Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 56 of 56

Thread: Ce instrumente aveti ?

  1. #41 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am si eu un acordeon Manbiw, si nu am ce face cu el
    Attached Images Attached Images image588.jpg image590.jpg

  2. #42 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Azi mi-am acordat pianul - urmează să-l rup zilele astea cu piesa Feelin' Good de la Brian Bonsor (sper doar să fac rost de partituri ).





    *bine nu el l-am acordat, un nene de la cons


    ---------- Post added 13-11-2010 at 05:23 PM ----------

    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Am si eu un acordeon Manbiw, si nu am ce face cu el
    Să �nveți să c�nți la el, aia să faci

    ---------- Post added 13-11-2010 at 05:44 PM ----------

    Pentru fanii seriei Final Fantasy recomand site-ul:


  3. #43 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Chitară acustică Delson, �ncepător .

  4. #44 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Decorative:
    Trompeta
    Saxofon
    Inca 2 suflatoare care nu stiu cum se cheama

    Acum la care cant:
    2 chitari acustice : 1 hora si una no-name aduse de pe afara

    Sent from my GT-I5500 using Xparent ICS Tapatalk 2

  5. #45 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Are careva chitara hollow-body? Ma tot mananca sa-mi iau una. O sa le incerc in magazin da' totusi daca aveti, as vrea niste pareri de la voi
    Asta mi-o sarit in ochi in cautarile pe net:
    Chitara electrica semiacustica hollowbody Epiphone ES 339 VS

  6. #46 SP
    Member chesterb's Avatar
    Acordeon Weilmaster
    Chitara acustică Hora Reghin

  7. #47 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Acordeon Weilmaster
    Esti lautar?

  8. #48 SP
    Member chesterb's Avatar
    da. cânt la nunţi, botezuri, majorate, danţuri, cumpărăre_de_maşină_nouă şi la parastasuri premium.

  9. #49 SP
    Member QuestionArtist's Avatar
    O clapa MIDI M-Audio si un Yamaha Motif XS.Am si un preamp,mixer si placa de sunet profesionala de studio de dat daca e careva interesat.

  10. #50 SP
    Junior Member Cosmin33's Avatar
    Salut! Sunt interesat sa cumpar pentru fimiu o chitara. Am gasit asa ceva pe https://www.soundstil.ro/chitara-acu...15ce-n-natural, dar nu stiu ce sa zic, nu ma prea pricep la instrumente muzicale, poate imi dati niste sfaturi. Multumesc

  11. #51 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Când vine vorba de mărci japoneze, Aria și Takamine fabrică chitări decente/bune, dar la bugetul respectiv, recomand cu încredere o altă marcă japoneză, superioară celor două amintite. Yamaha. Caută o electro-acustică din seria FX sau APX. Au un sunet incredibil, iar calitatea construcției e superioară modelelor Aria/Takamine.

    Am deținut și cântat mult timp pe o acustică Takamine și o Yamaha electro-acustică. Yamaha fabrică probabil cele mai bune chitari acustice - (la prețuri decente) - după Martin/Taylor.

  12. #52 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Salut! Te sfatuiesc sa ii iei copilului o chitara ieftina, daca e incepator, sau una care sa se incadreze intr-un anume buget pentru voi, astfel incat sa nu va doboare.
    Legat de discutia despre Takamine si Aria, Aria nu mai sunt japoneze decat cu numele. Acum o luna am dat ultima mea chitara Aria. Avea cam 15 ani, Made in Indonezia, fretboard din rosewood (care acum se regaseste pe cele cu preturi premium). Problema ei era ca a fost facuta din lemn crid, care s-a curbat putin pe masura ce s-a uscat. Motiv pentru care au trebuit pilite tastele. N-am mai reusit sa le fac si recrowning, de lene. Cumparatorul a aflat toate astea si a platit dupa ce a probat-o cat i-a poftim inima.
    Takamine face chitare in China, Indonezia si Japonia. Japonele (P1, P3, P5, P6, P7 sau seriile EF, TSP ori LTD2018) sunt modele care compara cu unele dintre cele mai scumpe modele premium.

    Asta e ultima chitara din casa, scoasa din husa doar ca sa ii schimb corzile si pentru 2 demo-uri (2015 si 2021). Eu nu stiu sa cant. Am vrut sa invat, dar e greu caci nu am timp. Acum doar repar si beau ca porcu'. Cu filmul m-a ajutat colegul Radu, mare om, mare caracter, ca sa o vand sa iau o lampa, ca sa traiasca si coralii mei


  13. #53 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Nu-l sfatui sa-i ia chitara ieftina copilului, daca ii permite bugetul sa cumpere ceva mai bun. E o greseala des intalnita. Am sa explic de ce.

    In general, modelele ieftine au chei de slaba calitate, ies repede din acordaj, unele avand fie actiunea prea inalta, fie grifuri butucanoase si incomode, ori taste nefinisate care zgarie la capete - iar copiii vor fi descurajati repede sa mai puna mana pe chitara.

    Cant de vreo 24 de ani pe acustice si crede-ma, m-am lovit de toate problemele astea de-a lungul timpului.

  14. #54 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Eu repar chitare si am intalnit mult prea multi parinti care dau 1500-2000 de lei pe o chitara buna, ca dupa 6 luni sa se plictiseasca copilul de ea. Tu ai fost pasionat, asa cum e si colegul meu.
    Unul dintre parintii amagiti de dorinta trecatoare a copilului a cheltuit un salariu pe un Fender luat din Germania, care a plecat de acolo cu bridgeul crapat, gatul stramb, corzile oxidate si tastele iesite. Am pus-o eu la punct cand a venit sa ii schimb corzile. Ma simteam prost pentru oamenii aia. M-a sunat dupa un an sa ma intrebe daca stiu pe cineva care vreo o chitara Fender ieftina. I se arcuise topul intre timp. Tatal copilului era extrem de furios ca au cheltuit banii pentru un moft trecator. Mama era resemnata.
    Ca bonus, daca incepatorul cara chitara si la scoala, sunt mari sansele sa o rupa/ciobeasca. Cele mai multe chitare venite la mine in Service sunt folosote de copii.
    Tu ce ai prefera sa rupa copilul: o chitara de 150€ sau una de 800€?

  15. #55 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Am inteles ideea. Dar totusi, de ce s-o rupa, doar nu isi cumpara chitara ca sa joace cu ea tenis de camp. Daca se plictiseste, o vinde peste cativa ani. Recupereaza o parte din investitie.

  16. #56 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Cred ca 8 din 10 chitare care ajung la mine sunt folosite de copii care vor sa impresioneze colegii de clasa. Din joaca dau peste chitara, sau o fac alti colegi intentionat. Unii copii isi lasa chitara in soare, sau langa calorifer/soba. Am stat de vorba cu adulti care nu stiau ca lemnul pierde din umiditate cand sta langa o sursa de caldura si exista riscul sa crape...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts