Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 242 of 244 FirstFirst ... 142 192 232 240 241 242 243 244 LastLast
Results 4,821 to 4,840 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4821 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Stai, is deschise cinema-urile in Romania? Las ca nu se imblonavesc astia in salile de sport unde isi scuipa lumea plamanii!

  2. #4822 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, acum ai aflat? De când au dat drumul și restaurantelor in interior. Du-te la matineu sau după-amiază, nu cred ca e nimeni indiferent de oraș

  3. #4823 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da, acuma am aflat,cool!

  4. #4824 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Tenet, 4/10. Idee interesanta, mort de plictiseala după 60 de minute. Actorul principal parca a făcut actoria cu ăia din Vlad.

    Aștept ouăle stricate in cap
    L-am vazut si eu in cinema, mi-a placut. Si mie mi s-a parut exact invers, ideea nu e mare branza, chestii de astea cu time travel, fizica cuantica, etc sunt deja peste tot, insa actiunea si povestea a fost excelenta, iar pe final practic scria mare "to be continued".

    Acum ce sa zic, daca nu esti fan-ul genului actiune/SF, da, te inteleg, dar nu trebuia sa mergi la el, du-te la o comedie romantica sau ceva care e pe gustul tau.

  5. #4825 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Neah, sunt mare fan Nolan, iubesc filmele lui mai puțin ultimele doua.

    Dar da, cred ca mai bine vedeam un desen animat

  6. #4826 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Credam ca aici vorbim despre filme nu despre gusturile lui X sau Y ...

    *later edit - fara offtopic ca zburati direct, cred ca vi s-a urcat democratia la cap

  7. #4827 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Tenet 6/10 Nu prea i-a iesit lui Nolan, cel mai slab film al sau.A copiat putin din Inception si a iesit ceva rau.Prea multe despre film nu sunt de spus.

  8. #4828 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    In ce sens a copiat Inception? Am mai auzit asta in vreo 2 pareri si m-a facut curios
    Daca-i spoiler, never mind, ma gandesc ca poate recicleaza chestii de cinematografie ca trailerul fix la Inception m-a dus si pe mine.

  9. #4829 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Long Day's Journey Into Night - 10/10

    Al doilea cel mai bun film din 2019 pe care l-am vazut, dupa Parasite. Cinematografia este la cu totul alt nivel, m-am simtit de parca Tarkovsky a renascut si a pus mana pe niste camere moderne de calitate. Imaginile sunt de-a dreptul poetice si reusesc sa evoce perfect ideea principala a filmului: modul in care amintirile noastre imbina realitatea trecutului cu o fictiune interioara, ajungand sa ne minta pe noi insine de cele mai multe ori. Prima jumatate a filmului este 2D, iar a in a doua se trece la 3D si Dolby Atmos intr-un singur cadru (one take) de o ora. Din pacate filmul asta e imposibil de descris in cuvinte, dar sunt convins ca peste ani se va face referire la el ca la unul dintre operele importante ale deceniului si niciun pasionat de cinematografie nu ar trebui sa il rateze.

    Cine a mai discutat cu mine despre filme stie ca am fobie de trailere. In cazul asta, trailerul este lipsit de spoilere, asa ca il las aici.

  10. #4830 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Unde l-ai vazut? Il ai pe blu-ray?

    ---------- Post added 03-12-2020 at 21:36 ----------

    M-am interesat putin de film si ca sa nu inducem lumea in eroare, filmul nu are Dolby Atmos. Are DTS-HD MA 7.1. Din reviewuri, aparent "the audio is so richly rewarding", ceea ce suna interesant, dar Atmos nu este DTS-HD.
    Ma bucur ca Espiritus a putut vedea 3D si auzi Atmos dintr-un rip 2D si DTS 5.1
    Daca gaseste cineva versiunea Remux, va astept cu un PM, suna interesant filmul/experienta.

  11. #4831 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @Espiritus, Parasite pt mine a fost o prostie groaznică, sincer nu stiu cumde a luat oscaruri!!

    @Keanustar, am gasit eu remux, întradevăr pista sonoră e doar DTS HD Master nu Dolby Atmos, îți trimit un PM.

  12. #4832 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    @Srachi, daca nu era retorică și chiar ești curios de ce e apreciat, poți să te uiți la clipurile de mai jos




  13. #4833 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am sa ma uit pt o idee dar parerea mea despre film cu siguranță nu se va schimba!

  14. #4834 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Godzilla vs. Kong 6/10
    Actiunea începe greu si doar finalul este alimentat.
    Din nou oamenii sunt în prim plan iar cei doi colosi stau în umbra lor. Efecte puține in lupta celor doi si inclestarile sunt scurte.
    Imi mențin parerea ca este o porcarie, m am plictisit teribil.

  15. #4835 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mie mi-a plăcut Kong Vs Godzilla, acuma tre sa iei in considerare că nu este un film făcut de Cristopher Nolan unde incepi vizionarea cu așteptări si pretenții. Efecte sunt destule, din câte imi aduc aminte si actiune, ca pe lângă colosi apar si oameni si povestea lor e altceva, dacă tot filmul se băteau coloșii zicea lumea că s-au uitat la un joc video de combat, nu?

    Eu l-am văzut acasă unde am si stem de sunet 5.1.2 Atmos, pista sonoră a fost antrenantă iar la bătăile între coloși e o plăcere să-ți auzi subwoofer-ul, multe efecte low frequency!

  16. #4836 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Mortal Kombat 6/10
    Doua lupte mari și late cu adevărat interesante, restul sunt de umplutura. Sub-zero este impunător, de partea cealaltă n-am găsit pe nimeni.

  17. #4837 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Recomand canalul de YouTube Cult Cinema Classics:

    Silent Night, Bloody Night (1972)



    I Became a Criminal (1947)



    Crash of Moons (1954)


  18. #4838 SP
    Member smits's Avatar
    Vazut ieri Black Widow la cinema, merita din plin.

  19. #4839 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Tocmai am terminat Cruella de vizionat. Emma Stone si Emma Thompson sunt un deliciu. Super fain filmul, recomand!

  20. #4840 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da, Cruella a fost un film drăguț, relaxant. Va mai recomand Reminiscence cu Hugh Jackman!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts