Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Futurama

  1. #1 SP
    Member EvilG's Avatar

    Futurama

    Aici putem discuta despre serialul de animatie Futurama.
    Presupun ca stiti animatia creata de Matt Groening (deasemenea creatorul si serie The Simpsons).
    Au fost 4 sezoane lansate in 1999 si dupa care au inceput sa iasa filmele de lung metraj (Bender's Big Score, si ultimul lansat de curand The Beast with a Billion Backs). Si sincer muceste Simpsons sau family guy
    Mie mi se pare cel mai tare serial niciodata monoton sau plictisitor cu tot felul de glume. Si mai ales personajele din ele mentionez cel mai cretin BENDER e cel mai tare personaj. Parodiaza tot ce apuca si face misto din toata lumea.
    Ceea ce ma supara e ca la noi pe DVD nu apare nici serialul si nici filmele
    A fost difuzat acuma cativa ani la TVR2 undeva seara tarziu dar nu stiu cata audienta avea si l-au scos. Oricum eu consider cel mai tare serial.
    Daca sunt si fani futurama gahter around and let's talk about

  2. #2 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Am vazut si eu ceva episoade, seara tarziu pe TVR2, inainte de culcare, in perioada in care zici tu, insa nush ce sa zik, nu prea m-a incantat cine stie ce. Insa sunt un mare fan al animatiilor, asa ca daca faci rost de DVD-uri, ma uit si eu!

  3. #3 SP
    Member EvilG's Avatar
    ehh daca te uiti un episod 2 asa nu prea are farmec dar cauta sa vezi putine din fazele care le are bender.

  4. #4 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Am vazut majoritatea episoadelor acum vre-un an, e foarte tare, daca ti-a placut uita-te si la Drawn Together

  5. #5 SP
    Manager paul's Avatar
    Eu am ajuns pe la jumatatea sezonului 4. E super, dar prefer Family Guy.

    Imi placa ca tot timpu profesorul spune :"Good news everyone!" chiar daca mai tot timpu merg in misiuni periculoase

  6. #6 SP
    Member EvilG's Avatar
    un mic trailer la Bender's Big Score bestial filmul


  7. #7 SP
    Junior Member Sandman's Avatar
    Dupa ce-am vazut de vreo 2 ori toate sezoanele, pot sa zic ca personajul meu preferat e Zoidberg. Serial de nota 10, personaje de nota 10

  8. #8 SP
    Member EvilG's Avatar
    hehehe.....Zoidberg e tare si asta mai ales daca da jos carapacea ce "muschi" are pe el....

  9. #9 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Am vazut toate sezoanele. Yo zic ca e mai inteligent ca South Park. Zoidberg si Bender sunt cele mai marfa personaje.

  10. #10 SP
    Member EvilG's Avatar
    @Spike you'r right no caracter compares with Bender sau Zoiberg si Fry e destul de tare.
    Se anunta ca anul asta mai iese un film Bender's Game si in 2009 Into the Wild Green Yonder.
    Ceea ce e pacat e ca Futurama la noi nu se aduce pe DVD sau sa aiba premiera la cinema . Nici serialul si nu mai vorbesc de DVD-uri singura modalitate de a le procura e doar de afara. Dar totusi ceea ce m-a mirat e ca acuma 2 saptamani mi-am cumparat pe DVD Simpsons The Movie de la magazin de la noi din RO si pe langa asta a fost ffffffffff ieften 13 RON (original DVD-ul evident) si devine si mai ofticant faptul ca nu se aduc la noi si filmele, serialele cu Futurama care rulez

  11. #11 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Ca si cumpara la noi in tzara lumea dvd-uri originale. De curand am inceput totusi sa ma apuc de sportul asta extrem. Ciudat e ca de cate ori vine vreun tovaras pe la mine, imi cere sa-i dau imprumut cate un film, dar cand ii zic ca nu ii imprumut decat dc isi ia si el un film original si facem schimb face o fata de aia de parca l-am injurat de mama. Replica pe care o primesc de obicei e ca persoana respectiva nu e pasionata de filme si prefera sa isi orienteze banii in alte directii, bla bla bla. In Romania 90% judeca dp principiul am masina, vreau benzina gratis.

  12. #12 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Adica tu nu ai vrea benzina gratis?

  13. #13 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    logic, dar nu ma apuc s-o fur dc nu fac rost de ea moca

  14. #14 SP
    Member EvilG's Avatar
    off: @Spike am si eu destule DVD-uri originale... anyway mai veneau pe la mine prieteni si vedeau colectia de filme iar reactia lor era mai sa isi faca cruce ...."dar tu dai bani pe asa ceva???" :-| anyway sunt multi care zic ca a cumpara un Dvd original e o prostie. Poate intradevar nu dai bani pe orice ...... dar cand stii ca e un film bun si care stii ca o sa te uiti la el cu placere din nou...atunci ...nu cred k strica sa dai 30-40-50 ron pe un dvd. ehhhh oricum ca si la jocuri la fel cum li se pare la uni o prostie si "kul" sa pirateze asa e pt noi "sportul extrem" de a colectiona ceva frumos care da bine in vitrina
    P.S. acuma mi-am adus aminte un prieten de-al meu toata viata doar torrent si dc donwloada filme, pana intr-o zi cand a vazut o oferta la desene animate m-a vazut ca mi le-am luat si le-a luat si el, si a 2-a oara cand m-am intalnit cu el...a ramas foarte uimit si bucuros ca a dat bani pe ele imi zice el "uaii ai vazut aveau meniu, si jocuri in dvd ce tare nu am stiut" la care eu..."toate astea orig sunt la fel si au meniu n ****" si nah...a fost un lucru nou pt el oricum nu stiu cat o sa tina dar e ok totusi un inceput.
    Back 2 Futurama tare as vrea sa mai iasa inca un sezon

  15. #15 SP
    Member EvilG's Avatar
    intreb aici nu are rost sa deschid alt thread....toata seria futurma pe dvd-uri (originale) le are???

  16. #16 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Nu bate pe The Simpsons dar e cu adevarat tare serialul. Bendre rulz!
    Btw am citit ca din 2010 se continua seria. Deci....good news

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    e bun, dar tot mai bun e Family Guy. poate chiar si simpsons. am vazut de 2 ori toata seria, si e foarte bun, dar nu se ridica peste cele 2.

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Au revenit.
    Au aparut primele 2 episoade din sezonul 6. Urmatorul video e o mica parte de la inceputul primului episod.
    Interstellar Fugitives | Futurama | Comedy Central

  19. #19 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Eu acum ma duc sa ma uit la primul episod din noul sezon, revin cu un feedback

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar
    S-a terminat Futurama.
    A fost frumos ultimul episod (si amuzant evident). Fry and the "Planet Express" crew, I'll miss you !

    Quote Originally Posted by paul View Post
    Eu am ajuns pe la jumatatea sezonului 4. E super, dar prefer Family Guy.
    Retrag aceste cuvinte dupa ce am vizionat toata seria. Clar unul dintre cele mai bune seriale (nu numai din categoria cartoons).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts