Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Apa murdara

  1. #1 SP
    Junior Member Carloss's Avatar

    Angry Apa murdara

    Salut.Orice as face apa din acvariu e mereu murdara.De cand scimb 1/3 din volum acvariului apa e putin mai curata dar degebea .Spal filtrul o data pe zi si apa totusi nu e curata.Acvariul are cam 40l si are 11 pesti (9 convict,1 cory si 1 ancistrus,sa nu spuneti de convict ca sunt aglomerati ca stiu).Deci ce pot face astept orice parere pe care mi-o puteti da .

  2. #2 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ai vreo radacina?Substratul l-ai spalat inainte sa-l pui in acvariu?Daca ai foarte multe plante ,ele iti pot lua din oxigenul apei.Mai exact cum este apa?Fumurie?cu o tenta galbuie?...

  3. #3 SP
    Junior Member Carloss's Avatar
    Sa rezolvat era din cauza mea..... le schimbasem substratu (am mai adaugat) si niste pietre si sa tulburat apa .Acum e curata.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Carloss: iti recomand sa citesti sectiunea legata de filtrare de aici: http://www.consolegames.ro/forum/f63...i-echipamente/
    Un filtru nu se spala NICIODATA zilnic! In felul acesta se duc naibii toata filtrarea biologica. Eu de filtre nu ma ating cate 6 luni (bine, sunt filtre mari)... dar ca idee...

    Oricum e cam mic acvariul acela... poate la faci un bine si-l maresti un pic (macar la un 60-120L), cu un filtru pe masura. In felul acesta vei scapa de mai multe griji (contrar asteptarilor, e mult mai usor de intretinut un acvariu mare decat unul mic).

  5. #5 SP
    Junior Member Carloss's Avatar
    pai da asta vreau sa fac 140 150l si un filtru extern,incalzitor ,plante substrat si mai vreau sa mai iau niste Labidochromis caeruleus ca am vazut ca au cerintele asemanatoare si e bine ca un acvariu de cichlide sa fie putin suprapopulat ca sa nu apara masculi omega care sa terorizeze tot acvariu...dar nici sa nu sari calu....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. LG lanseaza la apa noul flagship: G2 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 13 Last Post: 11-08-2013, 01:59
  2. Apa vine peste LittleBigPlanet By zinodaur in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 16-12-2009, 19:54
  3. Noile imagini din DiRT2 intra la apa... By MonkY in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 03-07-2009, 17:18
  4. XBMC Atlantis Beta 1 lansat la apa By MonkY in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 12-10-2008, 01:37
  5. Un nou XBMC SVN rev14853 lansat la apa By MonkY in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 14-08-2008, 00:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts