVoF View Post
    Am vazut acum Priest, un film excelent, multe efecte speciale aka matrix, o poveste ok, un film numai bun de vazut intr-o noapte ploioasa.
    Sper ca glumesti... am fost la filmul ala la premiera si numai un lucru pot sa zic: groaznic... povestea a fost praf, filmul total plictisitor si fara sens.
    Efectele parca au fost ok, insa mai mult introduse la misto.Pur si simplu filmul se muta dintr-o secventa in alta foarte aiurea.
    In legatura cu tipul ala cu pistoalele...eu am crezut ca va avea un rol important in final, dar nu...pur si simplu cade de pe tren si nu mai apare de cat atunci cand explodeaza trenul si filmul e aproape gata. ce mai erou secundar...

    P.S. Ca fapt divers; tin minte ca pe la jumatea filmului aproape juma' din sala s-a eliberat de oameni si multi se jucau pe telefon in fata mea (oameni in toata varsta), altu mai vorbea la telefon deci iti cam dai seama ca nu numai eu am avut impresia asta proasta despre film.

    Sorry for the mini rant.

  2. #3102 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    m-am uitat pentru actrița Lena Headey. pe la mijlocul filmului am vazut ca sunt lesbi in film...

  3. #3103 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Rise of the Planet of the Apes - 9 / 10

    Un singur cuvant. EPIC. Pur si simplu o capodopera. Merita fiecare banut. Obligatoriu de vazut la cinema. Poveste buna, interpretare buna, efectele de sunet superbe, efecte speciale superbe (mai putin 2-3 faze la inceputul filmului), actiune din plin.

    Pur si simplu superb. Cum apare pe DVD/Blu ray, intra la colectie
    Attached Images Attached Images rise-planet-apes-poster-5.jpg rise-planet-apes-movie-poster-3.jpg

  4. #3104 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Wrecked - 7.8 / 10

    Adrien Brody duce tot filmul �n spate, mai mult chiar nu putea face. Un scenariu mai dinamic ar fi fost necesar, totul este mult prea șters.

    Un film care merită atenția!
    Attached Images Attached Images wrecked.jpg

  5. #3105 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    X-men First Class 8/10

    Filmul a fost chiar foarte interesant.Multe nu vreau sa zic despre el, dar dintr-un motiv primeste doar nota 8...moare un mutant destul de important si cica ar trebui sa ne para rau de acea persoana...abia apare in fata camerelor soooo where the fu** is character development?

  6. #3106 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Soul Surfer - 8 / 10

    O dramă reușită, axată pe o poveste reală.

    După acest film poți trage anumite concluzii sănătoase, puține sunt filmele care reușesc să �ți inducă această stare.
    Attached Images Attached Images soul_surfer.jpg

  7. #3107 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Daca tot a aparut Rise of the Planet of the Apes m-am decis sa vizitez intreaga serie Planet of the Apes
    Planet of the Apes (1968)
    Beneath the Planet of the Apes (1970)
    Escape from the Planet of the Apes (1971)
    Conquest of the Planet of the Apes (1972)
    Battle for the Planet of the Apes (1973)
    Planet of the Apes (2001)
    ce �mi place, pe l�ngă ca toată seria este de nota 10 chiar şi remake-ul lui Burton care nu mi se pare chiar at�t de rău cum spun oamenii ca ar fi... este ca fac cerc.... adică �ncep cu viitorul apoi călătoresc �n trecut ca apoi trecutul sa devina viitorul... Si ca şi restul de filme care au apărut �n acea perioada, parca spun prin acest film/personaje defapt ce se petrece �n lumea reala din acea perioada. O serie de filme SF foarte faine...
    10/10
    Attached Images Attached Images planet-apes-282001-29.jpg battle-2bfor-2bthe-2bplanet-2bof-2bthe-2bapes-2b-25281973-2529.jpg image.png b881iozke4v4y7ouu.jpg beneath_the_planet_of_the_apes_poster.jpg 01f1a05053c6242fcfa23075e5b963c1_xl.jpg

  8. #3108 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Jaws (1975) - 6/10

    Un thriller aproape deloc interesant. Un rechin mare si fioros dar care pe mine nu m-a speriat. Singurul lucru pozitiv pe care il pot spune despre film e faptul ca desi are peste 30 de ani, nu pare invechit. Efectele speciale sunt ok iar actorii putin peste mediocrii. Nu m-a impresionat deloc si de speriat nici atat. Un film devenit clasic dar care personal nu mi-a placut.
    Attached Images Attached Images splash_graphic_main.jpg

  9. #3109 SP
    Member iUser's Avatar

    Thumbs up

    Ambele vazute mai devreme:

    ''Lumea vazuta de Ion B.''(2009) , Lumea vazuta de Ion B - 10/10
    Povestea cu parfum de basm modern a unuia dintre cei mai importanți artiști rom�ni contemporani, așa cum a fost ea surprinsă �n cea mai nouă producție originală HBO Rom�nia, documentarul Lumea văzută de Ion B.

    ''Oglinda - �nceputul adevărului''(1993) de Sergiu Nicolaescu , Oglinda - �nceputul adevarului - 10/10
    "Oglinda" prezintă ascensiunea, arestarea şi executarea mareşalului Antonescu, gloria şi decăderea regelui Mihai, impunerea lui Petru Groza ca prim-ministru de către Vaşinski, moartea lui Maniu şi execuţia lui Pătrăşcanu.

  10. #3110 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Soul Surfer 9/10
    Un film exceptional, o lectie de viata.
    Attached Images Attached Images soulsurfer.jpg

  11. #3111 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Conan The Barbarian - 9/10

    Un action/adventure foarte bun. Merita vazut la cinema.
    Attached Images Attached Images conan_2011_poster_teaser_large_xxl_a-337x500.jpg

  12. #3112 SP
    Member muski's Avatar
    Am vazut si eu ieri Conan The Barbarian 3D la movieplex : se tipa prea mult in filmul asta... , cateva faze stupide in rest a fost destul de ok , film de vazut o singura data, nu as mai rezista sa ii aud pe aia cum tipa iar in timp ce flutura sabia in aer 7.5/10 din partea mea...


    Tot ieri am vazut si Rise of the Planet of the Apes - 9 / 10 recomand din tot sufletul pentru orice gen de varsta, un film f f bine realizat , pot sa spun ca dupa ce am vazut acest film Conan m-a lasat rece ...

  13. #3113 SP
    Member maravela's Avatar
    Rise of The Planet of The Apes.

    Sunt mare fan al primelor filme.

    Asta al 7-lea mi-a placut mult mai mult decat remake-ul din 2001.

    Nu ma asteptam ca maimutele sa fie atat de reale si vii, mai ales Cesar.

    9/10.

    Vazut la Cityplex.

  14. #3114 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    final destination 5
    nu am avut nici o așteptare de la filmul asta după ce ultimele din serie au fost ceva agățat pe băț. Dar acesta pot spune că mi-a plăcut enorm
    Mai ales omagiul pe care �l aduce la final. Pentru mai multe detalii uitați-vă la el. O să fiți surprinși de scena dinainte de final.
    5/5
    si cica ar mai urma inca doua filme din seria Final Destination.
    Attached Images Attached Images final-destination-5-900886l.jpg

  15. #3115 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fast Five - 8 / 10

    Privit strict ca un film de actiune cu de toate, inclusiv cu masini, este un film bun. Dar nu-si merita numele. Unde sunt cursele ilegale ? unde sunt efectele grafice de accelerare/drifturi/depasiri ? Unde este Fast and Furious ?

    Nu ma intelegeti gresit. Este un film bun. Dar din pacate, doar app 20% se concentreaza pe masini. In rest, dialoguri si impuscaturi.
    Attached Images Attached Images fast_five14.jpg fast-2bfive-2bbanner.jpg

  16. #3116 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Insidious - 7/10

    Filmul mi s'a parut super pana la un anumit moment, moment din care mi s'a parut pueril, dar a fost salvat oarecum de final. In a nutshell, filmul este bun, diferit de toate filmele horror in care o familie se muta intr'o casa bantuita desi ideea e aceeasi.


  17. #3117 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Fast Five - 8 / 10

    Privit strict ca un film de actiune cu de toate, inclusiv cu masini, este un film bun. Dar nu-si merita numele. Unde sunt cursele ilegale ? unde sunt efectele grafice de accelerare/drifturi/depasiri ? Unde este Fast and Furious ?

    Nu ma intelegeti gresit. Este un film bun. Dar din pacate, doar app 20% se concentreaza pe masini. In rest, dialoguri si impuscaturi.
    o **** u'r right.Nu am bagat de seama aspectul asta.Overall filmul mi-a depasit asteptarile.Mi s-a parut cel mai bun din serie totusi.

    +favela
    +The rock vs Vin Diesel
    +mucle cop car race

    -niste irealisme ale fizicii cu seifu ala tractat.

  18. #3118 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Public Enemies 9/10
    Attached Images Attached Images public_enemies_ver5.jpg

  19. #3119 SP
    Member vTGS's Avatar
    Un Proph�te 9/10

    Un film destul de bun care merita vizionat. Scenariul ,actoria, regia (se vede ca nu este o productie Hollywoodiana- good thing) toate au fost de prima clasa si singura nemultumire este ca la sfarsitul filmului am impresia ca au lasat unele lucruri nerezolvate.
    Attached Images Attached Images mv5bmtuymjq1mty5ov5bml5banbnxkftztcwnzy5njexmw_002.jpg

  20. #3120 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Si eu recomand A Prophet.
    Ultimul film revazut: Sin City - 10/10. M-a impresionat la fel de mult ca prima data cand l-am vazut. Stilul in care e filmat este exceptional.
    Sin City (2005) - IMDb
    sin_city_3.jpg1856.jpgsin_city_devon_aoki.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 156 of 244 FirstFirst ... 56 106 146 154 155 156 157 158 166 206 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts