Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 215 of 244 FirstFirst ... 115 165 205 213 214 215 216 217 225 ... LastLast
Results 4,281 to 4,300 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4281 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Terminator Genisys! Excelent!

  2. #4282 SP
    is the man! trickz's Avatar
    +1 la noul Terminator.

    Ma asteptam sa fiu dezamagit, dar am plecat fericit! Am ras, am plans, am ras iar! Tataie inca se tine bine!

  3. #4283 SP
    Banned Templier's Avatar
    Jurassic World 3/10





    Ted 2 6/10

    Sunt cateva glume bune dar prea mult axat pe treaba cu tribunalul si daca e Ted uman sau nu .

    Mad Max Fury Road ?/10

    Aici e discutabil pt ca sunt mare fan Mad Mad ( le-am vazut cred de 6-7 ori )
    Filmul e actiune non stop, efecte vizuale superbe.

    Minusuri
    Actorul principal e praf !!! Foarte blazat , vorbeste domol si ragusit, neimplicat si nu are nicio dorinta de razbunare.
    Mi s-a parut un reboot cand nu era cazul.

  4. #4284 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Terminator Genisys - o varza totala, in afara de Arnold nu mi-a placut nimic - story, ceilalti actori, glume ieftine, incercare disperata de a face prea multe referinte la primele 2 din serie etc. etc.

    Arnie nota 10.

    Filmul nota 4!!

    PS: sa nu uit cel mai penibil duo din istoria recenta a cinematografiei, fara nici un fel de chimie whatsoever - Jai Courtney si Emilia Clarke... Sunt extrem de dezamagit. Cred ca voi revedea primele 2 filme din serie weekendul acesta sa-mi revin umpic.

  5. #4285 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Ted 2 8/10
    Am ras bine, e tare simpatic ursu' asta.

    Attached Images Attached Images ted2-poster.jpg

  6. #4286 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Terminator Genisys
    Am avut si eu ocazia sa vad acest film si pot sa zic ca am cateva pareri foarte proaste despre el
    deci sa incepem cu ele!


    Cam atat de minusuri... Restul filmului e interesant dar povestea cred ca puteau sa o prezinte mai bine, in opinia mea si iubesc time travel stories.
    Cel mai mare PLUS al filmului este Arnold! Tipul este genial in acest rol! he's just ****ing awesome in this role. Dar din pacate nu e de ajuns sa salveze filmul
    Dar spre surprinderea mea nota de la IMDB se potriveste de minune.
    Ratings: 7.2/10

    E opinia mea na ce sa zic! Vizionare placuta celor care vor sa-l vada: Leave your brain home he doesn't help at this one.
    Attached Images Attached Images 11170313_922916591107808_3937476716611035439_o.jpg

  7. #4287 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Terminator: Genisys - Terminator Genisys (2015) - IMDb
    A fost un film simpatic cu o poveste generica insa a expus cateva exemple de cat de drastic se poate modifica viitorul daca te joci cu trecutul (chiar si pentru un minut). Arnold is awesome as always ... Multa actiune si cateva faze amuzante destul de bine facute si sa nu uitam cateva dintre acele replici cheesy,vechi but still good (ex: I'll be back, Get out etc.) . Efectele si sunetul nota 10.

    Nota finala :8/10

    Ant-Man - Omul-Furnica (2015) - IMDb
    Un origin story foarte bine prezentat ,incepe putin mai greu dar reuseste sa recupereze pe parcurs. Efectele sunt foarte bune, iar Paul Rudd desi a jucat in principal in filme de comedie face o treaba excelenta in a contura personajul si de a aduce acel "fun factor" din filmele Marvel . Also Michael Douglas is still awesome.Filmul e o combinatie perfecta de actiune si comedie.

    Nota:8/10
    Attached Images Attached Images terminator-genisys-1.jpg j575l.jpg

  8. #4288 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Run all night (2015) cu Liam Neeson..recomand..actorul e incredibil...filmul e foarte bun,2 ore de actiune

  9. #4289 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A fost excelent!

  10. #4290 SP
    Banned GranTurismo7's Avatar
    Ultimul Terminator, eu personal cred ca seria a avut o evolutie descendenta.. primele au fost mai bune!

  11. #4291 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Multora nu le va conveni parerea mea dar asta este...

    Mad Max Fury Road => Opinia mea este Mixta...

    Sincer consider ca nu are ce cauta numele de Mad Max in acest film, tema originalului era decaderea umanitatii in cazul unei catastrofe apocaliptice, dar mai tinea 1 picior si pe pamant plus ca Mad Max deasemenea era un caracter complex cu o dezvoltare interesanta. Din pacate aceste lucruri nu sunt prezente in Fury Road, filmul (nu caracterul) este nebun doar de dragul nebuniei fara a da vreun curs acesteia.... Cu toate acestea Fury Road nu este un film rau, its insane but its entertaining arunca "common sense" pe geam dar fac asta prezentandu-ne o experienta buna si acaparanta.

    Cu alte cuvinte Fury Road (nu am de gand sa-i spun Mad Max) este un film bun ce merita vazut. But as a Mad Max it fails!

    -------------------------------------

    Enders Game: Excelent

    Sincer l-am urmarit doar pentru ca nu mi-a venit la momentul respectiv alta ideie... Trailer-ul nu ma atras, personal niciodata nu m-am omorat dupa filme in care protagonistii sunt copii. Dar ma bucur enorm ca l-am urmarit, a fost un film fenomenal de la cap la coada din toate punctele de vedere.

  12. #4292 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    The Karate Kid (2010): Un film Dragut

    Sincer m-am asteptat sa fie jenibil (adica jenant+penibil), doar un alt film care calareste faima seriei initiale. Dar m-am inselat, scenele de actiune sunt bune, training montage este decent, povestea simpatica, si contine multe momente dragute intre copil si Jacky Chan. Desi titlul ar fi trebuit sa fie "The Kung Fu Kid" totusi se potriveste mult mai mult si sunt elemente care sa-l lege mult mai bine cu seria Karate Kid spre deosebire, ca de exemplu, cate elemnte are in comun "Mad Max Fury Road" cu seria Mad Max (yeah i'm still not over that sh... )....

  13. #4293 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    MI 5 - Rogue Nation 8/10

    Spre deosebire de majoritatea filmelor de actiune, are momente cand nu este total pevizibil.

    Fun Fact
    Attached Images Attached Images mv5bmtawndm2mtixndjeqtjeqwpwz15bbwu4mdcwntuymzyx._v1__sx1373_sy739_.jpg

  14. #4294 SP
    Junior Member ra3or's Avatar
    The Imitation Game - revizionat - cel mai dur joc de sah al omenirii(de pana acum), dintre Hitler si Turing. genial 10/10.

  15. #4295 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    The Man From
    U.nited
    N.etwork
    C.ommand
    L.aw
    E.nforcement

    Dupa parerea mea aceasta pelicula este aproape la fel de buna precum Inglorious Bastards.
    Spre deosebire de Inglorious Bastards filmul este un pic mai serios(nu cu mult).
    Pe langa jocul actoricesc genial si povestea captivanta, filmul are si o coloana sonora impresionanta.



  16. #4296 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Southpaw- Southpaw (2015) - IMDb

    O drama foarte buna/dura ,in mare parte se datoreaza jocului impecabil a lui Jake Gyllenhaal,Rachel McAdams(desi un rol scurt) si Oona Laurence. Actiunea din ring este brutala dar captivanta cu o coloana sonora foarte buna. Recomand tuturor.

    Nota:9/10
    Attached Images Attached Images maxresdefault.jpg

  17. #4297 SP
    Junior Member ra3or's Avatar
    Southpaw- ^ subscriu

  18. #4298 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Exam - Exam (2009) - IMDb


    Gen "Ultimul film revizionat". Filmul e bun, arătându-ne adevărata faţă a oamenilor. De asemenea, dezvăluie şi până unde poate merge mintea omului atunci când este alimentată şi încurajată să complice lucrurile chiar în momentele în care ceea ce caută este acolo, în faţa lui. Se merge pe ideea domnului Sherlock Holmes care dovedea că dacă vrei să ascunzi ceva trebuie să laşi acel lucru la vedere, nu? Bineînţeles, ai nevoie şi de "ceva" spirit de observaţie pentru a-l găsi.

    P.S. Vorbesc de Holmes al lui Sir Arthur Conan Doyle nu de filme post-2005 cu cine ştie ce mari pretenţii de peliculă bună în care protagonistul se luptă. Inadmisibil.

  19. #4299 SP
    Member taz@'s Avatar
    self/less.

    plictiseala... cred ca aveam asteptarile cam mari pentru el.

    concept interesant, adaptarea meh... 6/10
    Attached Images Attached Images download.jpg

  20. #4300 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Maze Runner: Scorch Trials 10/10

    Dupa romanul lui James Dashner
    Desi am citit cartile a reusit de cateva ori sa ma tina cu sufletul la gura.
    Pe alocuri actiunea este putin grabita, prea multe foi de inghesuit intr-o pelicula de 2h insa, filmul ramane foarte fidel romanului, ramane imprevizibil si surprinde prin detalii.
    Filmul merita vazut, cartile merita citite.

    Ps: desi nu este tocmai spoiler, deoarece apare in trailer, am sa pun spoiler, nu de alta dar iar imi sariti in cap...:-D

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 215 of 244 FirstFirst ... 115 165 205 213 214 215 216 217 225 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts