Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Dragonii exista!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Talking Dragonii exista!

    Well, printre "escapadele" mele pe site-uri cu pesti, am dat de ceea ce se numeste generic "Sea Dragon". Un peste fantastic care poate fi gasit sub diverse denumiri (weedy sea dragon sau leafy sea dragon) si care insa nu creste atat de mare pe cat s-ar crede (aproximativ 18", adica 45 cm). Prin urmare, am zis sa impartasesc cu voi experienta. Chiar nu credeam sa existe astfel de vietate pe "micuta" noastra planeta. Aveti mai jos cateva poze cu minunatia.

    P.S. Nu, nu sunt imagini generate pe calculator
    Attached Images Attached Images leafy_frntvw2.jpg leafy_sea_dragon4.jpg leafy_sea_dragon5.jpg leafy_sea_dragon__1.jpg leafy_sea_dragon_qtrview.jpg leafyseadragon2.jpg seadragon3.jpg weedy_sea_dragon_1.jpg weedy_sea_dragon_2.jpg weedy_sea_dragon_3.jpg aquarium-sea-dragon-large.jpg leafyseadragonface.jpg

  2. #2 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Fffffff interesante aceste vietuitoare si frumoase zici ca sunt caluti de mare

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si aici aveti si un filmulet cu dragonasii. Simpatici foc. Si foarte calmi/lenti. Dar frumosi


  4. #4 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Eheheh, ti-ai lua si tu unul moky nu ? )

    PS: Ce dracu` sa fac sa adorm ..? ca e 5 si nu pot sa dorm , e a3a noapte cand mi se intampla.

  5. #5 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by crysty View Post
    Eheheh, ti-ai lua si tu unul moky nu ? )

    PS: Ce dracu` sa fac sa adorm ..? ca e 5 si nu pot sa dorm , e a3a noapte cand mi se intampla.
    lol nu esti singur.
    monky iti iei si tu unul ?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    monky iti iei si tu unul ?
    As vrea, din pacate insa este o raritate... si pe langa ca este o raritate, este si peste protejat guvernamental. Mai mult, este peste marin, iar eu inca nu am acvariu marin. Poate cand voi avea si o viluta...

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ala din primele 2 poze chiar seamana cu un dragon chinezesc :X
    Nu stiam de existenta lor.
    Daca s-ar intelege bine cu clown fish cred ca pot sa-mi trec un acvariu marin pe wishlist pentru cand ma fac mare

  8. #8 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Superbi,foarte frumosi,draguti ,seamana cu un Calut de Mare

  9. #9 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Foarte fain arata, iti vine sa il mananci!

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Foarte fain arata, iti vine sa il mananci!
    Un sea dragon fumee va rog.

  11. #11 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Un sea dragon fumee va rog.
    flambe...intr-adevar..sunt foarte interesanti..si ...daca nu va puteti permite un sea dragon din asta..am vazut mai multi caluti de mare care seamana foarte mult..adica au tot felul de ramurele pe ei

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    treaba ta, eu voiam afumat

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce oameni rai... cum mai sa ti-i doresti pe frumuseii aia afumati sau flambati ? Vai... de-aia la ei sunt specii protejate si la noi se gasesc in meniuri

  14. #14 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu de abia astept o chestie. De cand l-am vazut pe tipul ala de la Discovery Travel & Leisure ca s-a dus in Barcelona si a mancat albine prajite, salivez intr-una.
    De aia mi-am si programat vacanta acolo...
    Pacat ca nu pot servi si vreo 2-3 dragonasi

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Eu de abia astept o chestie. De cand l-am vazut pe tipul ala de la Discovery Travel & Leisure ca s-a dus in Barcelona si a mancat albine prajite, salivez intr-una.
    Se vede ca e RE-CE-SI-U-NE !

  16. #16 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Yup, daca nu era criza probabil halea bondari

  17. #17 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    AOLEEU!!
    acum mi-am amintit...am fost vara asta in barcelona si am trecut si pe la acvariul de acolo...sau cum se mai numeste caldirea aia cu specii de pesti... din intamplare am vazut si astfel de dragoni pe acolo si instantaneu mi-a scanteiat capatzana si mi-am amintit de monky lol. am scos repede aparatul si i-am tras pe video..o sa pun aici clipurile cand aflu cum fac fara sa pun pe youtube inainte..

  18. #18 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Daca ajungeti prin Viena nu ratati Haus des Meeres. E undeva pe langa Mariahilfer Strasse.

  19. #19 SP
    Member weriwulf's Avatar
    wow, it's beautiful! Din cate stiu e pe cale de disparitie...mi-ar fi mila sa chinui asa ceva...

  20. #20 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Superbi!Unii parca sunt o combinatie dintre o planta si un calut de mare.Sunt foarte foarte interesanti.Nu stiu cum de nu am auzit de ei pana acum...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. God of War 4 exista By paunstefan in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 20-03-2015, 01:56
  2. Exista extraterestrii? By Execitor in forum Offtopic
    Replies: 336 Last Post: 09-01-2015, 14:29
  3. Exista vreun RTS de acest gen? By Dunno in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 29-12-2011, 15:20
  4. Brutal Legend 2 nu va exista By Walkman in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-07-2010, 10:20
  5. Exista Trader Rating? By MultiAmSaPopesc in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 02-07-2009, 17:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts