Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 241 of 244 FirstFirst ... 141 191 231 239 240 241 242 243 ... LastLast
Results 4,801 to 4,820 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4801 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    actiunea foarte buna, a la John Wick.
    Mie mi s-a parut ca seamana mai mult cu filmele Bourne, decat John Wick pe partea de coregrafie/batai/utilizarea diferitelor obiecte random in batalii.

  2. #4802 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da, totul dă un gust de Bourne si nici un miros de Wick! Am auzit că stă bine si la partea sunetului, cineva care are sistem Atmos îl lăuda mult. Mi-aș face si eu un sistem Atmos, păcat ca nu prea am spatiu ot asa ceva.

    Am mai văzut Knives Out care da un aer gen poveste Agatha Christie, m-am si uitat daca nu a fost bazat pe o carte scrisă de dumneaei dar nu e! Are distribuție bună, joaca și sora mea in el, loool.

    The Gentlemen, bunicel dar parca putin slow si mi sa părut greu de urmărit la început pana faci mai bine cunoștință cu personajele dar asta probabil din cauza creierului meu, statul in casa, lipsa de socializare si un probabil attention deficit disorder. Per total e ok, gen : Guy Ritchie lool.

    The Call of the Wild, foarte drăguț film, parcă m-a transportat in copilarie si imersat in aventură. Daca aveti familie si copii e super de vizionat pt toți. Gen: drăguț, lool.

    Anu ăsta probabil va fi slab si legat de lansări cinematografice, chiar daca un film e gata dar inca nu e lansat probabil nici nu se va lansa doar cand se deschid din nou cinematografele si prea curând nu cred, sa nu vorbesc de cele in productie la care cine stie cand se vor relua filmarile. Seriale vad ca tot mai putine apar.....deci dacă mai trebuie să stăm mult izolati bolonzim! Probabil la Oscar--urile 2020 vom avea nominalizari doar filme de desene animate loool.......and now the best picture Oscar goes to.....Spies in Disguise, loool. Lucru bun e ca oricum toate animatile vor fi cu mult peste filmul Parasite, hahahahaha.
    Chiar îmi lipsește sa văd un film la cinematograf si cand ies sa ma imbat bine pe undeva, hahaha.

    ^ se vede că ma afectează rău pandemia asta, nah oricum dacă supraviețuiesc vă mai scriu!

  3. #4803 SP
    Member zoli86's Avatar
    Mi-aș face si eu un sistem Atmos, păcat ca nu prea am spatiu ot asa ceva.
    Daca nu ai spatiu recomand un soundbar cu Atmos, eu am unul Sony, stiu ca nu este ,,the real deal'' dar eu sunt multumit de cum se aude.

  4. #4804 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @Zoli ce model? Chestia e ca is foarte scumpe pentru ceea ce sunt! Ai soundbar macar cu sateliți si cu upfiring speakers?

  5. #4805 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    @Zoli ce model? Chestia e ca is foarte scumpe pentru ceea ce sunt! Ai soundbar macar cu sateliți si cu upfiring speakers?
    Am un Sony HT-X8500, intr-adevar este cam scump nu are sateliti si nici upfiring, are review-uri destul de bune pe site-urile de specialitate
    (pentru un soundbar) reproduce sunetul suround si Atmos destul de bine si eu sunt multumit de el.

  6. #4806 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Aha, modelul tău nici nu e asa scump dar tare ma îndoiesc că are reproduce surround sau senzația ca sunetele ar veni si de sus, is curios. Eu ma refeream la pretul barelor de 5000-6000 de lei cum că nu-și justifica banii!
    Am avut si eu un soundbar JBL 3.1 care a e plin de review-uri bune si persoane care sustin ca bate orice bara in gama lui de pret, i-am facut retur a doua zi dupa ce l-am luat, nu era Atmos dar bara facea mai mult galagie decat fidelitate, subwoofer-ul de 10" era ok si cred ca de acolo review-urile ca scutura totul dar bara in sine cam zgâria urechi deci ai doar gălăgie si cam atatat, surround-ul emulat o gluma doar!

  7. #4807 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Da, totul dă un gust de Bourne si nici un miros de Wick! Am auzit că stă bine si la partea sunetului, cineva care are sistem Atmos îl lăuda mult. Mi-aș face si eu un sistem Atmos, păcat ca nu prea am spatiu ot asa ceva.

    Am mai văzut Knives Out care da un aer gen poveste Agatha Christie, m-am si uitat daca nu a fost bazat pe o carte scrisă de dumneaei dar nu e! Are distribuție bună, joaca și sora mea in el, loool.

    The Gentlemen, bunicel dar parca putin slow si mi sa părut greu de urmărit la început pana faci mai bine cunoștință cu personajele dar asta probabil din cauza creierului meu, statul in casa, lipsa de socializare si un probabil attention deficit disorder. Per total e ok, gen : Guy Ritchie lool.

    The Call of the Wild, foarte drăguț film, parcă m-a transportat in copilarie si imersat in aventură. Daca aveti familie si copii e super de vizionat pt toți. Gen: drăguț, lool.

    Anu ăsta probabil va fi slab si legat de lansări cinematografice, chiar daca un film e gata dar inca nu e lansat probabil nici nu se va lansa doar cand se deschid din nou cinematografele si prea curând nu cred, sa nu vorbesc de cele in productie la care cine stie cand se vor relua filmarile. Seriale vad ca tot mai putine apar.....deci dacă mai trebuie să stăm mult izolati bolonzim! Probabil la Oscar--urile 2020 vom avea nominalizari doar filme de desene animate loool.......and now the best picture Oscar goes to.....Spies in Disguise, loool. Lucru bun e ca oricum toate animatile vor fi cu mult peste filmul Parasite, hahahahaha.
    Chiar îmi lipsește sa văd un film la cinematograf si cand ies sa ma imbat bine pe undeva, hahaha.

    ^ se vede că ma afectează rău pandemia asta, nah oricum dacă supraviețuiesc vă mai scriu!
    Cine era sora ta?

  8. #4808 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    A jucat rolul unuia dintre câinii familiei.

  9. #4809 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Au fost filmate 12 minute in întregime sau a fost ceva ca in filmul 1917 unde nu-ți dădeai seama unde e tăiat editat? In 1917 mi-am dat seama repede că nu se schimba imaginea dintr-o dată si ca totul parcă ne filmat dintr-o bucată dar aici nu mi-a sarit in atentie secvența.

    Ce mi-a plăcut mult de am dat si slow motion a fost scena cand el cu băiatul erau angajati într-o urmărire de mașini si totul era filmat din afara masinii apoi la o frânare si intoarcere bruscă a masinii perspectiva se schimbă camera trecand prin fereastra masinii de unde se reia actiunea cu filmari din interiorul mașinii.
    Nu stiu cat de bine m-am exprimat sau dacă m-am facut înțeles dar m-am mirat cum au filmat scena aia.
    Readuc putin discutia spre filmu asta, chiar daca a primit super mult hate si nu a placut tuturor, dar arata si explica aici cum au filmat scena aia

  10. #4810 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu stiu de ce hate pe film! Cand vizionez un film de animație nu ma apuc sa ma uit la el cu așteptări de Inception, Interstelar sau alte filme masacru mind bending. Asa si cu ăsta, trebuie primit si vazut pt ceea ce îi. Heck m-am uitat si la 6 Underground si am gustat puțină actiune si locatii de filmare cool.

    Mersi, am băgat video de pe youtube la watch later si ma uit la noapte, chiar is curios.
    Apropo de filme mind bending, ati vazut serialul Netflix DARK? Este super mega cool bomba masacru!! Au anuntat si sezon 3 soon!

  11. #4811 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Yep, recomand si eu Dark. A fost recent votat cel mai bun serial de pe Netflix parca.

  12. #4812 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Pe rotten tomatoes, da. L-am vazut acum 2 saptamani. Abia astept sez 3.

  13. #4813 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Tenet - 10/10

    Sunet 10/10. Acting 10/10. Plot 10/10.

    Primul film vazut la cinema dupa sfarsitul lumii... O idee excelenta, realizata excelent de probabil cel mai bun regizor din ultimii ani.

    Stati departe de spoilere si pregatiti-va sa il vedeti de mai multe ori.

  14. #4814 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Christopher Nolan, clar ca trebuie sa fie bun! Unde l-ai vazut, la cinema? Is deschise in România?

  15. #4815 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Vue cinemas UK.

    Cu masca pe fata dupa ce am terminat popcornul. A meritat sa merg. Doar pt sunet si big screen. Scaunele vibreaza de la coloana sonora. Chiar si in detrimentul vocilor, dar Nolan asa le face.

  16. #4816 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da stiu, canal LFE (Low Frequency Effect) folosit din plin la sunet, asa a fost si Interstellar parca! Bine de avut subwoofer bun, hehe! Probabil oi mai avea destul de asteptat sa apuc sa-l vad si eu, nici nu auzise-m de el asa ca mersi de pont!

  17. #4817 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Tenet - 10/10
    wow...sunt mega invidios. l-as vedea si azi daca as avea unde

  18. #4818 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tenet, 4/10. Idee interesanta, mort de plictiseala după 60 de minute. Actorul principal parca a făcut actoria cu ăia din Vlad.

    Aștept ouăle stricate in cap

  19. #4819 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Loool, oua stricate in cap. Unde l-ai vazut? Eu is deja obosit de covidu asta, nu poti merge la un cinema in draci! Is curios de film, ce a facut Nolan pana acuma mi-a placut!

  20. #4820 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Într-un cinemacity, eram doar eu cu un amic in toată sala. Altfel nu m-as fi dus

    Și mie îmi place Nolan, de aceea m-am dus. Mai puțin asta și Dunkirk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 241 of 244 FirstFirst ... 141 191 231 239 240 241 242 243 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts