Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 229 of 244 FirstFirst ... 129 179 219 227 228 229 230 231 239 ... LastLast
Results 4,561 to 4,580 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4561 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Alien Covenant
    PLUS:
    • Cinematografia, si imaginea
    • Michael Fassbender (simplu pot zice ca personajul lui este genial)
    • Xenomorph (it was scary again! )
    • as da si un plus pentru Katherine Waterston care mi-a adus aminte putin de Sigourney Weaver's Ellen Ripley dar mutra ei ma scoate din sarite! Parca e in orice secunda pregatita sa planga!
    • Finalul, care sincer e fain desi era de asteptat sa fie asa, cel putin pentru mine
    • Conceptul de "Creator and his Creation" pe care-l ador in filme si-n seriale
    • R-rating


    Minus:
    • Neomorph! Nu a avut niciun rost in acest film sincer! Deci daca-l scoteau si lasau doar xenomorph cred ca ar fi fost un plus pentru film. Pentru ca sincer se vede cand Prometheus se termina si Alien incepe si e prost facuta tranzitia.
    • Filmul se deruleaza ca un film generic horror.
    • Personajele! Proaste ca noaptea!
    • Lipsa unui personaj ca si Sigourney Weaver's Ellen Ripley, desi personajul lui Katherine Waterston Daniels incearca ceva dar cum am mentionat mutra ei nu exprima femeie puternica ci femeie care incepe sa planga din orice.

    Dar sincer mi-a placut mai mult decat Prometheus, 8/10
    Attached Images Attached Images alien-film-header-desktop-v2-front-main-stage.jpg

  2. #4562 SP
    Member cyrax's Avatar
    Alien: Covenant

    + sunet
    + imagine
    + R-rating
    + Walter/David

    - poveste
    - castingul ( personajul principal...serios )
    - in trailer am vazut scene cu naomi rapace care in film au lipsit

    Cu indulgenta nota 8 ( fan alien , predator ) altfel i-as fi dat un 6.5-7

  3. #4563 SP
    Member esop's Avatar
    Thanka guys pt pareri. Chiar nu stiam daca sa merg sa-l vad in cinematograf.
    Deci este decent; intre 7 si 8 pana acum. Deci nu Alien (1) dar nici Prometheus.
    Cred ca ma duc pana la urma

  4. #4564 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    King Arthur: Legend of the Sword este greu de zis, sincer, e o mix bag de chestii care unele pica bine altele nu.

    PLUS/Minusuri:
    • Charlie Hunnam as King Arthur
    • cinematografia, desi aici e cu mix bag! unora o sa le placa altora nu
    • Loc de imbunatatire, daca primeste sequel, desi citisem undeva ca au poveste pentru 6 filme sau ceva de genul asta
    • Soundtrack-ul
      , din nou daca e genul de muzica care-l alsculti!
    • Jude Law as Vortigern a facut o treaba buna sincer, nu ma asteptam la prea multe din partea lui.
    • Povestea, e stilul de poveste Guy Ritchie (Snatch, Lock, Stock and Two Smoking Barrels) stilul acela dar in evul mediu. Mie mi-a placut.
    • Aduce aminte de Dark Souls mai ales boss fight-urile, ceea ce mi-a placut, mai ales cand Arthur pune mana pe sabie zici ca e Mario cu ciuperca

    Ca si recenziile filmului, daca iti place stilul lui Guy Ritchie, genul Sherlock Holmes, si cele mentionate mai sus, atunci o sa-ti placa si filmul asta. Sper sa primeasca sequel ca mi-ar placea sa mai vad poveste cu acest personaj. Plus ca lore-ul King Arthur chiar e vast si plin de inspiratie. De cumparat il voi cumpara pe Blu-ray!

    8.5/10
    Attached Images Attached Images film-review-king-arthur-legend-sword-01.jpg

  5. #4565 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    I see Guy Ritchie, I'm sold.

  6. #4566 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Logan 7.5/10 O abordare total diferita de cum eram obisnuit.Mult mai violent decat precedentele, un Logan care nu mai este in deplina putere si sufera vizibil.Cel mai reusit din serie, multumita povesti.

  7. #4567 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    John Wick 2 7.5/10 O misiune ce trebuie onorata, ajunge sa fie vanat si nu ramane dator.Partea a treia promite mai mult.

    Fast & Furious 8 6/10 A venit randul altei persoane sa tradeze.Inca o continuare fortata, fara rost.

  8. #4568 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Spider-Man: Homecoming

    + Un Spider-Man neindemanatic, dar hotarat si neinfricat
    + Actorii (Laura Harrier )
    + Momentele de actiune
    + Noul costum
    + Momentele comice foarte bune
    + Tony Stark/ Iron Man apare destul de putin pe ecran
    +


    - Muzica. E ok dar ma asteptam la ceva mai...epic
    - Chiar daca Vulture e decent ca personaj negativ, transformarea lui din om normal in Vulture e cam abrupta

    +/- 3D-ul. Decent, dar nimic special

    Per total m-am simtit bine, ceea ce e cel mai important. 8.5/10

  9. #4569 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai vezi Birdman ca sa afli cum ajunge sa fie Vulture

  10. #4570 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Kong: Skull Island 6.5/10 Un Kong mult mai impunator cu o poveste diferita.Fara o introducere, insula nu mai primeste aceeasi atentie, creaturile au prim-planul.Ma asteptam ca efectele speciale sa suplineasca povestea mai putin reusita.Film slab si trailer bun, sunetul rivalului din final l-a salvat de la o nota si mai mica.

  11. #4571 SP
    495
    Member 495's Avatar
    war for the planet of the apes

    9/10

    Superb filmat si superba coloana sonora. Aproape la fiecare "melodie" am avut aceeasi reactie, parca nu este un film nou. Parca e un clasic, un western ceva, pur si simplu coloana sonora ridica muuuult filmul!

  12. #4572 SP
    495
    Member 495's Avatar
    dunkirk 10/10

    nolan + zimmer = love

    baby driver 9/10

    viitor clasic, datorita soundtrack-ului si al castingului.

  13. #4573 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am vazut si eu Dunkirk. E cel mai bun film al lui Nolan fara discutie. Cinematografia e excelenta, se vede ca nu au folosit foarte mult CGI si am vazut in sfarsit un film al lui Nolan fara dialog infect. Atmosfera pregnanta, muzica perfecta si montajul povestii intr-un mod necorespunzător unui film de actiune il fac printre cele mai bune filme din ultimii ani. Cred ca e primul film al lui Nolan la care am zis wow. Pacat doar ca a fost cam scurt.

  14. #4574 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    "Anthropoid", tot un film "de razboi", o pagina de istorie dramatizata bine, fara prea multe clisee. Este.. ceea ce este.
    Ma asteptam la ceva mai generic. Insa Sean Ellis (regizor) a surprins prin acest film.
    Poate cu asta trebuia sa incep, acest film reprezinta, daca vreti, un memorial adus martirilor cehi, din acea perioada sumbra. O punere in scena ce le face cinste.
    Nota: 7.5/10 din partea mea.

    ---------- Post added 24-07-2017 at 00:25 ----------

    Tocmai ce-am vazut "A Cure for Wellness", filmul ce putea sa fie o drama sau un thriller/horror foarte bun. Mi-a fost recomandat "ca un fel Inception"..
    Nu a facut nimic alteva decat sa-mi lase un gust amar dupa 2 ore jumate. Parca nu se mai termina si cand a facut-o, totul s-a sfarsit intr-o nota relativ dezgustatoare/perversa.
    Nota 5.5, daca nu avea acest sfarsit, i-as fi dat mai mult (potentialul psihologic a fost "pe-acolo").

  15. #4575 SP
    Member Melo's Avatar
    Dunkirk 9/10


    + Mi-a adus aminte de miniseria "The Pacific"

    Scenariu, scenografie, efecte, editare

    OST (foarte diferit Zimmer fata de ce a facut in trecut)

    - PG13 (la soundtrack-ul sumbru si dur al lui Zimmer ar fi mers perfect R Rated)

    Prea scurt

  16. #4576 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    War for the Planet of the Apes 8.0/10 Tradare, razbunare si lupta finala dintre specii.Cel mai echilibrat din serie, poveste pe masura si muzica buna.Nu asa de multa actiune cum ma asteptam eu, tinand cont ca este finalul trilogiei.

  17. #4577 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    "King Arthur: Legend of the Sword".. filmul asta m-a facut sa adorm la el. Umorul caracteristic filmelor lui Guy Ritche a fost omorat din fasa, din cauza actorilor care au jucat foarte prost. Totodata este una din cele mai slabe puneri in scena a "povestii" regelui Arthur.
    In schimb, coloana sonora foarte buna, CGI mult.. si cam atat.
    Nota: 6 (daca nu erau acele scene de tranzitie in viteza, caracteristice, acompaniate de un fundal sonor genial, lua 5 de la mine).

    PS: fratilor inca un film in care Eric Bana doar da si el prin platou.. of!

  18. #4578 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Valerian si bla bla bla

    1/10 dar un punct mare pt cum arata. Parerea mea e ca regizori ca besson, ridley si multi altii trecuti de varsta ar trebui sa dispara cat mai repede. Nu poti sa te prezinti cu aceleasi rahaturi cu care ai devenit cunoscut si adulat. Aceleasi clisee, love conquers all, kissing scene la sfarsit si bomba se opreste cand mai e o secunda din timp. Cool...

  19. #4579 SP
    495
    Member 495's Avatar
    the dark tower - 1/10

    dafuq was that. probabil unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut in ultimii ani... saracii actori, ce scenariu au avut la dispozitie! valerian e awesome pe langa asta.

    PSA: nu mergeti la the dark tower!

    my2c

  20. #4580 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am vazut si eu "The Dark Tower".. nu m-am dus cu asteptari prea mari, de obicei ecranizarile dupa opere Stephen King sunt "hit or miss".
    Pentru cei care au citit cartile, a iesit o varza, nu prea inteleg ce-au vrut sa faca cu acest film, iar pentru cei care se loveau prima data de acest univers.. a fost un film ne-memorabil, cu un ritm/tempo plictisitor, si cu un timp de rulare foarte mic.
    Pacat, putea sa iasa ceva frumos. 6 din partea mea..pentru ca fan Stephen King (si nu pot da mai jos decat am dat pentru "King Arthur: Legend of the Sword")

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 229 of 244 FirstFirst ... 129 179 219 227 228 229 230 231 239 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts