Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 237 of 244 FirstFirst ... 137 187 227 235 236 237 238 239 ... LastLast
Results 4,721 to 4,740 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4721 SP
    Junior Member Aragami760's Avatar
    Rampant 2018 link aici

  2. #4722 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dark Phoenix, nu am înțeles de unde atâta hate. Mi-a plăcut mult, 8/10

  3. #4723 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    John Wick 3, cel mai bun din trilogie, 8.5/10

  4. #4724 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Joker, 9.5/10, Oscar pentru Joaquin. Filmul asta nu trebuie sa lipsească din școlile unde se predă teatru și film.

  5. #4725 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Joker, 9.5/10, Oscar pentru Joaquin. Filmul asta nu trebuie sa lipsească din școlile unde se predă teatru și film.
    +1 la ce a zis el. O capodopera

    Mergeti la cinema sa-l vedeti. Filmu asta o sa ramana in istorie si o sa regretati daca nu-l vedeti la cinema.

    Cred ca o sa ia Oscar pentru joc si o sa fie al doilea premiu pentru acelasi personaj, jucat de 2 actori diferiti

  6. #4726 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Am vazut si eu Joker azi. Superb din toate punctele de vedere. Give this man an Oscar!

  7. #4727 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Uite de ce nu mai dau eu doi bani pe ce spun criticii lu' pește...

  8. #4728 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai metacritic e pentru jocuri. Nu ca ar conta nota data de niste publicatii care pot fi platite.

    IMDB e pentru filme. Nu ca ar conta nici macar nota asta chiar daca e data de useri. Personal nu tin cont de nicio nota cand ma decid daca vreau sau nu sa vad un film.

    Si ca sa nu fiu complet offtopic:

    Yesterday - i-as da un 8/10 pentru ideea si emotia transmisa - recomand a fi vazut fara sa vedeti un trailer pentru a fi surprinsi de poveste.
    Attached Images Attached Images screenshot-2019-10-06-08.31.56.png

  9. #4729 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca te uiți pe imdb o să vezi acolo metacritic (metascore), lângă nota useri-lor. Nici eu nu mă iau după critici, am observat cum se acorda notele in ultima vreme...

    PS: Metacritic nu este numai pentru jocuri.

    PPS: Nici pe Rotten Tomatoes nu sta mai bine

  10. #4730 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Terminator: Dark Fate 6/10 Efectele speciale (robot) lasa mult de dorit, de cele mai multe ori aveam impresia de Venom.Personajul negativ nu mai moaca de terminator nu are.Nu am simtit prezenta lui Miller si James prea mult, poate la unele scene de actiune si alea fara esenta.Tensiunea si suspansul nu exista.Inca un esec mare, al 3 consecutiv.



    Once Upon a Time in Hollywood 7.5/10 Ceva diferit fata de cum eram obisnuit la Tarantino.Plictiseala isi poate face loc rapid, dar cine are rabdare pana la final va fi rasplatit pe masura.Nu-i vezi pe Leo si Brad impreuna in fiecare zi.Cine isi aduce aminte de acei ani, probabil va aprecia mai mult filmul.

  11. #4731 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Star Wars The Rise of Skywalker 8.5/10
    JJ a facut ce a putut pt a salva trilogia de la dezastrul facut de Ryan Johnson. Si i-a iesit in mare parte. Cred ca e cel mai bun din trilogie, deoarece este ceva nou si totodata si nostalgic datorita unor personaje si locatii. Nu a fost nicio scena wow, ce era mai deosebit s-a vazut in trailer dar au fost cateva plot twisturi oarecum asteptate. Finalul e satisfacator. Daca avea in mana si episorul 8, JJ putea sa faca mult mai multe cu trilogia insa venind de la dezastrul plotului din episodul 8, a reusit sa spele acele pacate oarecum.

  12. #4732 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Star Wars ep. IX - nota 9. Bravo Abrams, ai șters cât ai putut in memoria mea din rușinea episodului 8. Nota 9 de la mine.

  13. #4733 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Aveam asteptari, de fapt speram, sa vad ceva mai intens in ceea ce privesc luptele cu sabii laser au fost cateva momente dar putine, spre final. Cred ca pot sa spun ca prequel-urile sunt o placere nevinovata, or fi ele considerate proaste, dar dpdv coreografic cu sabii laser sunt top notch, e o placere sa privesti bataliile. Sa nu uitam batalia finala din episodul 3, sau din ep 1 cea cu Darth Maul si cate mai sunt. Momente care nu se regasesc in noua trilogie. Dar fiecare cu farmecul ei.

  14. #4734 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mie mi-a plăcut o bătălie din eps 9, foarte mult, dar nu vreau sa dau spoilere.

  15. #4735 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    M-am uitat aseara la AD Astra, cand am vazut ca joaca Brad Pit ma asteptam sa fie ceva SF mai interesant cu actiune. Dar din pacate e super lent filmu si pe alocuri mega plictisitor, cred ca nici ei nu prea au stiu ce vor sa faca cu filmu asta.

    Iar dupa aceea m-am uitat la Rambo last blood. OMG nu am vazut atata gore intr-un film de ceva vreme, la un moment dat imi era mila de cartel. Daca nu ai asteptari mari de la film atunci va recomand, altfel e un fiasco exagerat filmu dar distractiv.

  16. #4736 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Damn, tre sa vad si eu Rambo asta nou. Alea vechi nu erau de mine, dar ultimul a fost top notch la violenta si gore, e fix ce vreau si de la asta. Film de Craciun 100%

  17. #4737 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Cele mai bune filme pe care le-am vazut anu asta

    https://www.rottentomatoes.com/m/parasite_2019 Nu stiu cati ati auzit de Bong Joon-ho, dar filmul e must see cu siguranta. Am ras si cand nu trebuia, poate sunt eu sick.

    https://www.rottentomatoes.com/m/the_irishman Martin Scorsese, mai trebuie sa zic ceva?

    Am revazut recent si https://www.rottentomatoes.com/m/ex_machina Un sci fi de calitate fara sabii laser, pac pac, supereroi, nave care distrug planete si alte porcarii.

  18. #4738 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Star Wars: The Rise of Skywalker 8/10 De cate ori apareau cei 2, filmul capata o alta dimensiune.Kylo Ren un personaj cu mare potential, merita sa fie construit altfel, pacat ca au ales sa il stirbeasca foarte repede, cand Rey (in prima parte din trilogie) a devenit foarte puternica peste noapte.Pe parcurs au incercat sa echilibreze balanta, dar raul fusese deja facut.Scenele de lupta sunt chiar bune si muzica la fel, te face sa te simti acolo.As fi vrut un alt final, dar merge si asa.

  19. #4739 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am vazut The Joker acuma doua zile si sunt putin dezamagit doar pentru ca ma asteptam totusi la un pic mai multa actiune si aici ma refer mai degreaba la partea finala si cand ma refer la mai multa actiune as fi vrut mai mult Joker daca ma intelegeti. Joker fiind personajul meu preferat din universul DC Joaquin nu m-a dezamagit si a facut o treaba foarte buna, e acolo sus la top Jokers dupa Mark Hammill.
    Acuma sper ca se face si o parte a doua pentru ca WE NEED MORE.

  20. #4740 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am vazut si eu ultimul SW, ii dau nota 9 relativ la serie, nota 7.5 relativ la... well, tot ce inseamna cinema. Dar 9-le ala conteaza cel mai mult, pt mine e top 3 din toata seria. Actiune, sabii laser, space fights, tot ce trebuie + mult fan service.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 237 of 244 FirstFirst ... 137 187 227 235 236 237 238 239 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts