Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Acvarii de vis

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Acvarii de vis

    Multi din cei care nu au avut de-a face cu acvaristica ne vad ca pe niste nebuni. Multi nu inteleg de ce se investeste atat de mult intr-un "bazin cu apa" si in niste vietuitoare care nici macar nu scot sunete, sau nu aduc mingea ori alearga dupa freesbie. Well, sper ca pozele de mai jos (majoritatea de la concursurile AGA) sa le schimbe parerea.

    Eu personal am "cochetat" cu acvaristica pe vremea cand mergeam la Palatul Pionerilor... de curand insa (acum aproximativ 2 ani) a revenit pasiunea. Mi-am dat seama ca in locul "umilelor" plante de apartament care decorau si aduceau un pic de natura camerei... pot pune un adevarat colt de natura, mult mai viu si mai colorat. Efortul este pe masura, insa rezultatele merita oricat. Sunt perioade in care ma uit mai mult la acvariu decat la plasma.

    And, here are the pictures. Enjoy !
    Attached Images Attached Images acvarii_de_vis_331.jpg acvarii_de_vis_307.jpg acvarii_de_vis_264.jpg acvarii_de_vis_328.jpg acvarii_de_vis_88.jpg acvarii_de_vis_553.jpg acvarii_de_vis_19.jpg acvarii_de_vis_651.jpg acvarii_de_vis_243.jpg acvarii_de_vis_625.jpg acvarii_de_vis_317.jpg acvarii_de_vis_312.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sper ca va plac
    Attached Images Attached Images acvarii_de_vis_194.jpg acvarii_de_vis_245.jpg acvarii_de_vis_362.jpg acvarii_de_vis_743.jpg acvarii_de_vis_235.jpg acvarii_de_vis_294.jpg acvarii_de_vis_208.jpg acvarii_de_vis_655.jpg acvarii_de_vis_121.jpg acvarii_de_vis_352.jpg acvarii_de_vis_653.jpg acvarii_de_vis_580.jpg

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ultima serie (printre care si niste paludariums):
    Attached Images Attached Images acvarii_de_vis_312.jpg acvarii_de_vis_216.jpg acvarii_de_vis_247.jpg paludarium_240.jpg paludarium_675.jpg paludarium_540.jpg paludarium_505.jpg paludarium_641.jpg

  4. #4 SP
    Member okayo's Avatar
    Absolut superbe. Acum inteleg de ce unul de 60L (si nu mi s-a parut mic cand l-am luat)... este o gluma de acvariu.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by okayo View Post
    Absolut superbe. Acum inteleg de ce unul de 60L (si nu mi s-a parut mic cand l-am luat)... este o gluma de acvariu.
    Eeeh, stai linistit, ca sunt si nano-uri de 20-30L care arata incredibil. Insa nu trebuie sa uiti ca acestea sunt acvarii "de concurs". Pestii (daca se adauga) se pun doar asa, de forma... Daca esti genul care vrei si pesti, un astfel de acvariu nu este pt. tine. Gandeste-te ca multi pentru a le "exploda" plantele, merg cu un pH chiar si de 5.0 (la care nu rezista mai nici-un peste)... cu lumina atat de puternica incat ti-ar orbi pestii, nu alta... Fertilizanti cu galeata, si "tunsori aproape zilnice". Sunt multi care de fapt planteaza atunci pe loc... pozeaza si gata... Daca vezi cum arata multe din acele acvarii de concurs dupa aceea...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Totul despre pesti si acvarii By MonkY in forum Pets
    Replies: 535 Last Post: 09-07-2022, 18:36
  2. Bioshock Vita este un vis posibil By Marinake in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 09-07-2014, 10:31
  3. ConsoleGames.ro Concurs - "O luna de vis" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 61 Last Post: 02-09-2008, 10:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts