Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 45 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 885

Thread: Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series

  1. #261 SP
    Member LeGenD's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex De Large View Post
    Sa vin si eu cu ceva mai proaspat, adus direct din USA de catre tatal meu.

    P.S. M-a emotionat mai mult decat ma asteptam filmul, iar eu nu sunt deloc usor de impresionat.

    si eu l-am luat la 1 mil din polus...am zis ca e mai scurt drumu...

  2. #262 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Update Blu-Ray & Filme Romanesti:
    Attached Images Attached Images 100_3631.jpg 100_3632.jpg 100_3634.jpg 100_3635.jpg 100_3643.jpg 100_3644.jpg 100_3641.jpg 100_3642.jpg 100_3645.jpg 100_3646.jpg 100_3647.jpg 100_3648.jpg

  3. #263 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Update:
    Attached Images Attached Images 100_3676.jpg 100_3678.jpg 100_3679.jpg

  4. #264 SP
    Member Radoo's Avatar
    It is mine, all mine, my precious...

    Band of Brothers
    Attached Images Attached Images hpim1996.jpg hpim1997.jpg hpim2001.jpg hpim2002.jpg hpim2003.jpg hpim2004.jpg hpim2005.jpg

  5. #265 SP
    Member rappy777's Avatar
    Attached Images Attached Images imag922.jpg imag923.jpg

  6. #266 SP
    Member rappy777's Avatar
    Proaspat
    Attached Images Attached Images imag926.jpg imag927.jpg

  7. #267 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar

    Update:

    Buzduganul cu trei peceti (1978)

    BUZDUGANUL CU TREI PECEŢI (1978)

    Descriere:

    …Filmul lui Constantin Vaeni şi Eugen Mandric, Buzduganul cu trei peceţi pune at�ta intimitate �n interpretarea unor situaţii de mult apuse, �nc�t seamănă mai mult unei dezbateri contemporane dec�t unei reconstituiri. Tăişurile lucesc printre vorbe, iar porbele cresc din păm�nturi noi, ca acele seminţe găsite �n amfore care germinează totuşi, peste secole. Romulus Rusan Premii: - Eugen Mandric, premiul ACIN pentru scenariu (1977) - Iosif Demian, premiul ACIN pentru imagine (1977)

    Continut:
    Filmul “Buzduganul cu 3 peceţi” este inspirat din perioada anilor de domnie ai lui Mihai Viteazu, perioadǎ �n care marele domnitor s-a impus �n fata Europei ca un mare politician, ca un abil diplomat, strǎlucit strateg şi conducǎtor de oşti, depǎşind cu o g�ndire avansatǎ epoca sa. Mihai, supranumit de popor “Viteazul” (Victor Rebengiuc) reuşeşte, �n luna mai a anului 1600, sǎ realizeze prima mare UNIRE a rom�nilor. �ntr-un context internaţional complet nefavorabil, Marele Voievod �şi �nfr�nge duşmanii pe c�mpul de bǎtǎlie şi se auto-intituleazǎ �n cetatea Alba Iulia "Domn al Ţării Rom�neşti
    şi Ardealului şi a toată ţara Moldovei", consolid�nd o nouǎ formaţiune statalǎ sub aceiaşi stemǎ şi bisericǎ.


    Iacob (1988)

    IACOB (1988)

    Descriere:
    Iacob este istoria unui miner din Transilvania care se căsătorește cu văduva unui sinucigaș. Iacob �nsuși e �ncarnarea forței vitale, aparțin�nd categoriei lui Wozzek, un om funciarmente decent și onest care reacționează la tensiunea atmosferei brutale din colonia de mineri unde locuiește. Munca abrutizantă și ochiul incredul al autorităților (s-au furat pepite din mină) �l conduc la alcool și gelozie. Umilit, bănuit pe nedrept a fi sustras aur, Iacob e transferat punitiv la o altă exploatare, mai �ndepărtată de casă. Efortul este epuizant, drumul fără sf�rșit. De Crăciun, pentru a scurta timpul ajungerii la copii, omul se urcă pe furiș �ntr-o corfă de funicular dar zgomotul uniform al roților se oprește. De sărbători, pentru două zile, mina oprește curentul electric. Suspendat la 200 de metri deasupra prăpastiei, Iacob trebuie să facă ceva pentru a rezista frigului....

    Sursa: Filme de Colectie . ro - Drama
    Attached Images Attached Images 100_3830.jpg 100_3831.jpg 100_3833.jpg

  8. #268 SP
    Member novi's Avatar

    Wink

    Update blu ray!
    Attached Images Attached Images p1100776.jpg

  9. #269 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Cam slabutz novi in ultimul timp

  10. #270 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Eu cand vreau sa fluier, fluier (2010)
    EU C�ND VREAU S� FLUIER, FLUIER (2010)

    Descriere:
    După patru ani petrecuţi �ntr-un penitenciar pe malul Dunării, Silviu (interpretat de George Piştereanu) a avansat �n ierarhia de dormitor, devenind Jup�n. Cu două săptăm�ni �nainte de eliberare, primeşte o vizită neaşteptată. El află că mama lui s-a �ntors acasă după mult timp din Italia şi vrea să �l ia pe fratele lui mai mic. Silviu are cinci zile să găsească o soluţie. Cele cinci zile devin o eternitate c�nd Silviu se �ndrăgosteşte de o studentă frumoasă la Sociologie, Ana (Ada Condeescu), venită �n practică la penitenciar. Copleşit de emoţii şi presat de timp, Silviu �nchide ochii… Libertatea, v�ntul, drumul, primul sărut. Din acest moment i se poate �nt�mpla orice.

    Sursa: Shop GSP DVD-uri fotbalisti | GSP magazin online
    Attached Images Attached Images 100_3847.jpg 100_3848.jpg

  11. #271 SP
    Member novi's Avatar

    Wink

    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Cam slabutz novi in ultimul timp
    Hehe!Pai da ca a venit criza si sursa de la care iau nu prea mai primeste filme!

  12. #272 SP
    Member taz@'s Avatar
    Eu cand vreau sa fluier,fac ce vreau si ultimul dvd din colectia Charlie Chaplin
    Attached Images Attached Images photo072.jpg photo087.jpg

  13. #273 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by taz@ View Post
    Eu cand vreau sa fluier,fac ce vreau
    Eu il astept pe BluRay...

  14. #274 SP
    Member verde's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu il astept pe BluRay...
    Nu se merita ,la cat e de prost filmat.dar e un film bun totusi!
    Attached Images Attached Images poza1579.jpg

  15. #275 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kagula_89 View Post
    Nu se merita ,la cat e de prost filmat.dar e un film bun totusi!
    Glumeam, iti dai seama... Vroiam doar sa par ca sunt in ton cu Festivalurile astea de film

  16. #276 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Legaturi bolnavicioase (2006)

    LEG�TURI BOLNVICIOASE (2006)

    Descriere:
    Legături bolnăvicioase tratează un subiect incitant, o poveste de dragoste neobişnuită situată �n lumea unor tineri "debusolaţi", care trăiesc sentimente contradictorii.
    Ei �ncep să exploreze misterele dragostei şi �nvaţă să suporte rănile provocate de iubire.

    Sursa: Legaturi bolnavicioase � DVD � MyMovie.ro - Magazin de filme pe DVD si Blu-ray
    Attached Images Attached Images 100_3878.jpg 100_3879.jpg

  17. #277 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    1984 - 1985 - 1987 - 1988 - 1989 - 1991 - 1994
    de unde le-ai luat?! pe toate?

  18. #278 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by dristiandark View Post
    de unde le-ai luat?! pe toate?
    De aici: http://www.provideo.ro/Catalogs/DVD/Pachete/Colectia-completa-Cosmarul-de-pe-Elm-Street/5214r.aspx
    Attached Images Attached Images colectia-cosmarul-de-pe-elm-street.jpg

  19. #279 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Mere rosii (1976) MERE ROŞII (1976)

    Descriere:

    “ Mere rosii “ exprima lupta dintre talent si pasiune cu mediocritatea avida de situatie sociala. Ascensiunea tanarului medic Mitica Irod, repartizat intr-un spital de provincie, il face pe doctorul Mitroi, prototipul personajului plafonat profesional, sa-si vada periclitata pozitia de director al spitalului. Mitica nu face nici un efort de a se controla in relatia cu superiorul sau, caruia-i aminteste mereu unde-i este locul, sau de a rezolva problemele de convenienta, pentru ca nu considera ca are decat un dusman real : moartea, pe care nu reuseste intotdeauna s-o abata din calea pacientilor sai.


    Secretul armei secrete (1988)@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BNDUzNzc4Njg2NV5BMl5BanBnXkFtZTcwMjEyMTEzMQ@@._ V1._SY30_SX23_.jpg@@AMEPARAM@@BNDUzNzc4Njg2NV5BMl5 BanBnXkFtZTcwMjEyMTEzMQ@@@@AMEPARAM@@SY30@@AMEPARA M@@SX23

    SECRETUL ARMEI... SECRETE (1988)

    Descriere:

    A fost odata un Imparat cu o prea Frumoasa fata, indragostita de un Voinic si nazuita de un Zmeu. Pe Zmeu, Imparatul voia sa il rapuna cu arma lui secreta, care tragea… in spate. Cel ce reuseste sa vina de hac Zmeului, Voinicul, cucereste si mana Frumoasei.


    Secvente (1982)

    SECVENŢE (1982)

    Descriere:

    O echipa de cineasti este pe cale sa realizeze un film, proces din care ” Secvente ” surprinde trei momente. Pe platou si in afara lui, viata membrilor echipei de filmare se confrunta cu cea a personajelor, dand nastere, uneori la similitudini, alteori la discrepante. Singuratatea tanarului de la telefon se regaseste in singuratatea regizorului. Drama conjugala a carciumarului starneste in randul echipei o compasiune amuzata. In final, infruntarea a doi figuaranti, fosti adversari politici, capata o neastepatata incarcatura tragica.

    Sursa: http://www.filmedecolectie.ro/categorie/comedie_lo.html
    Attached Images Attached Images 100_3880.jpg 100_3882.jpg 100_3891.jpg 100_3893.jpg 100_3899.jpg 100_3901.jpg

  20. #280 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Colecția e completă!

    http://www.consolegames.ro/forum/339919-post253.html
    Attached Images Attached Images img_1560.jpg img_1562.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 45 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - console By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 22129 Last Post: 25-03-2024, 21:30
  2. Ce ne-am cumparat azi - diverse By Radoo in forum Offtopic
    Replies: 3230 Last Post: 11-03-2024, 15:51
  3. Ce ne-am cumparat azi - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 745 Last Post: 19-01-2024, 18:11
  4. Ce ne-am cumparat azi - music By RACHyyy in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 147 Last Post: 09-10-2021, 18:53
  5. Ce ne-am cumparat azi AMAZON EDITION By PumaS in forum Offtopic
    Replies: 2 Last Post: 20-08-2018, 11:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts