Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 94 of 94

Thread: True Detective

  1. #81 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Episodul 4 a fost unul din cele mai bune episoade din serial

    Ma rog, hai sa nu exagerez, a fost boring o marte parte, dar scena de final a fost... meama.

  2. #82 SP
    Member Melo's Avatar
    Tocmai am asistat la unul dintre cele mai proaste episoade din istoria serialelor. Daca sezonul a fost slab, episodul final a ridicat stacheta, a fost absolut dezastruos. Parca a fost un episod din "Tanar si nelinistit" unde stiai cu vreo zece minute inainte ce o sa se intample, iar dialogul dintre personaje a fost absolut rizibil. Fabulos ce diferenta intre sezonul 1 si sezonul 2, parca au fost scrise de oameni diferiti.

    Totusi, am murit de ras cand

  3. #83 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vaughn a fost lipsit de orice emotie sezonul asta, fad si palid. Adica exact cum trebuia sa joace. Si eu am crezut ca joaca prost, dar de fapt juca atat de bine incat am crezut noi ca joaca prost. Asa era personajul, abia acum am realizat, spre sfarsit. Kudos.

    ---------- Post added 10-08-2015 at 22:35 ----------

    Dar macar un singur lucru stim cu totii ca a fost absolut perfect la serialul asta: Lera Lynn.


  4. #84 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Eu consider sezonul 2 ca fiind unul bun, poate ca nu se apropie de nivelul sezonului 1, dar in niciun caz nu a fost unul slab. Una peste alta, am fost multumit inclusiv de final, nu a fost tras de par si ne-a aratat ca in doar 10 minute spre final, destinele unor oameni pot lua intorsaturi neasteptate. Recomand.

  5. #85 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Vaughn a fost actorul principal pt mine,nota 10 pt cum a jucat in acest sezon.Kelly Reilly .Unde gasim si noi soundtrack ul sezonului 2?

  6. #86 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lumea crede ca e naspa pentru ca a fost primul genial. Dar si eu sunt de aceeasi parere, a fost ok si asta, poate nu s-a apropiat de atmosfera primului si a fost ceva mai imbarligat, dar in niciun caz nu a fost prost.

  7. #87 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Nu prost, un film de acțiune bun (pe parcursul a opt săptămâni), de miercuri seară, așa... Scenariul primului sezon e genul meu, mai dubios, mai ieșit din comun, astea, în timp ce scenariul celui de-al doilea sezon are un singur lucru interesant: diamantele alea albastre. Evident, opinia mea.

  8. #88 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Scenariul sezonului 2 a avut un inceput promitator si un sfarsit tragic....sau poate sunt eu de vina, pt. ca am avut asteptari prea mari?

  9. #89 SP
    Member Rukax's Avatar
    Cred ca toti am avut asteptari prea mari.

  10. #90 SP
    Member Melo's Avatar
    "HBO has green lit its hit drama series “True Detective” for a third season. As the cable channel confirmed last month, Mahershala Ali will star."

    https://pitchfork.com/news/true-dete...ocial_facebook

  11. #91 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mama cum au fost ultimele secunde din episodul asta

  12. #92 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Da...tot episodul a fost bun

  13. #93 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Cum vi s-a parut ultimul episod si sezonul per total? Mie mi-a placut mai mult ca primul sezon. Mahershala Ali si Stephen Dorff au fost exceptionali. Cinematografia, sunteul si editarea foarte bune.

  14. #94 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mi-a placut mai mult primul, era ceva mai gritty si sinistru. Dar sub nicio forma n-a fost prost sezonul asta, Mahershala Ali merita Oscarul proaspat luat, stie sa joace la atatea nivele... este nou Denzel (nici Dorff nu s-a lasat mai prejos). Interesant endingul, desi nu prea mi-a placut cum brusc tot misterul culminat in restul sezonului a fost explicat de un nene la o masa in 5 minute, a fost cam lazy aia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Batman Arkham Asylum 2 fara Detective Mode By naz in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 16-07-2010, 15:34
  2. True Crime Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 10-03-2010, 14:40
  3. True Crime detaliat By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 10-03-2010, 14:00
  4. Sad, but true... By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 20 Last Post: 23-12-2009, 12:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts