Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: 15 ani de Quake

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    15 ani de Quake

    Astazi, 23 iunie 2011, jocul celor de la id Software implineste nu mai putin de 15 ani. Din 1996 au aparut mai multe jocuri din aceasta serie care nu au putut decat sa ne incante (aproape) de fiecare data. John Carmack, unul dintre creatorii seriei a decis sa spuna cateva cuvinte (pe blogul Bethesda) despre experienta sa de-a lungul anilor si sa posteze si un video cu acesta cand raspundea la niste Q&A la QuakeWorld 1996.

    De asemenea, Carmack a spus ca se gandesc la posibilitatea de a lansa un Quake 5 in viitor. Cel mai probabil vor face asta dupa ce lanseaza noul lor IP, Rage si urmatorul lor proiect: Doom 4. Deci cu alte cuvinte cred ca mai avem mult de asteptat pana sa punem mana pe al cincilea joc din seria Quake.
    Attached Images Attached Images quake.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Quake este primul fps pe care am pus mana in viata mea si in cauza lui acum reactionez nervos cand vad pe cineva ca tzopaie

  3. #3 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Heh, ce vremuri erau, cand am trecut de la Doom 2 deathmatch la Q1 demo DM pe E1M7 si nu imi venea sa cred cat de incredibil era. Ore si tone de bani pierdute la net-cafeuri.

    Imi placea ca avea atmosfera aia incredibil de sumbra, cu vantul ala ce se auzea prin harti si cerul ala apocaliptic. Genial, chiar mi s-a facut pofta sa mai bag un Single Player de Quake1.

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Avatarul meu spune tot. In 98 jucam si 16 ore pe zi Q1... Luam orice harta aparea, jucam orice mod, bagam cu botii si cu prietenii multi, din pacate n-aveam concurenta, jucam de multe ori eu vs 3 si castigam fara sa mor vreodata. Ah, ce vremuri...

  5. #5 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Seems like it was yesterday. Si totusi a trecut atata timp. Nu o sa uit cand pierdeam nopti intregi la Quake II pe PSX, jocul ala a fost una din marele mele iubiri, la vremea respectiva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Quake Live By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 5 Last Post: 07-02-2010, 18:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts