Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 45 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 885

Thread: Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series

  1. #401 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    OMG Space Odyssey > must buy!

  2. #402 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post
    OMG Space Odyssey > must buy!
    Il gasesti aici: Blu-ray - 2001: Odiseea spatiala / 2001: A Space Odyssey � Blu-Ray � MyMovie.ro - Magazin de filme pe DVD si Blu-ray , insa este destul de scump.

  3. #403 SP
    Junior Member Supraplex's Avatar
    Ice Age 2
    Attached Images Attached Images p9280534-large-.jpg p9280535-large-.jpg

  4. #404 SP
    Member viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    Update Blu-ray

    Total 140 RON, sau mai bine zis 35 RON bucata

    P.S. Toate sunt subtitrate in limba romana.
    Puteam sa le iau inaintea ta, da' am preferat sa-mi iau alte filme pe blu

  5. #405 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Puteam sa le iau inaintea ta, da' am preferat sa-mi iau alte filme pe blu
    Stiu, ti-am vazut mesajul

  6. #406 SP
    Member viezure's Avatar


    Luate ieri si azi
    Attached Images Attached Images bl.jpg

  7. #407 SP
    Member viezure's Avatar
    **** YEAH
    Attached Images Attached Images sh.jpg

  8. #408 SP
    Junior Member Supraplex's Avatar
    Ice Age 3
    Attached Images Attached Images pa030547-large-.jpg pa030548-large-.jpg

  9. #409 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    Update Blu-ray

    Total 140 RON, sau mai bine zis 35 RON bucata

    P.S. Toate sunt subtitrate in limba romana.
    Bune filmele! Sa nu mai zic de pret: WOW!

  10. #410 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Filmul Epoca De Gheata 3
    Attached Images Attached Images image048.jpg

  11. #411 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Gamer + Gazeta Sporturilor = Chilipir
    Attached Images Attached Images dsc00209.jpg

  12. #412 SP
    Member TheQuiet1N's Avatar
    same here
    Attached Images Attached Images p041110_16.43.jpg p041110_16.44.jpg

  13. #413 SP
    Junior Member Derekgl's Avatar
    The Big 4 - Live From Sofia!!!

    ....nu este "movie" dar trebuie vazut...de cine nu a fost la concertul din Bucuresti.
    Attached Images Attached Images img_0420.jpg img_0421.jpg

  14. #414 SP
    Member viezure's Avatar
    Sosite azi
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg

  15. #415 SP

  16. #416 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Angels & Demons la super oferta in Flanco (29.9 RON)
    Attached Images Attached Images ad1.jpg ad2.jpg

  17. #417 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Star Wars Trilogy (ep. IV, V, VI) VHS Box Set

    Edit: mai trebuie sa imi iau VHS Player...
    Attached Images Attached Images p1100158.jpg p1100159.jpg p1100160.jpg p1100161.jpg p1100162.jpg

  18. #418 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar

    Colecţia " Scooby-Doo ! "

    "Cele opt DVD-uri vor fi distribuite �n fiecare zi de luni, �ntr-un tiraj de 120.000 de exemplare. Fiecare disc din colecţie conţine c�te trei episoade cu aventurile lui Scooby-Doo şi ale prietenilor lui: Shaggy, Fred, Velma şi Daphne."

    Sursa: Filmele Adevarul
    Attached Images Attached Images 100_9477.jpg 100_9480.jpg 100_9481.jpg 100_9483.jpg 100_9484.jpg 100_9501.jpg

  19. #419 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar

    Colecţia " Mari Artiști Rom�ni "

    Volumul 1: Gheorghe Dinică



    Gheorghe Dinică - Wikipedia

    Biografie

    Debut

    Gheorghe Dinică și-a manifestat intersul pentru actorie �ncă de t�năr, făc�nd parte din diferite trupe de teatru de amatori �ncă de la v�rsta de 17 ani. �n 1957 a intrat la Institutul Național de Artă Teatrală și Cinematografică București la clasa profesoarei Dina Cocea. A absolvit �n 1961, fiind deja apreciat pentru rolul Inspectorului Goole �n piesa An Inspector Calls. De atunci, Dinică a jucat la cele mai importante teatre din Rom�nia:

    - 1961-1967 Teatrul de Comedie, București
    - 1968-1969 Teatrul Bulandra, București
    - din 1972 Teatrul Național I. L. Caragiale, București

    A debutat ca actor cu un rol �n filmul Străinul, adaptare cinematografică a romanului omonim, scris de Titus Popovici �n anul 1963 și a jucat �n peste 70 de filme.

    Activitate

    Gheorghe Dinică a fost de asemenea regizor de film și un foarte popular actor, juc�nd �n mare parte �n producții Rom�nești. Ca și actorul francez Alain Delon, Dinică a refuzat să joace �n filme produse �n Statele Unite. �n general din cauza aspectului său a fost distribuit �n roluri negative, fie că ne referim la roluri de gansteri autohtoni, �n seria de filme cu comisarul Moldoveanu, regizată de Sergiu Nicolaescu, fie la roluri de parveniți, Pirgu din „Craii de Curtea veche” sau Stănică Rațiu �n „Felix și Otilia”. Din acest motiv nu i s-a �ncredințat rolul de a recita poezii patriotice și ode �nchinate "Conducătorului iubit" �n super-montările cu iz propagandistic din marele spectacol „C�ntarea Rom�niei”.
    �n 1996, după 60 de ani �n care a fost „vagabond”, așa cum singur s-a intitulat �n melodia sa, s-a căsătorit cu Gabriela Georgeta care i-a fost alături p�nă la moarte.
    Din 2002, Gheorghe Dinică a fost membru de onoare al societății Teatrului Național I. L. Caragiale. A fost de asemenea cetățean de onoare al Bucureștiului. A fost distins cu numeroase premii de prestigiu, de interpretare de către Uniunea Cineaștilor din Rom�nia, a obținut un prestigios premiu pentru cel mai bun rol masculin, premiul Troia, conferit de Festivalul Internațional de Film de la Lisabona, pentru rolul din Patul conjugal, filmul fiind regizat de Mircea Danieliuc.
    Pentru activitatea sa deosebită i-a fost conferit titlul de Doctor honoris causa al Universității de Artă Teatrală și Cinematografică din București.
    Adesea, critica l-a asemuit cu Robert De Niro, comparație de care Gheorghe Dinică nu se declara deloc �nc�ntat: „Ce legătură are Robert De Niro cu mine? Eu am studiat și jucat �n Rom�nia”, a menționat actorul. Totuși, �n anul 2006 a jucat �ntr-un film regizat de marele regizor american Francis Ford Copolla, o ecranizare a nuvelei lui Mircea Eliade, Tinerețe fără tinerețe. A colaborat at�t �n film c�t și pe scenă cu c�țiva mari regizori rom�ni, printre numele cele mai importante se numără Sergiu Nicolaescu, Mircea Danieliuc, Lucian Pintilie, Andrei Șerban, Nae Caranfil, etc. �n ultimii ani de viață a jucat �n două telenovele inspirate din viața țiganilor, („Inimă de țigan” și „Regina”, �n care juca rolul unui bulibașă), produse de postul de televiziune Acasă, iar moartea sa a survenit după ce filmase cateva episoade din ultima telenovelă lansată de cur�nd, „Aniela”, unde interpreta rolul unui general �n rezervă din armata rom�nă, Grigore Vulturesco. A �nregistrat mai multe Cd-uri cu muzică de petrecere și romanțe, de altfel actorul c�nta, uneori, �n c�teva localuri din București, cel mai celebru fiind „Șarpele roșu”, unde �și petrecea timpul alături de prietenii săi, regretatul actor Ștefan Iordache și c�ntărețul Nelu Ploieșteanu, alături de care a jucat �n filmul „Ticăloșii”.

    Deces

    Gheorghe Dinică a decedat �n data de 10 noiembrie 2009, ora 13:00, �n urma unui stop cardiac sub ventilație, cu toate că timp de treizeci de minute s-au efectuat manevre de resuscitare. Gheorghe Dinică, �n v�rstă de 75 de ani, a fost diagnosticat cu disfuncție multiplă de organe, șoc septic, insuficiență cardio-respiratorie, insuficiență renală cronică acutizată, insuficiență respiratorie acută (bronhopneumonie), disfuncție digestivă, disfuncție hepatică etc. Maestrul era internat �n cadrul Spitalului Clinic de Urgențǎ București (Floreasca) din data de 22 octombrie 2009.
    Trupul ne�nsuflețit a fost adus pe 13 noiembrie �n foaierul Teatrului Național din București unde a fost petrecut cu aplauze timp de 15 minute de aproximativ 2000 de persoane venite să-și ia rămas bun. A fost �nmorm�ntat �n aceeași zi, �n cimitirul Bellu, pe Aleea Gheorghe Dinică, denumită astfel �n semn de omagiu. S-a alăturat astfel colegilor de breaslă: Toma Caragiu, Amza Pellea, Colea Răutu, Ștefan Iordache, Nicu Constantin. „Somn ușor, Gigi Dinică!”, după cum a spus Marin Moraru, prietenul său de o viață.

    Sursa: ErcPress - Gheorghe Dinica
    Attached Images Attached Images 100_9504.jpg 100_9505.jpg 100_9509.jpg 100_9511.jpg 100_9512.jpg

  20. #420 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    sunt cel mai happy man
    am cumparat SPECIAL EDITION EXTENDED DIRECTOR'S CUT de la EXORCISTUL
    Attached Images Attached Images img_5043.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 45 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - console By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 22164 Last Post: 23-04-2024, 23:37
  2. Ce ne-am cumparat azi - diverse By Radoo in forum Offtopic
    Replies: 3238 Last Post: 23-04-2024, 18:52
  3. Ce ne-am cumparat azi - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 745 Last Post: 19-01-2024, 18:11
  4. Ce ne-am cumparat azi - music By RACHyyy in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 147 Last Post: 09-10-2021, 18:53
  5. Ce ne-am cumparat azi AMAZON EDITION By PumaS in forum Offtopic
    Replies: 2 Last Post: 20-08-2018, 11:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts