Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 244 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 107 157 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1121 SP
    Member drik's Avatar
    Find Me Guilty

    8/10 O sansa buna pentru Vin sa puna putina burta, sa iasa din tipologia rolurilor ce l-au facut cunoscut si sa arate ca poate sa joace. Are nevoie de mai multe sanse de acest tip.

    Acum imi permit o nota offtopic in special cauzata de ce a spus Enthroll.

    Forumul acesta e plin in general de oameni care nu au dat niciodata de mediocritate, in nimic. Vad numai filme de 10 sau de 1, joaca numai jocuri ce merita 10 sau 1 si nu pot iesi deloc din ritmul asta extremist de a nota lucrurile. This is not trolling btw. E incredibil cate filme de 10 au iesit in ultimele luni daca e sa te iei dupa forumul asta sau cate jocuri perfecte daca e sa te iei dupa Ultimul Joc Devorat.

    Revin. De acord cu tine fata de 2012 si ma bucur ca a indraznit cineva de nu dea 10 filmului Avatar. Am zis mereu ca Avatar e exact ca un joc de ultima generatie. Vine si iti ia ochii cu eyecandy si dintr-o data uiti ca trebuie si o poveste buna, o dezvoltare a personajelor decenta si putina, putina originalitate.

  2. #1122 SP
    Member oBL1O's Avatar
    The Shawshank Redemption

    Filmul asta chiar e un film de 10 deci nu pot sa-i dau decat.. 10.

  3. #1123 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    The Imaginarium of Doctor Parnassus 6.5/10

    Not quite my type...

  4. #1124 SP
    Member octav's Avatar
    Avatar 3D 7/10
    +Efecte superbe
    -Lung
    -Povestea filmului
    -prea mediatizat pentru ce ofera

  5. #1125 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    300
    Attached Images Attached Images 300poster1lw4.jpg

  6. #1126 SP
    Member Cata25's Avatar
    Pulp Fiction 9/10

    Bun film.

    Attached Images Attached Images pulp_fiction3.jpg

  7. #1127 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Mai bine spun ultimele filme vizionate . Aseara m-am uitat la 4 filme cu zombie .
    1. Zombieland 9/10 (singura chestie care nu mi-a placut a fost ca avea prea putini zombie , mai ales la inceput )
    2. Brain Dead 9.5/10 (cel mai gory film care l-am vazut vreodata . Creepy si amuzant in acelasi timp daca ati vazut filmu atunci stiti la ce ma refer )
    3. Return of the living dead 10/10 (plot-ul a fost genial si avea un feeling super . A classic :X )
    4.28 days later 7/10 (nu mi s-a parut cine stie ce . Am atipit la un moment dat . Nici nu avea zombie ca avea un fel de mutanti care semanau cu zombie )
    Zombies FTW \m/
    Attached Images Attached Images zombieland_bluray.jpg braindead1.jpg return.jpg 28-days-later.jpg

  8. #1128 SP
    Member Arslany's Avatar
    Cazul 39.
    Nu stiu daca va placea la multi, dar mie chiar mi s-a parut interesant.
    Nota personala: 9.5/10.

  9. #1129 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    ultima scena contrazice total filmul si evenimentele precedente, like...
    nu au zis ca polul nord e undeva in Africa? nu prea se observa asta... deloc.
    cred ca se refereau la polul magnetic nu la cel geografic; este diferenta intre cele 2.

  10. #1130 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Cirque du freake:Asistentul Vampirului 10/10
    +un film foarte bun care combina comedia cu actiunea
    Attached Images Attached Images cirque_du_freak_vampires_assistant.jpg

  11. #1131 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Dante's Inferno - The Animation

    dantes_infernojpg.jpg

    Nota 10+/10


  12. #1132 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Mr Bean in Vacanta - 10+++

    Fugi grasane! - 8.7
    Attached Images Attached Images imgname-mr_beans_holiday-50226711-mr_bean_holiday.jpg runfatboyrunposter.jpg

  13. #1133 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Dante's Inferno - The Animation

    Attachment 47897

    Nota 10+/10


    Same here, superb.

  14. #1134 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Alvin si veveritele - 8.5

  15. #1135 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Law Abiding Citizen - 20/10

  16. #1136 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Iron Man [2008] - 8.5/10

  17. #1137 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    The Simpsons - 9
    Was funny lol
    Attached Images Attached Images simpsons.jpg the_simpsons_movie_poster.jpg

  18. #1138 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Fly Boys 10/10

    Superb filmu ....cam enervanta fata,are o privire de persoana handicapata ,mai ales cand incearca sa vorbeasca in engleza...chiar zici ca e.

  19. #1139 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Revin. De acord cu tine fata de 2012 si ma bucur ca a indraznit cineva de nu dea 10 filmului Avatar. Am zis mereu ca Avatar e exact ca un joc de ultima generatie. Vine si iti ia ochii cu eyecandy si dintr-o data uiti ca trebuie si o poveste buna, o dezvoltare a personajelor decenta si putina, putina originalitate.
    Desi sunt de acord cu toate motivele pentru care Avatar nu e de nota 10, eu indraznesc sa-i dau 10. Singurul motiv pentru care m-am dus sa-l vad a fost festivalul vizual la care am luat parte. Si desi povestea si personajele au fost penibile, m-a bucurat acest lucru.
    Pentru ca Avatar, in prostia si simplitatea lui, a realizat un nou milestone pe care viitorii regizori il vor folosi ca reper. Prin faptul ca desi e foarte spectaculos are si foarte multe minusuri, incurajeaza industria cinematografica catre un nou nivel in loc sa o dezarmeze.
    In concluzie: un 10 solist privind catre viitor.

    On topic:

    Lucky Number Slevin - 10/10

    Rastunari de situatie, soc, surprize, actiune, drama si mister. Un film cu de toate. Recomand.

    The Book of Eli - 8/10

    Evenimentul cheie al filmului a fost de-a dreptul uimitor si neasteptat. Mi-au ramas intiparite in cap vocile care se auzeau peste tot in jurul meu: "nu cred asa ceva".
    Daca n-ar fi fost cliseul "damsel in distress" l-as fi considerat un film foarte bun.

  20. #1140 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Hart's War 10/10.

    Dau nota 10 pentru ca e primul film pe care'l vad cu Brucie dies hard Willice in care nu e el one man army si


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 244 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 107 157 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts