Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Recomandare cabinet veterinar Bucuresti

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Recomandare cabinet veterinar Bucuresti

    Salutare! M-am tot lovit si eu de-a lungul timpului (ca orice iubitor de animale dealtfel) de faptul ca de multe ori doctorii astia o cam iau pe "ghicite" atunci cand vine vorba de probleme foarte grave. Cel putin ultima oara l-am salvat pe Aldo doar pentru faptul ca am avut EU ideea (si nu doctorul) ca trebuie dus si facuta o radiografie. Doctorul il pompa cu antibiotice si tot felul de medicamente, cand el saracul avea ocluzie intestinala (care daca mai astepta o zi-doua in plus, era adios).

    Prin urmare, am si eu rugamintea (desi sper sa nu fie vreodata nevoie sa apelez) sa-mi recomandati CEL MAI BUN cabinet veterinar la care ati apelat. Nu din auzite... nu din povesti... ci unde poti gasi in ziua de azi (si daca exista posibilitatea de urgenta sau program non-stop) un doctor veterinar cu adevarat BUN!

    Multumesc anticipat! Aldo va saluta!
    Attached Images Attached Images aldo_2.jpg

  2. #2 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    www.ortovet.ro
    Sunt foarte buni si seriosi, preturi bune, deschis de sarbatori etc., pot tine animale internate.
    La ei am eu motanul inscris. Recomand!

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Clinici veterinare Bucuresti - Crystal Vet

    Eu aici am inregistrata pisicuta. Au doctori tinerei, care au foarte multa grija de mitzuca de fiecare data cand o aduc.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Recomand cu cea mai mare caldura (desi au preturi putin mai mari, dar e spital si e non-stop si cu doctori + rezidenti competenti) spitalul Ilioara (prima la dreapta dupa scoala de soferi).

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Subscriu la ce zice Razvan. Mi-am dus potaia la vreo 3 cabinete si fiecare mi-a zis altceva si fiecare avea diverse metode pentru a trata problema. Ca sa nu mai spun ca atunci cand mergi la un medic, chiar si veterinar, vrei sa iti inspire incredere. Iar eu asta nu am intalnit.

    Insa am fost la Ilioara si da, costa mai mult decat in alte parti, dar am simtit ca pot avea mai multa incredere in oamenii de acolo decat din alte parti. Dar cand vine vorba de potaie, nu te mai uiti la bani. Renunti la shaorma, tigari, bautura sau ce alte vicii mai ai.

    Si desi ai zis ca nu vrei povesti, multi apropiati mi-au recomandat sa ma duc la facultatea de medicina veterinara de langa parcul Izvor, acolo fiind doctori foarte capabili. Dar asta e doar din auzite.

  6. #6 SP
    Junior Member MonicaTA's Avatar
    Poti sa mergi linistit la CENTROVET Bucuresti - Clinica Veterinara - NON STOP
    Sunt pe Burebista 6 (colt cu Dudesti). Ai harta aici: Centrovet - Clinica veterinara, farmacie si Pet Shop non-stop in Bucuresti

    Increderea in medicul veterinar e data de mai multe chestii:
    - sa aiba aparatura: din radiografii, alalize, investigatii consistente deja e o parte rezolvata.
    - sa stie sa interpereteze rezultatele analizelor / investigarilor
    - sa aiba experienta cu alte cazuri similare
    - sa dea medicamentatia / tratamentul sau sa faca operatia corespunzatoare.

    Cei e care vorbesc CENTROVET Bucuresti sunt printre primele 3 cabinete veterinare deschise in Bucuresti, au aparatura de ultima generatie, medici cu ani multi de practica in spate, si, ce-i mai important, principiul ca decat sa jecmanesti un client mai bine sa il faci sa fie multumit. Iti va aduce prin recomandari altii. Asa se face un business.

    Eu merg la ei de peste 15 ani, cainele meu e campion la cate a patit. Niciodata cei de la CENTROVET Bucuresti nu au ratat in diagnosticare si tratament. Sunt ca mai buna varianta pentru cabinete veterinare din Romania.

    Niciodata nu s-a intamplat sa ma "perie" (ca si client e o tactica de prin anii 90), sa-mi ascunda riscurile sau sa evite sa-mi explice ce si cum.

    Sunt super profesionisti.

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Multumim pentru informatie. Chiar daca a venit dupa 2 ani

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Bartop Arcade Cabinet By badboy1985ro in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 5 Last Post: 27-03-2014, 22:54
  2. Gameboy Advance SP aracade cabinet By ilie11 in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 12-10-2013, 09:55
  3. Replies: 0 Last Post: 02-07-2011, 20:59
  4. Replies: 0 Last Post: 02-07-2011, 20:48
  5. Replies: 0 Last Post: 20-06-2011, 19:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts