Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 36 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 714

Thread: Game of Thrones

  1. #261 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu stiu daca cumva George R. R. Martin e sadic (n-am citit cartile, sorry) sau regizorii (David Benioff, D.B. Weiss) sunt asa de ****ed up incat sa omoare personajele fix atunci cand incep sa devina interesante... Sau poate au prea multi actori care stau la coada sa joace si trebuie sa elimine din ei cat mai repede. Nu spun despre cine e vorba, ca sa nu fie spoiler... dar la naiba, a inceput sa devina penibil. Probabil ca marele final al serialului va fi ceva de genul: ii adunam pe toti intr-o mare sala, si ii omoram! Such fun... so much wow!

  2. #262 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu zic ca e o gura de aer proaspat aspectul asta al serialului. Ajungi sa iti faci griji pentru personajul tau preferat mereu, pentru ca nu stii ce se poate intampla. Avand in vedere mizele jocului de-a tronul prezentat in serial, mi se pare intr-o anumita masura destul de normal/obisnuit sa piara cei care risca luand anumite decizii. Ma refer la ambele nunti, dar si la alte personaje care au pierit. Au pierit si au meritat-o, pentru ca la fiecare moarte a existat un motiv iar cel care a facut crima s-a razbunat in urma unui conflict trecut. Eu nu ma pot plange de felul in care deruleaza actiunea.

  3. #263 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe sistemul asta nici nu stiu de ce mai ma uit... sau de ce ar trebui sa-mi mai pese de un anumit caracter, pt. ca oricum o sa moara (sooner or later). Imi da deja feelingul de serial din acela siropos, chinezesc... in care trebuie sa moara toti ca sa iasa cu plansete la final, altfel nu are feeling.

    Eu cam asa vad filmul deja... ca in clipul de mai jos (warning: SPOILERS!). Cand ma intalnesc cu cineva si se discuta de GoT, prima intrebare este "cine a mai murit in ultimul episod?". Ar trebui sa se numeasca Game of Death


  4. #264 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Serialul asta face ce nu mai face niciun alt serial/film si anume te tine in suspans cu adevarat. In toate filmele si serialele din ziua de azi incepi sa nu-ti mai faci griji pentru personajul principal pt ca stii ca n-o sa moara. Din contra, 90% din restul serialelor par prostii siropoase si ieftine, pline de clisee, Game of Thrones fiind singurul serios. Si personajele chiar nu mor doar de dragul de a muri cineva, ci pentru ca au dat-o-n bara si platesc cu viata. E mult mai realist si mai cu picioarele pe pamant.

    ---------- Post added 18-06-2014 at 17:21 ----------

    Si Monky, iti recomand sa citesti asta: George R.R. Martin's Open Letter About the Deaths in Game of Thrones - Dorkly Post

  5. #265 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am trait sa o aud si pe-asta: Game of Thrones = "mai realist si cu picioarele pe pamant"
    Se cheama fantasy totusi... chiar daca e dark fantasy...
    Attached Images Attached Images everybody-dies.jpg game-thrones-book.jpg

  6. #266 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    "mai realist". "MAI"! De ce citesti doar ce vrei tu?

  7. #267 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa nu ma intelegi gresit: GoT e un serial foarte bun. Actori foarte buni, regie, decoruri, efecte... are tot ce-i trebuie, ce sa mai. Doar script-ul mi se pare tras de par (parere personala, nu trebuie sa fiti de acord), dar nah... daca asa e scenariul si asa a scris omul ala cartile (in MSDOS, btw)...

    Ah, si mi se pare super haios cum "uita" de anumiti actori cate 3-4 episoade... Probabil e coada la regie acolo, toti stau cu petitii "vreau si eu in episodul asta, pretty pleaaaaase!"

  8. #268 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    MonkY citește cărțile, îți garantez ca o sa iubești serialul după. Eu mai am un pic si încep a III-a carte. Nici eu nu eram dat pe spate înainte, dar acum mi se pare pur si simplu wow

    PS: vezi ca doar azi ai oferta pt primele 5 cărți la emag, vreo 150 de lei

  9. #269 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  10. #270 SP
    Member akzation's Avatar
    M-as fi asteptat la final si la Hodor.

  11. #271 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bwahahaha... cat de tare: cum ar fi aratat intro-ul la Game of Thrones in anii '80. Enjoy!


  12. #272 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  13. #273 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Terminat si sezonu IV Game Of Thrones ( cap-coada )... Am ramas .wtf.
    Ma pun sa cuumpar si cartile ca pana la sezonu V mai e mult

  14. #274 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vezi sa nu faci greseala sa crezi ca daca ai vazut sezonul 4 sa începi cu cartea 5. Va trebui sa iei cărtile de la capăt.

  15. #275 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Care ati citit Cantec de Gheata si Foc ? in ce ordine trebuie sa le iau .?

  16. #276 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    1 ) A Game of Thrones
    2 ) A Clash of Kings
    3 ) A Storm of Swords
    4 ) A Feast for Crows
    5 ) A Dance with Dragons

  17. #277 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai in ordinea in care au aparut, asa cum le-a enumerat Trefla.

  18. #278 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Am inceput si eu sa citesc cartile. Sunt absolut superbe

  19. #279 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The germans send their regards.
    Attached Images Attached Images 10487303_1442699572666497_1304923203691842759_n.jpg

  20. #280 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Spoilers din carti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 36 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Game of Thrones By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 22-11-2015, 21:41
  2. Replies: 0 Last Post: 16-03-2012, 11:38
  3. Replies: 0 Last Post: 26-12-2011, 09:16
  4. Replies: 0 Last Post: 25-12-2011, 06:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts