Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 56

Thread: Ce instrumente aveti ?

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Question Ce instrumente aveti ?

    Eu am doar o chitara acustica, de la Hora. Nu am nici o idee cum sa cant la ea ( desi stiu cum sa incep Nothing Else Matters ), si in plus, nici macar nu e acordata ca lumea. Am mai avut si o mini orga, daca pot sa-i spun asa.

    Voi ? ( talentul este optional )
    Attached Images Attached Images acoustic_guitar.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    O chitara acustica. Incet, incet incep sa iasa si solo-uri. Imi iau una electrica cam intr-o luna!

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Care au fost primele lucruri care le-ai invatat ? Ai inceput cu note, chestii, bla bla ? Sau te-ai dus la profesor YouTube sau 'nea Tabulatura si ai invatat un intro sau un solo ?

  4. #4 SP
    Member monstrul's Avatar
    bass Yamaha RBX170

  5. #5 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Am inceput cu acorduri, cateva exercitii simple si cu riff-ul de la "Come as you are". Am invatat cateva melodii pe acorduri, cateva game si alte melodii si acum incerc sa cant chestii din ce in ce mai complicate.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce instrumente aveti ?
    Pianină (Lauberger & Gloss, Wien)
    Chitară acustica de la magazinul Hora (Cluj)
    Clarinet sopran (Mi bemol)

    ...am avut și un set de tobe Yamaha dar le-a cam trecut vremea.

  7. #7 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Chitara acustica mostenita de la tata(desi n-am habar sa cant la ea) si Casio Keyboard(nu mai stiu exact modelul).
    P.S. anul acesta sper la un set de tobe, desi am cam multe pe lista de cumparaturi

  8. #8 SP
    Junior Member master87's Avatar
    datorita faptului ca sunt bassist, intr-o formatie rock si pt k studiez chitara de la 8 ani am avut marea bafta sa am mai multe "scule cu corzi"..acum detin un bass behringer care il folosesc la concerte sau party-uri restranse si un bass reghin(grea k dracu, insa arata si se aude beton..e folosita doar la repetitii si in casa cand ma plictisesc)

  9. #9 SP
    Junior Member Kramer's Avatar
    Puneti si voi niste poze cu chitarele electrice, acustice si celelalte instrumente .

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Kramer View Post
    Puneti si voi niste poze cu chitarele electrice, acustice si celelalte instrumente .
    M�ine pun eu

  11. #11 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Imi iau in curand un Epiphone Les Paul Standard si pun poze cu toate sculele.

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...și pozele promise:
    Attached Images Attached Images img_0959.jpg img_0960.jpg img_0961.jpg img_0962.jpg img_0963.jpg

  13. #13 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Mi-am luat si Amp. Dupa ce imi iau chitara electrica o sa fac poze!

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Way to go!
    Attached Images Attached Images dsc00257.jpg dsc00258.jpg dsc00259.jpg

  15. #15 SP
    Member verde's Avatar
    eu am 2 chitari GH ,una de x360 si una de ds ,in rest mai am un sintetizator si 2 schrath-uri (discurile alea pe care le invarte DJ-ul)

  16. #16 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Eu vreau sa-mi iau dupa sesiune chitara acustica si vreau sa invat sa cant. Any tips?

  17. #17 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sa ai grija sa nu aiba fret buzz (adica sa nu bazaie cand tii degetul pe un fret si dai in coarda pentru ca devine destul de enervant).

  18. #18 SP
    Member Leni's Avatar
    ronan, super misto pianina....si eu am una acasa la sighisoara.....ceva ruseasca si mai am o chitara acustica, dar din pacate n-am avut timp sa invat sa cant la ea inca... poate copii mei

  19. #19 SP
    Junior Member ANDY28's Avatar
    Epiphone SG Special si Epiphone amp
    Attached Images Attached Images p1040012.jpg

  20. #20 SP
    Member slabunator's Avatar
    chitara electrica ibanez
    chitara acustica hofner
    un set tabla (tobe indiene, youtube it)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts